Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka APOX (PC)

APOX PC

Postapokaliptyczna strategia czasu rzeczywistego z elementami gier RPG i FPS. Akcja przenosi gracza w daleką przyszłość, w której świat został pogrążony w chaosie na skutek wojny nuklearnej. Podczas zabawy prowadzimy do boju oddziały żołnierzy.

Strategiczne | RTS | postapokalipsa | elementy RPG | indie

PC Windows
Okładka APOX (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20stycznia2011

18maja2012

pudełko PL

APOX to debiutancki projekt studia BlueGiant Interactive, które zostało założone przez Marka Curry’ego - byłego programistę takich firm jak Microsoft czy Electronic Arts. Tytuł jest postapokaliptyczną strategią czasu rzeczywistego z elementami gier RPG i FPS.

Akcja APOX rozgrywa się w rzeczywistości dotkniętej efektami wojny nuklearnej, gdzie z kwitnących metropolii pozostały wyłącznie dymiące ruiny, a różne organizacje i grupy przestępcze bez ustanku ścierają się ze sobą w krwawych bitwach. Uniwersum to sami twórcy porównali do serii filmów Mad Max, która do dziś uznawana jest za klasykę, jeśli chodzi o postapokaliptyczne klimaty.

Choć APOX to przede wszystkim RTS, w produkcji pojawia się dużo elementów z innych gatunków. Realistyczna fizyka strzałów, a także możliwość zmiany niesionej broni przez żołnierzy, to zapożyczenia z gier FPS, a możliwość zdobywania przez nich nowych umiejętności i poprawiania statystyk przypomina rozwiązania znane z gier role-playing. Zarządzanie wojskiem jest jednym z kluczowych aspektów gry. Gracz może tworzyć i eksperymentować z zupełnie nowymi jednostkami, przykładowo sadzając różne typy piechoty w tym samym pojeździe.

Sama część taktyczna została odwzorowana dosyć realistycznie. Duże znaczenie przy eliminacji przeciwnika ma linia strzału - na przykład to, za jakimi osłonami chowa się wróg. Ilość amunicji jest ograniczona, tak więc podczas bitew należy dbać o to, by było jej wystarczająco w zapasie.

Tytuł oferuje także rozbudowane opcje dla miłośników rozgrywek sieciowych. W trybie multiplayer możemy zmierzyć się na ponad 100 różnych mapach, a dodatkowo otrzymujemy ich rozbudowany edytor, w którym oprócz wyglądu pola bitwy możemy zmodyfikować także warunki zwycięstwa. Na jednej mapie może walczyć ze sobą do 32 graczy. Wśród usług społecznościowych znajdują się między innymi automatyczna wyszukiwarka chętnych do gry, możliwość formowania klanów, liczne turnieje, rankingi i statystyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.4 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania sprzętowe APOX

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7