Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Lord of Arcana (PSP)

Lord of Arcana PSP

Dynamiczna gra akcji z elementami jRPG. Zabawa polega na przemierzaniu rozległego świata i toczeniu walk z hordami potężnych przeciwników. Za osiągnięcia nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, za które rozwijamy umiejętności bohatera.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Lord of Arcana (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

14października2010

4lutego2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lord of Arcana to gra akcji z elementami jRPG, w której rozgrywka sprowadza się do eksploracji świata gry oraz toczenia walk z dziesiątkami wymagających przeciwników. Za jej wyprodukowanie odpowiedzialna jest japońska firma Square Enix.

W Lord of Arcana gracz trafia do świata o nazwie Horodyn, w którym wszelki ład i porządek jest w pełni uzależniony od bezpieczeństwa potężnego kamienia Arcana. Nieoczekiwanie spokojne dotąd uniwersum przeżywa najazd wrogo nastawionej armii potworów, pragnącej przejąć pełnię kontroli nad największym skarbem Horodynu. Naprzeciwko adwersarzy staje jednak gracz, który w trakcie wyprawy podejmuje także próbę dowiedzenia się, jaka siła drzemie w kamieniu i w jakim celu został on stworzony.

Wśród głównych atutów Lord of Arcana wymienia się dynamiczny system walki, a także niesamowite projekty wrogów (autorstwa najbardziej uznanych designerów pracujących w przemyśle gier). W pierwszym przypadku, autorzy zaproponowali graczom udział w emocjonujących starciach, w których walka opiera się na wyprowadzaniu dzisiątek brutalnych kombinacji ciosów.

W dziele firmy Square Enix spory nacisk położony został na rozgrywkę wieloosobową w trybie kooperacji (dla maksymalnie czterech osób, ad-hoc). Gracz rozpoczyna tu zabawę od stworzenia własnej postaci, a następnie zajmuje się jej regularnym rozwojem poprzez naukę nowych umiejętności oraz ciosów. W ramach gry ujęto również specjalny system, przy pomocy którego z dostępnych części, w tym specjalnych przedmiotów zdobywanych w trakcie walk, możliwe jest konstruowanie tysięcy rodzajów broni oraz elementów pancerza. Zabawę w trybie głównej kampanii można jednak prowadzić także w pojedynkę. Zmagania z potworami są wówczas o wiele cięższe.

Lord of Arcana cechuje się ponadto wysokiej jakości oprawą audiowizualną, a także dziesiątkami rozbudowanych misji, zapewniających wiele godzin rozrywki. Po premierze gra jest rozbudowywana – służą temu publikowanie regularnie dodatki DLC.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.6 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lord of Arcana

12+

Szczegóły na temat nadchodzących gier na PSP od Square Enix
Szczegóły na temat nadchodzących gier na PSP od Square Enix

wiadomość8 grudnia 2010

Obecnie wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku posiadacze PSP nie będą zbyt mocno rozpieszczani przez deweloperów. Firma Sony zapewne przygotowuje się do wydania następcy swojej kieszonsolki, poświęcając coraz mniej uwagi sześcioletniej już platformie. Mimo wszystko nie będzie na niej zupełnie brakować nowych tytułów, o czym zapewnia koncern Square Enix.