Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2010, 13:00

autor: Jiker

Europejski Lord of the Rings Online oficjalnie darmowy

Firma Codemasters poinformowała, że gra MMORPG The Lord of the Rings Online autorstwa studia Turbine została udostępniona w wersji bezpłatnej dla graczy z całej Europy.

Firma Codemasters poinformowała, że gra MMORPG The Lord of the Rings Online autorstwa studia Turbine została udostępniona w wersji bezpłatnej dla graczy z całej Europy.

Fakt ten wiąże się z kilkoma istotnymi zmianami w funkcjonowaniu gry. Przede wszystkim dotychczasowe obowiązkowe abonamenty zostały zastąpione trzema poziomami członkowskimi. Pierwszym z nich jest tzw. poziom Free, czyli Darmowy, który zapewnia dostęp jedynie do części zawartości tego tytułu (m.in. możliwość toczenia rozgrywki do osiągnięcia 50 poziomu doświadczenia). Drugi nosi nazwę Premium. Aby go uzyskać należy dokonać jakichkolwiek zakupów w wirtualnym sklepiku (tzw. LOTRO Store). Ostatnim poziomem jest tzw. VIP, zarezerwowany dla osób w dalszym ciągu opłacających abonament.

Europejski Lord of the Rings Online oficjalnie darmowy - ilustracja #1

Kolejną nowością jest wspomniany już sklepik LOTRO Store, w którym walutę stanowią Punkty Turbine. Abonenci co miesiąc otrzymywać będą określoną ich pulę, podczas gdy reszta będzie musiała zakupić je za prawdziwe pieniądze. Oferta dostępnych produktów będzie z czasem poszerzana i obejmie różnego rodzaju przedmioty, dodatki i questy, specjalne artefakty związane z rozgrywką, dodatkowe miejsca na postaci, eliksiry, a także opcje zmiany wyglądu postaci.

Ponadto w LOTRO pojawiła się funkcja Szuflady (Wardrobe), pozwalająca przechowywać więcej ozdobnych przedmiotów. Ulepszeniu uległ też system tworzenia postaci oraz układ i wygląd starych lochów. Jedną z najistotniejszych nowości jest jednak aktualizacja Ride of the Grey Company. W nowym dodatku gracze mogą przyłączyć do uformowanej w Rivendell Szarej Drużyny i wyruszyć w podróż w nieznane obszary nowej krainy Enedwaith. W skład rozszerzenia wchodzi piętnaście rozdziałów, a także szereg nowych obszarów do eksploracji, oferujących możliwość wzięcia udziału w wymagających bitwach. Ponadto gracze mogą wziąć udział w odbywającym się niedaleko Bree festiwalu, na którym hobbici świętują udane zbiory.