Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2010, 09:28

autor: Jiker

Nowe szczegóły o Marvel vs Capcom 3 i Bionic Commando Rearmed 2

Zachodnie serwisy, w tym PlanetXbox360 oraz EventsHub, potwierdzają nasze wcześniejsze doniesienia na temat trzeciej odsłony cyklu bijatyk Marvel vs Capcom oraz kontynuacji dwuletniej już zręcznościówki Bionic Commando Rearmed.

Zachodnie serwisy, w tym PlanetXbox360 oraz EventsHub, potwierdzają nasze wcześniejsze doniesienia na temat trzeciej odsłony cyklu bijatyk Marvel vs Capcom oraz kontynuacji dwuletniej już zręcznościówki Bionic Commando Rearmed. Robi to również Capcom, publikując pierwszy zwiastun MvsC3.

Na filmie, będącym standardowym teaserem pozbawionym ujęć z właściwej rozgrywki, widzimy jak przedstawiciele obu uniwersów ścierają się na dachach budynków potężnej metropolii. Naszym oczom ukazuje się Wolverine, Ryu (Street Fighter), Iron Man, seksowna Morrigan Aensland (Darkstalkers), Hulk oraz Chris Redfield (!) w wydaniu z Resident Evil 5. Uzupełniają oni znaną już listę wojowników - Spider-Mana, Magneto oraz Storm.

Nowe szczegóły o Marvel vs Capcom 3 i Bionic Commando Rearmed 2 - ilustracja #1

Po stronie Capcom stanie również Chun Li (druga z prawej) widoczna wśród innych postaci na powyższym logo. Rozpoznajecie pozostałych bohaterów?

Z dodatkowych wieści ujawnionych na Hawajach przez firmę Capcom wynika, że Marvel vs Capcom 3 będzie działać w rozdzielczości Full HD, czyli 1080p. Nie wiadomo niestety jak fakt ten wpłynie na rozgrywkę samą w sobie – nie od dziś wiadomo przecież, że w bijatyki gra się najlepiej w 60 klatkach na sekundę. Do tej pory łączenie tak wysokiej rozdzielczości, płynnej animacji oraz efektownej oprawy graficznej w przypadku konsol najnowszej generacji nie zawsze przynosiło oczekiwane efekty.

Nowe szczegóły o Marvel vs Capcom 3 i Bionic Commando Rearmed 2 - ilustracja #2

Marvela będzie reprezentować prawdopodobnie także Kapitan Ameryka (pierwszy z lewej).

W grze natkniemy się ponadto na sporą liczbę grywalnych postaci, choć raczej wątpliwym jest, aby ujęto w niej wszystkich 56 bohaterów znanych z odsłony drugiej. Być może część z nich zostanie zastąpiona przez zupełnie nowych wojowników, co – mając na uwadze choćby Super Street Fighter IV – jest całkiem prawdopodobne. W MvC3 nie zabraknie oczywiście wielu sekretów do odblokowania, które przedłużą żywotność produkcji. Możemy się również spodziewać, że Capcom opracuje na potrzeby MvC3 sieciowy tryb multiplayer, obecny także w SFIV. Gra będzie dostępna w wersjach na PlayStation 3 i Xboksa 360 – premiera odbędzie się pod koniec 2010 roku lub na początku 2011 roku.

PlanetXbox360 podjęło również kwestię Bionic Commando Rearmed 2, choć nie przekazało przy tym żadnych nowych szczegółów. Możemy się z tego powodu spodziewać, że w trakcie zeszłotygodniowej imprezy Captivate kolejne przygody zmodyfikowanego komandosa zostały jedynie wstępnie zaanonsowane. Redakcje zachodnich serwisów zgodnie donoszą, że dodatkowe informacje na temat obu wymienionych wyżej produkcji zostaną ujawnione w trakcie tegorocznych targów E3, które odbędą się w terminie 15-17 czerwca.

W związku z faktem, że embargo na informacje z imprezy Captivate wygasa dzisiaj w godzinach popołudniowych, możemy się spodziewać, że powyższe fakty na temat Marvel vs Capcom 3 oraz Bionic Commando Rearmed 2 zostaną już wkrótce uzupełnione przez Capcom. Liczymy również na to, że światło dzienne ujrzą wówczas informacje na temat kolejnych produkcji, a także nowe szczegóły o tytułach już znanych.