Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiX360PS3
Okładka Bonk: Brink of Extinction (PS3)

Bonk: Brink of Extinction

Zabawna platformówka o przygodach pewnego jaskiniowca, który był bohaterem wielu starszych gier. Bohater posiadający nieproporcjonalnie dużą głowę musi uratować świat przed nadlatującą kometą. Dokonujemy tego w trybie opowieści, zawierającym opcję prowadzenia zabawy w dwie osoby.

Zręcznościowe | platformówki

Okładka Bonk: Brink of Extinction (PS3)

data premiery gry:

anulowana

Wii X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bonk: Brink of Extinction to zabawna platformówka o przygodach tytułowego jaskiniowca. Jest to następna odsłona serii rozpoczętej w 1990 roku na konsoli TurboGrafx firmy NEC. Na przestrzeli lat pojawiło się kilka części gry, w tym Bonk’s Revenge na GameBoy’a i Super Bonk na SNES-a. Dzieło zostało opracowane przez firmę Pi Studios.

W grze wcielamy się w sympatycznego Bonka, czyli jaskiniowca z bardzo dużą głową. Bohater powraca aby uratować świat od zagłady, którą przynieść może nadlatująca kometa. Bliskość kosmicznego obiektu powoduje, że zwierzęta wariują a na dżunglę spadają meteoryty. Dzielny jaskiniowiec nie może pozwolić na taki obrót spraw, więc postanawia po prostu rozprawić się z zagrożeniem. Głównym trybem zabawy jest Story Mode, zawierający możliwość grania w dwie osoby zarówno na jednej konsoli, jak i poprzez internet.

W grze biegamy, wspinamy się, skaczemy oraz walczymy z przeciwnikami. Całość podzielono na kilka zróżnicowanych poziomów, wśród których pojawiają się fragmenty dżungli, jaskinie, pustynie czy okolice wulkanu. Oczywiście do naszej dyspozycji oddano mnóstwo różnych ulepszeń i bonusów

W Bonk: Brink of Extinction powraca charakterystyczna zdolność tytułowego bohatera, który może przeistaczać się w różne zwariowane formy jedząc np. mięso. W tej odsłonie Bonk otrzymał 8 dodatkowych transformacji. Na drodze jaskiniowca stają naturalnie nowe typy przeciwników, w tym chociażby jednokołowy czołg Raptor.

Oprawa wizualna produkcji została podrasowana, chociaż utrzymano ją w stylu poprzednich odsłon. Całość wykonano przy użyciu trójwymiarowego silnika, ale gra wygląda jak dwuwymiarowa platformówka. Urozmaiceniem i dopełnieniem tytułu są dodatki DLC.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Bonk: Brink of Extinction

Klasyfikacja PEGI Bonk: Brink of Extinction

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wii
X360
PS3