Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dungeons (PC)
OkładkaDungeons (PC)

Dungeons PC

Gra strategiczna silnie wzorowana na Dungeon Keeperze, kultowym klasyku z lat 90-tych. Dungeons jest osadzone w realiach fantasy, ale tym razem role się odwracają i to gracz ma okazję stać się czarnym charakterem oraz zapolować na grupę bohaterów.

Strategiczne | fantasy | RTS

Dungeons Premiera PC

8lutego2011

pudełko PL

15lipca2011

producent: Realmforge Studios wydawca: Kalypso Media wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dungeons

Diablo III

Dungeon Keeper 2

Overlord II

Dungeons to gra strategiczna będąca klonem popularnego w latach 90. XX wieku cyklu Dungeon Keeper. W produkcji niemieckiego studia Kalypso Media mamy okazję pokierować czarnym charakterem i zająć się polowaniem na dzielnych bohaterów.

W grze wcielamy się w wysoko postawionego, złego lorda, którego codzienną rozrywką jest zamykanie żądnych przygód śmiałków w lochach, a następnie wysysanie z nich dusz. Pewnego dnia nasz podopieczny pada ofiarą spisku swojej eks-narzeczonej, która odbiera mu dotychczasowe kompetencje i z miejsca zajmuje intratną posadę strażnika lochów. Teraz spragniony zemsty lord musi od nowa wspinać się po szczeblach więziennej kariery, a uczyni to budując własne labirynty i łapiąc sławnych, reprezentujących 15 klas postaci, bohaterów.

W każdej z 17 dostępnych misji gracz ma pod swoim dowództwem nie tylko lorda, ale także grupę posłusznych goblinów, które pełnią rolę robotników i budują rozgałęziony labirynt (drążą tunele i urządzają komnaty). Po stworzeniu maksymalnie trójpoziomowej struktury korytarzy należy przyciągnąć do niej utytułowanych bohaterów, których następnie zamkniemy w celach i pozbawimy dusz, awansując w ten sposób w hierarchii złych lordów.

Atrakcyjność lochów możemy poprawiać umieszczając w nich blisko 50 różnych elementów - fałszywe skarby, magiczne księgi i – co najbardziej kuszące dla samozwańczych bohaterów - potwory (dostępne 15 rodzajów), na których herosi mogą przećwiczyć swoje umiejętności. Wśród kreatur mamy do wyboru m.in. pająki, olbrzymy oraz diablice. Nie możemy również zapomnieć o pułapkach, które mają nam pomóc w pojmaniu śmiałków.

Interfejs gry zaprojektowano tak, by użytkownik miał szybki dostęp do istotnych przedmiotów i podległych lordowi jednostek. Do dyspozycji pozostawiono nam też dowolnie obracaną kamerę, pozwalającą lepiej orientować się w trójwymiarowym środowisku gry.

Ostatnia modyfikacja 14 czerwca 2011

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 293 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Dungeons cena w dniu premiery: 59,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Dungeons

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Dungeons Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7