Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Okamiden (NDS)
OkładkaOkamiden (NDS)

Okamiden NDS

Kontynuacja niezwykłej przygody znanej z konsol PlayStation 2 i Wii po raz pierwszy na przenośnej platformie. Wciel się w młodego pomocniki bogini słońca i po raz kolejny ocal świat przed demonami.

Zręcznościowe | TPP | fantasy | hack'and'slash | mitologia japońska | przygodowe gry akcji | slasher | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Okamiden Premiera NDS

30września2010

producent: Capcom wydawca: Capcom

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Okamiden to kontynuacja niezwykłego Okami – jednej z najbardziej klimatycznych produkcji wydanych w całej historii konsoli PlayStation 2 (a także Wii). Wcielamy się w niej w młodego wilka, pomocnika bogini słońca Amaterasu, która przy okazji części pierwszej starała się odczarować świat pogrążający się w niebezpiecznym mroku. Dzieło zostało opracowane przez jedno z wewnętrznych studiów deweloperskich firmy Capcom. Producentem gry jest Motohide Eshiro (Onimusha), a reżyserem Kuniomi Matsushita (Dino Crisis).

Produkcja rozgrywa się niedługo po historii znanej z pierwowzoru. Demony ponownie nękają wioskę Kamiki. Sakuya, leśna wróżka i strażniczka okolicy, jeszcze raz przyzywa bóstwo na pomoc. Zamiast potężnego wilka pojawia się Chibiterasu, czyli młodsza wersja zwierzęcia. Wart uwagi jest fakt, że szczeniak nie posiada siły i zdolności bohatera pierwszej części. Wraz z nim musimy zatem nadrobić wszelkie zaległości i opanować trudne techniki walki o wolność.

Rozgrywka kontynuuje wątki znane z poprzedniej odsłony. Gracz przemierza w skórze młodego wilka okolicę i niszczy demony, przywracając harmonię i spokój. Najciekawszym narzędziem bohatera jest pędzel. Przy jego pomocy jesteśmy w stanie naprawiać uszkodzone mosty, czy nawet atakować przeciwników. Używając go zatrzymujemy czas i rysujemy odpowiedni symbol magiczny lub linię. Dokonujemy tego oczywiście przy użyciu rysika i ekranu dotykowego.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Okamiden

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.