Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360
Okładka Bionic Commando Rearmed 2 (PS3)

Bionic Commando Rearmed 2

Kontynuacja remake'u klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny. Wcielamy się w niej w komandosa Nathana Spencera, wyposażonego w niezwykle przydatne bioniczne ramię i pokonujemy kolejne poziomy wypełnione przeciwnikami.

Zręcznościowe | platformówki

Okładka Bionic Commando Rearmed 2 (PS3)

producent: Fatshark

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

1lut2011

PS3

2lut2011

X360

Bionic Commando Rearmed 2 to zręcznościowa gra akcji, będąca kontynuacją hitu serwisów dystrybucji cyfrowej z 2008 roku, który przypomniał graczom klasyczny hit z lat 80 (Bionic Commando) na automaty arcade i konsolę NES. Za proces produkcji Bionic Commando Rearmed 2 odpowiedzialne jest studio Fatshark, założone przez byłych pracowników zamkniętego w 2009 roku studia GRIN, producenta części pierwszej.

W Bionic Commando Rearmed 2 ponownie wcielamy się w Nathana „Rad-a” Spencera, komandosa posiadającego bioniczną rękę wyposażoną w linkę na wysięgniku. Dzięki niezwykłej modyfikacji jest on w stanie nie tylko bardzo szybko przemieszczać się po polach walki, ale również efektownie pozbywać się atakujących go rywali. Tym razem Spencer chroni świat przed Generałem Sabio, planującym zmasowany atak rakietowy.

Twórcy wprowadzili do mechaniki rozgrywki kilka nowych mechanizmów – przykładowo Nathan Spencer w BCR2 nauczył się skakać - umiejętności tej z racji nawiązywania do klasycznego oryginału zabrakło w części pierwszej. Do jego dyspozycji oddano również nowe bronie - napalm oraz wyrzutnię rakiet WASP. Nie zabrakło także nowego zestawu prostych zagadek logicznych, które rozwiązuje się z wykorzystaniem zaawansowanego silnika fizycznego i różnych gadżetów technologicznych.

Główną kampanię można ukończyć zarówno w pojedynkę, jak i w trybie kooperacji z drugą osobą. Zabawa składa się z kilkunastu misji oraz walk z bossami. Aby powstrzymać generała Sabio musimy pokonać między innymi jego mechanicznego pupilka, przypominającego ogromnego goryla. Twórcy przygotowali wiele urozmaiceń – na niektórych poziomach strzelamy z broni snajperskiej lub zasiadamy za działkiem helikoptera.

Autorzy ze studia Fat Shark zdecydowali się na zachowanie specyficznego stylu rozgrywki, łączącego trójwymiarowe postacie oraz tła z dwuwymiarowym planem. Usprawnili jednakże oprawę graficzną, zwiększając szczegółowość modeli postaci, poprawiając efekty specjalne, tekstury, a także kolorystykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bionic Commando Rearmed 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Bionic Commando Rearmed 2

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wieści ze świata (Bionic Commando Rearmed 2, Armored Core 5, Trapped Dead) 3/02/11
Wieści ze świata (Bionic Commando Rearmed 2, Armored Core 5, Trapped Dead) 3/02/11

wiadomość3 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ukończeniu prac nad anglojęzyczną wersją Trapped Dead, zabezpieczeniach Bionic Commando Rearmed 2 na PS3, a także nowej grze jednego z twórców Diablo. Zapraszamy do lektury.

Bionic Commando Rearmed 2 zostanie wydany 1 lutego
Bionic Commando Rearmed 2 zostanie wydany 1 lutego

wiadomość7 stycznia 2011

Druga odsłona Bionic Commando Rearmed, czyli nowej wersji klasycznego przeboju sprzed lat, zostanie wydana 1 lutego na PlayStation 3 (PlayStation Network) oraz 2 lutego na Xboksie 360 (Xbox LIVE Arcade). Za ponowną możliwość wcielenia się w posiadacza bionicznej ręki zapłacimy 1200 punktów Microsoftu, czyli około 45 złotych.

Captivate 10 - zwiastuny, informacje i inne nowości od firmy Capcom
Captivate 10 - zwiastuny, informacje i inne nowości od firmy Capcom

wiadomość20 kwietnia 2010

Światło dzienne ujrzały wreszcie informacje ujawnione przez firmę Capcom dziennikarzom zgromadzonym na tegorocznej edycji Captivate 10. Poznaliśmy w ten sposób dodatkowe informacje na temat m.in. Marvel vs Capcom 3, Bionic Commando Rearmed 2, Okamiden, a także Dead Rising 2.

Nowe szczegóły o Marvel vs Capcom 3 i Bionic Commando Rearmed 2
Nowe szczegóły o Marvel vs Capcom 3 i Bionic Commando Rearmed 2

wiadomość20 kwietnia 2010

Zachodnie serwisy, w tym PlanetXbox360 oraz EventsHub, potwierdzają nasze wcześniejsze doniesienia na temat trzeciej odsłony cyklu bijatyk Marvel vs Capcom oraz kontynuacji dwuletniej już zręcznościówki Bionic Commando Rearmed.

Nadchodzą Marvel vs Capcom 3 oraz Bionic Commando Rearmed 2
Nadchodzą Marvel vs Capcom 3 oraz Bionic Commando Rearmed 2

wiadomość18 kwietnia 2010

Na zorganizowanej na Hawajach konferencji Captivate firma Capcom poinformowała, że trwają prace nad Marvel Vs. Capcom 3 and Bionic Commando Rearmed 2.

X360
PS3