Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2010, 19:18

autor: Jiker

Captivate 10 - zwiastuny, informacje i inne nowości od firmy Capcom

Światło dzienne ujrzały wreszcie informacje ujawnione przez firmę Capcom dziennikarzom zgromadzonym na tegorocznej edycji Captivate 10. Poznaliśmy w ten sposób dodatkowe informacje na temat m.in. Marvel vs Capcom 3, Bionic Commando Rearmed 2, Okamiden, a także Dead Rising 2.

Światło dzienne ujrzały wreszcie informacje ujawnione przez firmę Capcom dziennikarzom zgromadzonym na tegorocznej edycji Captivate 10. Poznaliśmy w ten sposób dodatkowe informacje na temat m.in. Marvel vs Capcom 3, Bionic Commando Rearmed 2, Okamiden, a także Dead Rising 2.

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds

Najistotniejszą wiadomością z Captivate 10 jest oczywiście oficjalna zapowiedź bijatyki Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds. Produkcja, o której w tym tygodniu pisaliśmy już dwukrotnie, będzie oczywiście kontynuacją jednego z najpopularniejszych i najbardziej udanych crossoverów w historii. Do jej premiery dojdzie wiosną 2011 roku, kiedy to na rynek trafią pudełkowe edycje przeznaczone na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Głównym producentem gry jest Ryota Niitsuma, twórca ciepło przyjętej bijatyki Tatsunoko vs Capcom, wydanej na automaty arcade i Wii.

Captivate 10 - zwiastuny, informacje i inne nowości od firmy Capcom - ilustracja #1

Twórcy obiecują, że gra zaserwuje nam nie tylko wysokiej jakości mechanikę rozgrywki, ale również szalenie efektowną oprawę graficzną. Za jej generowanie odpowiedzialna będzie zaawansowana wersja silnika MT Framework, wykorzystanego przez Capcom m.in. w Resident Evil 5 oraz Lost Planet 2. Sama grafika zostanie utrzymana w konwencji komiksowej, przywodzącej na myśl Street Fighter IV (aczkolwiek nieco innej i lepszej jakościowo z uwagi na zrobienie użytku z lepszej bazy technologicznej), prezentując zmagania w rozdzielczości 1080p. Mimo że gra będzie trójwymiarowa, styl rozgrywki zostanie zapożyczony z bijatyk 2D.

W Marvel vs Capcom 3 oprócz różnorodnych technik i systemów walki znanych z dwóch poprzednich odsłon serii, powrócą trzyosobowe drużyny, wymuszając na graczu konieczność stosowania przemyślanych taktyk wykorzystujących atuty wszystkich dostępnych postaci. Tych ostatnich będzie ponad 30 (ostateczna liczba nie została jeszcze ustalona), przy czym w chwili obecnej znane są nam imiona 16 z nich: Wolverine, Ryu (Street Fighter), Iron Man, seksowna Morrigan Aensland (Darkstalkers), Hulk, Chris Redfield w wydaniu z Resident Evil 5, Kapitan Ameryka, Super Skrull, Chun-Li, Deadpool, Felicia (Darkstalkers), Dante (Devil May Cry!), Frank West (Dead Rising), Mephisto, Black Widow (wrestler z Saturday Night Slam Masters) oraz Doctor Doom.

Captivate 10 - zwiastuny, informacje i inne nowości od firmy Capcom - ilustracja #2

Z informacji udostępnionych przez producentów wynika, że w grze nie zabraknie trybu rozgrywki sieciowej, a także niezwykle rozbudowanej ścieżki dźwiękowej, składającej się z ponad 1000 utworów – w tym wielu miksów kompozycji znanych z dwóch pierwszych odsłon MvC. Nowa bijatyka Capcom będzie się również mogła pochwalić mocno nakreśloną linią fabularną.

Zobacz pierwszy zwiastun Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds

Bionic Commando Rearmed 2

Zgodnie z oczekiwaniami Captivate 10 przyniosło również oficjalną zapowiedź zręcznościówki Bionic Commando Rearmed 2 – kontynuacji hitu serwisów dystrybucji cyfrowej, wydanego w 2008 roku. Kontynuacja, w przeciwieństwie do „jedynki” wydanej także na PC, została póki co zaanonsowana wyłącznie na Xboksa 360 i PlayStation 3. Do jej premiery dojdzie w pierwszym kwartale 2011 roku – oczywiście tylko w wersji cyfrowej, dostępnej za sprawą Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network.

Captivate 10 - zwiastuny, informacje i inne nowości od firmy Capcom - ilustracja #3

Za proces produkcji Bionic Commando Rearmed 2 odpowiedzialne jest studio Fatshark, założone przez byłych pracowników studia GRIN (producenta części pierwszej). Dzięki temu grze najpewniej uda się zachować unikalny klimat, co zresztą potwierdza zalinkowany poniżej pierwszy zwiastun. Przy okazji ujawnia on kilka nowych mechanizmów rozgrywki, w tym niezwykły fakt, że Nathan Spencer w BCR2 nauczy się... skakać. Produkcja zostanie udostępniona w grywalnej wersji w czasie czerwcowych targów E3.

Zobacz pierwszy zwiastun Bionic Commando Rearmed 2

Dead Rising 2

Co się natomiast tyczy gry akcji Dead Rising 2 (X360, PS3, PC), to Capcom ujawnił wreszcie nieco bardziej szczegółowe informacje na temat specjalnego wstępu do właściwej gry, który zostanie udostępniony w cyfrowej wersji za pośrednictwem Xbox Live wyłącznie użytkownikom konsoli Xbox 360.

Captivate 10 - zwiastuny, informacje i inne nowości od firmy Capcom - ilustracja #4

Dead Rising 2: Case Zero stanowić będzie fabularny pomost pomiędzy pierwszą a drugą częścią serii. Historia opowiedziana w ekskluzywnym wstępie będzie miała miejsce rok po wydarzeniach z DR, a tym samym dwa lata przed fabułą DR2. W prologu trafimy wspólnie z bohaterem „dwójki”, Chuckiem Greenem oraz jego córką do miasteczka Small Creek opanowanego przez zombie.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że pełna wersja Dead Rising 2 zaoferuje we wszystkich trzech projektowanych wersjach możliwość przetestowania trybu sieciowej kooperacji. Będzie on dopuszczać możliwość wspólnego ukończenia głównej kampanii.

Przypominamy, że Dead Rising 2 trafi do sprzedaży na przełomie sierpnia i września bieżącego roku.

Zobacz nowy zwiastun Dead Rising 2

Okamiden

Firma Capcom przekazała także wieści interesujące z punktu widzenia posiadaczy Nintendo DS. Otóż, do Stanów Zjednoczonych oraz Europy zmierza Okamiden – pełnoprawna kontynuacja Okami, jednej z najlepszych gier dostępnych na PlayStation 2 oraz Nintendo Wii. Gra trafi na półki sklepowe w 2011 roku.

Captivate 10 - zwiastuny, informacje i inne nowości od firmy Capcom - ilustracja #5

Przypominamy, że akcja produkcji będzie się rozgrywać niedługo po historii znanej z pierwowzoru. Demony ponownie nawiedzą wioskę Kamiki, w związku z czym Sakuya, leśna wróżka i strażniczka okolicy, jeszcze raz zdecyduje się o poproszenie bogini słońca Amaterasu o pomoc. Jednak zamiast potężnego wilka wyśle ona do walki Chibiterasu, czyli młodszą wersję zwierzęcia. Istotne jest to, że szczeniak nie będzie posiadać siły i pełni zdolności bohatera części pierwszej, w związku z czym dodatkowym zadaniem gracza będzie nadrobienie zaległości i opanowanie trudnych technik walki o wolność.

Zobacz najnowszy zwiastun Okamiden

Super Street Fighter IV

Niedługo po premierze Super Street Fighter IV (X360, PS3, 30 kwietnia) – rozbudowanej wersji ubiegłorocznego hitu SFIV – firma Capcom udostępni darmową aktualizację gry, dzięki której jej posiadacze uzyskają dostęp do nowego trybu rozgrywki sieciowej. Będą nim zapowiadane od pewnego już czasu turnieje.

Captivate 10 - zwiastuny, informacje i inne nowości od firmy Capcom - ilustracja #6

W poszczególnych zawodach, zakładanych tradycyjnie przez hosta, będzie mogło uczestniczyć czterech lub ośmiu graczy. Warto jednakże odnotować, że jednocześnie Capcom planuje regularne wspieranie usługi poprzez organizację oficjalnych turniejów, w których do wygrania będą m.in. specjalne pasy mistrzowskie. Interesujące jest to, ze system zakłada konieczność uczestnictwa w walkach o obronę tytułu mistrza, co z pewnością wprowadzi do gry istotny powiew świeżości. Aktualizacja zostanie udostępniona 15 czerwca.

Nowy zwiastun Super Street Fighter IV