Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Steambot Chronicles (PS2)

Steambot Chronicles PS2

Steambot Chronicles to kolejna produkcja traktująca o mechach. Pochodzi ona ze stajni firmy Irem i jest grą RPG, z elementami akcji, w japońskim klimacie oraz kilkoma ciekawymi dodatkami.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Steambot Chronicles (PS2)

producent: Irem

wydawca: Atlus

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

23maja2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Steambot Chronicles to kolejna produkcja dla PS2, traktująca o charakterystycznych mechach. Pochodzi ona ze stajni firmy Irem i jest grą RPG, z elementami akcji, w japońskim klimacie oraz kilkoma ciekawymi dodatkami.

Wydarzenia w Steambot Chronicles toczą się w mieście o nazwie Nefroburg. Jest to bardzo mocno zaawansowane technologicznie miejsce. Z publicznego użytku wychodzą tutaj już samochody, a ich miejsce zajmują dwunożne, kilkutonowe, metalowe pojazdy. Popularność Trotmobili (taką nazwę nadali im autorzy gry) jest tak duża, iż praktycznie wszystko dookoła obraca się wokół nich.

Fabuła w grze opowiada o losach niejakiego Vanilla Beansa, który budzi się na środku słonecznej plaży i nie ma pojęcia skąd tam się wziął. Na dodatek stoi nad nim pewna dziewczyna - Connie, którą również widzi pierwszy raz w życiu. Po chwili pewien Trotmobil wystrzeliwuje pocisk w stronę naszych bohaterów i trafia nim w klif, zasypując skałami drogę wyjścia. Jedynym możliwym sposobem na wydostanie się jest użycie stojącego nieopodal, dwunożnego pojazdu i usunięcie dzięki niemu zalegających skał. Po tym wydarzeniu Connie zabiera Vanilla’e do swojego domu. Podczas tego dziwnego dnia główny bohater poznaje jeszcze innych członków gangu Garland Globetrotters, do którego należy Connie oraz zwiedza miasto. W trakcie wieczornego wypoczynku po ciężkim dniu na miastowym skwerku, nasz główny bohater wraz z członkami Globetrotters jest świadkiem najazdu obcego gangu bandytów na Nefroburg. Po tym wydarzeniu podejmujemy pierwszą ważną decyzję - czy przyłączyć się do gangu Garland czy jednak do Killer Elephants z areny walk? Takich wyborów dokonujemy w czasie gry mnóstwo, co sprawia, iż zabawa jest bardzo nieliniowa.

W Steambot Chronicles rozgrywka odbywa się w tzw. trybie „piaskownicy”. Istnieje mnóstwo pobocznych zadań czy gier, dzięki którym nie możemy narzekać na nudę. Największy nacisk położono na Trotmobile. Mamy możliwość ich ulepszania w garażu poprzez dokupowanie nowych części, czy nawet walki w zawodach na arenie. Jednak w każdej chwili, gdy eksplorujemy miasto możemy wyskoczyć z naszego pojazdu i poruszać się na własnych nogach. W ten sposób mamy możliwość konwersowania z masą postaci napotkanych na drodze oraz grania na przeróżnych instrumentach, takich jak harmonijka ustna czy pianino. Odbywa się to w systemie mini-gier. Wraz ze wzrostem naszych umiejętności w operowaniu instrumentami, dostajemy nawet możliwość gry w zespole! Oprócz wszystkich wyżej wymienionych elementów możemy również zostać farmerem i uprawiać najróżniejsze rośliny czy hodować zwierzęta. Jednak co zdecydujemy się robić, zależy wyłącznie od nas samych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Steambot Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Steambot Chronicles

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Wieści ze świata (Mafia II, Castlevania: Lords of Shadow, Assassin's Creed) 31/03/11

wiadomość31 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze dodatku DLC do Dungeons, specjalnych wersjach Mafii II, opóźnieniu debiutu rozszerzenia Reverie do Castlevania: Lords of Shadow, a także sądowym starciu firm Ubisoft i THQ. Zapraszamy do lektury.

Kontynuacja Steambot Chronicles ukaże się już na PS3
Kontynuacja Steambot Chronicles ukaże się już na PS3

wiadomość14 września 2007

Pewnie niewielu z Was miało do czynienia z pierwszą częścią Steambot Chronicles, jednak w Kraju Kwitnącej Wiśni tytuł ten przyjął się bardzo dobrze. Przypomnijmy, iż był to RPG z elementami akcji, w którym główne skrzypce odegrały tak lubiane przez Japończyków mechy. Chociaż blisko rok temu zapowiadano „dwójkę” na PS2, dzisiaj ogłoszono, iż wyląduje ona jednak PlayStation 3.