Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2011, 11:50

Wieści ze świata (Mafia II, Castlevania: Lords of Shadow, Assassin's Creed) 31/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze dodatku DLC do Dungeons, specjalnych wersjach Mafii II, opóźnieniu debiutu rozszerzenia Reverie do Castlevania: Lords of Shadow, a także sądowym starciu firm Ubisoft i THQ. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze dodatku DLC do Dungeons, specjalnych wersjach Mafii II, opóźnieniu debiutu rozszerzenia Reverie do Castlevania: Lords of Shadow, a także sądowym starciu firm Ubisoft i THQ. Zapraszamy do lektury.

Dungeons

Zgodnie z zapowiedziami, firmy Kalypso Media oraz Realmforge udostępniły płatny dodatek DLC Into the Dark do gry strategicznej Dungeons, będącej odpowiedzią na kultowego Dungeon Keepera. Tworzą go o nowe misje, których ukończenie zajmuje około 90 minut, 10 otwartych map, a także 19 obiektów uprzykrzających życie herosom. Cena DLC została ustalona na poziomie 3,99 euro.

Wieści ze świata (Mafia II, Castlevania: Lords of Shadow, Assassin's Creed) 31/03/11 - ilustracja #1

Mafia II

Firma 2K Games potwierdziła, że do sklepów trafiły lub trafią specjalne edycje przygodowej gry akcji Mafia IIMafia II: Director's Cut (PC), Mafia II: Greatest Hits (PlayStation 3) oraz Mafia II: Platinum Hits (Xbox 360). W każdym z trzech przypadków mamy do czynienia z zestawami składającymi się z podstawowej wersji produkcji studia 2K Czech, a także dodatków The Betrayal of Jimmy, Jimmy's Vendetta, Joe's Adventures oraz paczek Vegas, Renegade, Greaser oraz War Hero. W chwili obecnej edycje konsolowe są dostępne w ofercie wybranych sklepów – kolejni sprzedawcy rozpoczną ich sprzedaż w kwietniu. Odsłona pecetowa trafi na półki sklepowe w nieco późniejszym czasie.

Steambot Chronicles 2

Firma Irem poinformowała na łamach magazynu Famitsu o skasowaniu kontynuacji gry action/jRPG Steambot Chronicles. O produkcji, która miała się pierwotnie ukazać jeszcze na PlayStation 2, ale koniec końców została przeniesiona na PlayStation 3 (do czego doszło w 2008 roku), od dobrych dwóch lat było niepokojąco cicho. Wczorajsze wieści stanowią zatem potwierdzenie nieoficjalnych doniesień, jakie od pewnego czasu przekazywali między sobą fani marki (dostępnej także w postaci spin-offa na PSP). Wielkim atutem pierwszej odsłony, wydanej w 2006 roku w Europie, był bogaty, otwarty świat, po którym gracz poruszał się nie tylko na piechotę, ale również we wnętrzu tzw. Trotmobilu, mecha podatnego na daleko idące modyfikacje. Do jego dyspozycji oddano wiele ciekawych zadań i minigier, wypełniających czas pomiędzy kolejnymi misjami i turniejami walki.

Team Fortress 2

W specjalnej kweście, za sprawą której firma Valve i użytkownicy Team Fortress 2 mogą wesprzeć Japończyków poszkodowanych w niedawnym trzęsieniu ziemi, uzbieranych zostało już ponad 300 tysięcy dolarów. Z uwagi na to, że akcja potrwa do 6 kwietnia, ostateczny rezultat z pewnością będzie znacznie wyższy. Przypominamy, że wydając 7,99 dolarów, 19,99 dolarów lub 99,99 dolarów gracze wspierają japoński Czerwony Krzyż, a jednocześnie stają się posiadaczami jednego z trzech nakryć głowy, inspirowanych klimatami kojarzonymi z Krajem Kwitnącej Wiśni.

Castlevania: Lords of Shadow - Reverie

Dodatek DLC Reverie do slashera Castlevania: Lords of Shadow w wersji na PlayStation 3 zaliczył opóźnienie w Europie. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku edycji na Xboksa 360, gdzie nie ma go nawet w ofercie amerykańskiego Xbox Live. Przyczyną przesunięcia jego debiutu jest niewielka niedoróbka, wykryta na chwilę przed publikacją. DLC, gdy już trafi do sprzedaży, będzie kosztować 7,99 euro lub 800 punktów Microsoftu. Gracz przejmie w nim kontrolę nad Gabrielem Belmontem. Wspólnie z nim zdecyduje się na udzielenie pomocy Laurze, byłej podopiecznej Carmilli, a zarazem królowej wampirów. Oboje wyruszą w niebezpieczną wyprawę do Zamku, w trakcie której zmierzą się z potężnymi siłami ciemności.

Wieści ze świata (Mafia II, Castlevania: Lords of Shadow, Assassin's Creed) 31/03/11 - ilustracja #2

Ubisoft/THQ

Okazuje się, że Patrice Désilets, były dyrektor kreatywny odpowiedzialny w Ubisoft za markę Assassin’s Creed, a obecnie szef montrealskiego zespołu firmy THQ, pociągnął za sobą kilku innych deweloperów odpowiedzialnych w dużej mierze za kształt przygód Desmonda Milesa (Aleksa Drouina, Marka Besnera i Jeana-Francoisa Boivina). Koncern Ubisoft dowiedział się o tym i na drodze sądowej domagał się od THQ wstrzymania tego procederu. Miał do tego prawo, gdyż Désilets podpisał swego czasu dokument o zakazie konkurencji, na mocy którego nie mógł sprowadzać ludzi z Ubisoft przez okres jednego roku. Sąd przychylił się do prośby, w związku z czym wydawca takich marek, jak Red Faction, UFC czy Darksiders musi zaprzestać swych działań.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Max Payne 3

Child of Eden

Chime Super Deluxe

Rush'N Attack: Ex-Patriot

The Cursed Crusade

Czarnobyl: Terrorist Attack

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Facepalm - mikronima video magazyn

Gramy w Disciples III: Wskrzeszenie Gramy!

Przed seansem #14 - edycja ekstremalna video magazyn

Battlefield 3 - gameplay #3 (PL)

The Darkness II - wywiad z twórcami (PL)

Jurassic Park - za kulisami - dinozaury (PL)

DiRT 3

F.3.A.R. - fabuła

Hoard

Islands of Wakfu

MX vs. ATV: Alive - James Stewart's

Resident Evil: Operation Raccoon City

WWE All Stars

Child of Eden - Kinect Trailer

Crysis 2 - Bartosz 'Fisz' Waglewski

Crysis 2 - Piotr Machalica

Hawken - gameplay

gry