Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2010, 13:20

autor: Sarge

Sony na Tokyo Game Show - The Last Guardian, klasyki od Team Ico na PS3, Project Dark i inne

Firma Sony na swojej konferencji prasowej odbywającej się w ramach rozpoczętych targów Tokyo Game Show, ujawniła szereg informacji dotyczących głównie dat premier swoich najważniejszych produkcji. Nie zabrakło również zapowiedzi nowego, nieznanego do tej pory tytułu, a także paru szczegółów na temat długo oczekiwanych gier.

Firma Sony na swojej konferencji prasowej odbywającej się w ramach rozpoczętych targów Tokyo Game Show, ujawniła szereg informacji dotyczących głównie dat premier swoich najważniejszych produkcji. Nie zabrakło również zapowiedzi nowego, nieznanego do tej pory tytułu, a także paru szczegółów na temat długo oczekiwanych gier.

The Last Guardian

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po wielu miesiącach ciszy zaprezentowano znowu grę The Last Guardian – nieoficjalną kontynuację Ico oraz Shadow of the Colossus. Niestety ograniczono się tylko do ujawnienia nowego zwiastuna, choć wielu graczy liczyło na publiczny pokaz rozgrywki. Link do materiału filmowego możecie znaleźć poniżej.

Sony na Tokyo Game Show - The Last Guardian, klasyki od Team Ico na PS3, Project Dark i inne - ilustracja #1

Najważniejszą informację zachowano jednak na sam koniec, bowiem sprecyzowano datę premiery dzieła studia Team Ico. Niestety, poczekamy sobie na to wydarzenie jeszcze długo, bowiem gra w Japonii ma ukazać się dopiero pod koniec 2011 roku. Co więcej, dotyczy to japońskiego debiutu, zatem trudno na tę chwilę powiedzieć, czy twórcy dostarczą na nasz rynek swój projekt w podobnym czasie, czy też przyjdzie nam na to poczekać dłużej.

Famito Ueda potwierdził również, że zgodnie z aktualnymi trendami, The Last Guardian będzie obsługiwać technologię 3D. Główny twórca wypowiedział się też na temat głównego bohatera, który podobno na początku miał być dziewczyną. Pomysł się jednak nie sprawdził, jako że nieustannie wspinająca się po platformach niewiasta wyglądała mało realistycznie. Poza tym musiałaby nosić spódniczkę, co miałoby kusić graczy do ustawiania kamery pod pewnym kątem...

The Last Guardian – zwiastun z konferencji Sony

Ico / Shadow of the Colossus Collection

Wprawdzie odnowienie Ico oraz Shadow of the Colossus na PlayStation 3 zostało potwierdzone już wczoraj, ale dopiero na konferencji Sony mieliśmy usłyszeć jakieś konkrety. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że obie produkcje ukażą się na jednej płycie Blu-ray, a więc nie potwierdziły się plotki, jakoby wydawca chciał podwójnie zarobić na obu tytułach. Niestety nie podano choćby przybliżonej ceny pakietu – mamy nadzieję że nie przekroczy ona kwoty ok. 150 złotych, jaką swego czasu żądano za God of War Collection.

Sony na Tokyo Game Show - The Last Guardian, klasyki od Team Ico na PS3, Project Dark i inne - ilustracja #2

Czego możemy się spodziewać po odnowionych wersjach gier studia Team Ico? Całość będzie oczywiście działać w podwyższonej rozdzielczości (prawdopodobnie 720p), ustabilizowana zostanie też płynność animacji. Problem spadającej liczby klatek na sekundę występował szczególnie w Shadow of the Colossus na PlayStation 2– teraz będzie to stabilne 30 fps’ów w obu pozycjach. Posiadacze telewizorów 3D ucieszą się zapewne na wieść, że gry mają zapewnioną obsługę tej technologii.

Amerykańska wersja Ico w oryginale nie posiadała rozszerzonego zakończenia znanego europejskim graczom, co tym razem ma się zmienić. Podobnie ma być zresztą z okładką – mieszkańcy Stanów Zjednoczonych narzekali swego czasu na front pudełka Ico, a w przypadku kolekcji będzie ona znacznie lepiej przemyślana. Oba tytuły otrzymają oczywiście obsługę Trofeów, a zestaw trafi do sprzedaży na naszym kontynencie wiosną 2011 roku.

Ico / Shadow of the Colossus Collection – zwiastun z konferencji Sony

Project Dark

Studio From Software (twórcy Demon’s Souls) zapowiedziało swój nowy projekt zmierzający ekskluzywnie na PlayStation 3 – Project Dark. Nie wiemy na jego temat zbyt wiele poza tym, że będzie to „mroczna produkcja osadzona w świecie fantasy” . Na konferencji pokazano nawet pierwszy zwiastun, ale póki co nie jest on dostępny w Internecie. Z relacji świadków można wyczytać, że na materiale pokazano między innymi hordy nieumarłych w hełmach, co potwierdza zresztą mroczną tematykę tego dzieła. Pełna wersja ma pojawić się na rynku w przyszłym roku.

Sony na Tokyo Game Show - The Last Guardian, klasyki od Team Ico na PS3, Project Dark i inne - ilustracja #3

Monster Hunter Portable 3rd PSP

Oprócz gier zaprezentowano również nieco odmienioną wersję PSP, która trafi na japoński rynek 1 grudnia w cenie 19.800 jenów (ok. 700 złotych). Wprawdzie nie potwierdzono przeniesienia konsolki do amerykańskich i europejskich sklepów, ale warto o niej napisać z uwagi na poprawiony analog. Nowy model PSP zostanie wydany w celu promocji gry Monster Hunter Portable 3rd, która będzie miała swoją premierę w Japonii pod koniec tego roku. Oprócz wspomnianego wyżej usprawnienia, kieszonsolka Sony otrzyma również wydłużoną żywotność baterii.

Metal Gear Solid: Rising oraz Final Fantasy XIV w 3D

Sony z każdej strony zdaje się atakować nas mocnym wsparciem technologii 3D, czego kolejnym dowodem jest potwierdzenie jej obsługi w grach Final Fantasy XIV oraz Metal Gear Solid: Rising. Szczególnie warta uwagi jest ta druga pozycja, która przecież trafi również na Xboksa 360 oraz komputery PC, gdzie efektu trójwymiaru już nie uświadczymy. Na konferencji zaprezentowano znane z targów E3 zwiastuny obu produkcji – tym razem widzowie oglądali je za to w okularach 3D.

Sony na Tokyo Game Show - The Last Guardian, klasyki od Team Ico na PS3, Project Dark i inne - ilustracja #4

Castlevania: Lords of Shadow

Najnowszy zwiastun był jedyną atrakcją, jaka czekała na fanów Castlevanii. Mimo wszystko warto go obejrzeć, gdyż trwa prawie 8 minut (jest to rozszerzona wersja materiału z konferencji) i odsłania wiele nieznanych dotychczas postaci, jakie spotkamy na swej drodze w czasie przechodzenia jednoosobowej przygody. Przypomnijmy, że pełna wersja zostanie wydana w Europie już 7 października na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Castlevania: Lord of Shadow – rozszerzony zwiastun z konferencji Sony

Firmware 3.50 dla PlayStation 3

Wraz z nadciągającą aktualizacją oprogramowania konsol PlayStation 3 oznaczoną numerem 3.50 dostaniemy długo oczekiwaną obsługę efektu 3D w filmach Blu-ray. Jak wiadomo, do tej pory system wzbogacony został o tego typu funkcjonalność w wybranych grach, co już za kilka dni zostanie rozszerzone także o poszczególne dzieła filmowe. Nowa wersja oprogramowania pojawi się do ściągnięcia 21 września – prawdopodobnie dotyczy to wszystkich regionów świata.