Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2007, 15:35

autor: Vercetti

Star Ocean: First Departure w produkcji

W miniony wtorek informowaliśmy Szanownych Czytelników o tym, że studio Square Enix pracuje nad nowym tytułem przeznaczonym na przenośną konsolkę PlayStation Portable. Mowa oczywiście o grze Dissidia: Final Fantasy, która zostanie oficjalnie zapowiedziana w najbliższy weekend. Okazuje się jednak, że nie będzie to jedyna produkcja, jaka w najbliższym czasie trafi do posiadaczy PSP

W miniony wtorek informowaliśmy Szanownych Czytelników o tym, że studio Square Enix pracuje nad nowym tytułem przeznaczonym na przenośną konsolkę PlayStation Portable. Mowa oczywiście o grze Dissidia: Final Fantasy, która zostanie oficjalnie zapowiedziana w najbliższy weekend. Okazuje się jednak, że nie będzie to jedyna produkcja, jaka w najbliższym czasie trafi do posiadaczy PSP wskutek deweloperskich zabiegów japońskich programistów.

Star Ocean: First Departure w produkcji - ilustracja #1

Projektanci Square zamierzają bowiem przenieść na kilkucalowy ekran handhelda Sony także inną ze swoich znanych pozycji, RPG Star Ocean, potwierdzając tym samym ostatnie doniesienia magazynu Famitsu, który powiadomił opinię publiczną o możliwości rozszerzenia marki Gwiezdnego Oceanu. Zaanonsowany dzisiaj twór będzie odświeżoną wersją dzieła z 1996 r., wzbogaconą o podtytuł First Departure. Program zachwyci nas m.in. szczegółową oprawą wizualną utrzymaną w klimatach dalekowschodnich anime, a także miłymi dla oka przerywnikami filmowymi.

Niestety, producenci dzieła nie pokusili się choćby o podanie przewidywanej daty premiery tytułu. Spekuluje się jednak, że bliższe detale na temat omawianej pozycji poznamy już w sobotę. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.