Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Star Ocean: Till the End of Time (PS2)

Star Ocean: Till the End of Time PS2

Square Enix słynie z genialnych i nietuzinkowych gier jRPG. Jedną z nich jest Star Ocean: Till the End of Time – trzecia część serii zapoczątkowanej jeszcze na konsoli SNES.

RPG | TPP | science fiction | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Star Ocean: Till the End of Time (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

30sierpnia2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Star Ocean: Till The End of Time” jest trzecią pozycją z serii Star Ocean – gier RPG osadzonych w świecie cybernetyki i realiów jej podobnych. Wydawcą „Star Ocean: Till The End of Time” jest gigant eRPeGowy Square Enix, a producentem firma Tri-Ace znana z dwóch poprzednich części Star Ocean i rewelacyjnego RPG na konsolę Sony Playstation zatytułowanego Valkyrie Profile.

W grze wcielamy się w postać młodzieńca Fayta Leingoda, który ma wrodzoną skłonność wpadania w tarapaty. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy Fayt razem ze swą przyjaciółką Sophią Esteed i rodzicami spędza wakacje na planecie Hyda IV, która w pewnym momencie zostaje zaatakowana przez nieznaną armię. Fayt, odcięty od rodziny i Sophii, wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, której celem jest odnalezienie utraconych bliskich. Pomagać mu w tym będą przypadkowe osoby, które podobnie jak on zostały dotknięte przez los.

Tym, co wyróżnia „Star Ocean: Till The End of Time” spośród innych gier z gatunku RPG jest walka toczona w czasie rzeczywistym na trójwymiarowych arenach. Pozwala to wyprowadzać idealnie wymierzone ciosy, combosy i czary. Przeszkadza jednak w leczeniu swych przyjaciół, ponieważ w momencie użycia środków leczących przeciwnicy nie przestają Cię atakować. Podczas walki kontrolujemy tylko jedną postać – resztą zajmuje się konsola. Podczas podróży zwiedzimy dziesiątki dungeonów, miast i krain – w każdej z nich znajdziemy inny zestaw przeciwników oraz zadań do wykonania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Ocean: Till the End of Time

Klasyfikacja PEGI Star Ocean: Till the End of Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Star Ocean: First Departure w produkcji
Star Ocean: First Departure w produkcji

wiadomość10 maja 2007

W miniony wtorek informowaliśmy Szanownych Czytelników o tym, że studio Square Enix pracuje nad nowym tytułem przeznaczonym na przenośną konsolkę PlayStation Portable. Mowa oczywiście o grze Dissidia: Final Fantasy, która zostanie oficjalnie zapowiedziana w najbliższy weekend. Okazuje się jednak, że nie będzie to jedyna produkcja, jaka w najbliższym czasie trafi do posiadaczy PSP