Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2010, 10:41

Wystartowało darmowe Pirates of the Burning Sea

Zgodnie z zapowiedziami Pirates of the Burning Sea dołączyło do coraz liczniejszej grupy gier MMORPG korzystających z darmowego modelu wzbogaconego dobrowolnymi mikropłatnościami.

Zgodnie z zapowiedziami Pirates of the Burning Sea dołączyło do coraz liczniejszej grupy gier MMORPG korzystających z darmowego modelu wzbogaconego dobrowolnymi mikropłatnościami.

Wystartowało darmowe Pirates of the Burning Sea - ilustracja #1

Zabawa nie wymaga już żadnych opłat, choć takowe są oczywiście również dostępne. W wirtualnym sklepiku znaleźć możemy przedmioty, za które zapłacimy punktami nabytymi za prawdziwe pieniądze lub uzyskanymi od innych graczy. Większość z dostępnych tam przedmiotów ułatwi nam osiągnięcie maksymalnego poziomu doświadczenia lub uatrakcyjni wygląd naszego bohatera oraz jego statku. Nie będziemy natomiast mogli kupić niczego, co zapewniłoby nam przewagę w starciach z innymi graczami.

Osoby korzystające z darmowego modelu mogą rozwinąć swoje wirtualne alter ego do pięćdziesiątego poziomu doświadczenia, a ich konta pozwolą na jednoczesne posiadanie dwóch postaci na każdą z nacji istniejących w świecie gry. Jednocześnie twórcy przewidzieli możliwość dalszego opłacania abonamentu. Gracze, którzy się na to zdecydują otrzymają wiele bonusów m.in. do uzyskiwanego doświadczenia czy zbieranych przedmiotów, jak również skorzystają z dużych zniżek w wirtualnym sklepiku. Jednocześnie uzyskają za darmo dostęp do wielu ułatwień (takich jak np. dodatkowe sloty na postacie), za które inni użytkownicy muszą zapłacić ekstra.

Wystartowało darmowe Pirates of the Burning Sea - ilustracja #2

Pirates of the Burning Sea to wypuszczona na początku 2008 roku produkcja MMO, której akcja toczy się na Karaibach w XVIII wieku. Gracze wcielają się w kapitana okrętu i wraz z postępami w grze rozwijają nie tylko własną postać, ale również należący do niej statek. Autorzy zadbali o stworzenie realistycznego wirtualnego świata. Pojawiają się co prawda elementy fantastyczne, ale zawierające je misje są zawsze opcjonalne, więc jeśli ktoś nie lubi takich udziwnień to może bez problemu całkowicie je ominąć.

W ostatnich kilkunastu miesiącach coraz więcej gier zaczęło przestawiać się z abonamentów na model darmowy. Prawdziwą modę na to zapoczątkowało stworzone przez zespół Turbine Dungeons & Dragons Online, które dzięki tej zmianie w ciągu pół roku zyskało ponad milion nowych graczy. Co ciekawe, pomimo faktu, że opłacanie abonamentu nie jest już wymagane, liczba osób to robiących wzrosła o 40%. Sukces ten spowodował, że niedawno z tego samego modelu zaczęła korzystać inna gra tego studia, czyli Lord of the Rings Online. Tą samą drogą zamierza podążyć teraz Cryptic Studios. Darmowa wersja Champions Online ruszy na początku przyszłego roku i możliwe, że w przyszłości dołączy do niej również Star Trek Online.

By rozpocząć przygody w darmowej wersji Pirates of the Burning Sea musicie wpierw odwiedzić oficjalną stronę, utworzyć tam konto użytkownika i następnie pobrać plik instalacyjny.