Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS3
Okładka Bionic Commando Rearmed 2 (X360)
OkładkaBionic Commando Rearmed 2 (X360)

Bionic Commando Rearmed 2

Kontynuacja remake'u klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny. Wcielamy się w niej w komandosa Nathana Spencera, wyposażonego w niezwykle przydatne bioniczne ramię i pokonujemy kolejne poziomy wypełnione przeciwnikami.

Zręcznościowe | platformówki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bionic Commando Rearmed 2 Premiera

1lut2011

PS3

2lut2011

X360

producent: Fatshark wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do Bionic Commando Rearmed 2

Shank

Shadow Complex

Rush'N Attack: Ex-Patriot

Bionic Commando Rearmed 2 to zręcznościowa gra akcji, będąca kontynuacją hitu serwisów dystrybucji cyfrowej z 2008 roku, który przypomniał graczom klasyczny hit z lat 80 (Bionic Commando) na automaty arcade i konsolę NES. Za proces produkcji Bionic Commando Rearmed 2 odpowiedzialne jest studio Fatshark, założone przez byłych pracowników zamkniętego w 2009 roku studia GRIN, producenta części pierwszej.

W Bionic Commando Rearmed 2 ponownie wcielamy się w Nathana „Rad-a” Spencera, komandosa posiadającego bioniczną rękę wyposażoną w linkę na wysięgniku. Dzięki niezwykłej modyfikacji jest on w stanie nie tylko bardzo szybko przemieszczać się po polach walki, ale również efektownie pozbywać się atakujących go rywali. Tym razem Spencer chroni świat przed Generałem Sabio, planującym zmasowany atak rakietowy.

Twórcy wprowadzili do mechaniki rozgrywki kilka nowych mechanizmów – przykładowo Nathan Spencer w BCR2 nauczył się skakać - umiejętności tej z racji nawiązywania do klasycznego oryginału zabrakło w części pierwszej. Do jego dyspozycji oddano również nowe bronie - napalm oraz wyrzutnię rakiet WASP. Nie zabrakło także nowego zestawu prostych zagadek logicznych, które rozwiązuje się z wykorzystaniem zaawansowanego silnika fizycznego i różnych gadżetów technologicznych.

Główną kampanię można ukończyć zarówno w pojedynkę, jak i w trybie kooperacji z drugą osobą. Zabawa składa się z kilkunastu misji oraz walk z bossami. Aby powstrzymać generała Sabio musimy pokonać między innymi jego mechanicznego pupilka, przypominającego ogromnego goryla. Twórcy przygotowali wiele urozmaiceń – na niektórych poziomach strzelamy z broni snajperskiej lub zasiadamy za działkiem helikoptera.

Autorzy ze studia Fat Shark zdecydowali się na zachowanie specyficznego stylu rozgrywki, łączącego trójwymiarowe postacie oraz tła z dwuwymiarowym planem. Usprawnili jednakże oprawę graficzną, zwiększając szczegółowość modeli postaci, poprawiając efekty specjalne, tekstury, a także kolorystykę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bionic Commando Rearmed 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Bionic Commando Rearmed 2 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3