Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse (PS2)

Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse PS2

Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse to druga (po Der Wille zur Macht) część serii produktów typu cRPG rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

RPG | TPP | science fiction | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

15lutego2005

2listopada2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse to druga (po Der Wille zur Macht) część serii produktów typu cRPG rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Podtytuł ponownie zapożyczono z twórczości literackiej Friedricha Nietzsche, a wpływ tego dziewiętnastowiecznego niemieckiego filozofa widoczny jest także we właściwej rozgrywce.

Warstwa fabularna stanowi bezpośrednią kontynuację historii z pierwszego epizodu, więc po raz kolejny oglądamy znajome postaci – główną bohaterkę imieniem Shion oraz KOS-MOS i Chaos. Naturalnie wszyscy awanturnicy prezentują się nieco inaczej (doroślej i poważniej), niż poprzednio, ponieważ developerzy chcieli odzwierciedlić upływ czasu. Każda osoba może nabyć i rozwijać umiejętności z ponad stu dostępnych. Zdolności owe, jak również rozmaite rodzaje broni, okazują się niezbędne w trakcie walki z przeróżnymi wrogami, toczonej w systemie turowym. W stosunku do Xenosaga Episode I: Der Wille zur Macht wprowadzono szereg innowacji w tym ostatnim, dzięki czemu teraz podziwiamy m.in. efektowne ataki zespołowe.

Niniejszą grę osadzono w futurystycznym świecie, a zatem nie brakuje niesamowitych maszyn, przedstawicieli obcych cywilizacji etc. Trójwymiarowa oprawa wizualna, czytelnie nawiązująca do charakterystycznego japońskiego stylu manga, znakomicie oddaje atmosferę zachodzących w wirtualnej rzeczywistości wydarzeń. Nastrój budują także liczne scenki przerywnikowe oraz dialogi w postaci dźwiękowej. Warto zauważyć, że oprócz obszernego głównego nurtu fabularnego istnieje jeszcze powyżej trzydziestu mniejszych wątków dodatkowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse

Klasyfikacja PEGI Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Xenosaga – zamknięcie trylogii
Xenosaga – zamknięcie trylogii

wiadomość14 kwietnia 2006

Firma Namco Bandai zapowiedziała wydanie trzeciej części serii Xenosaga w krajach zachodnich, w wersji na Playstation 2, jesienią tego. Jak już wcześniej informowaliśmy, gra otrzyma podtytuł Also Sprach Zarathustra.

Dwie Xenosagi „ściśnięte” w jedną dla potrzeb NDS
Dwie Xenosagi „ściśnięte” w jedną dla potrzeb NDS

wiadomość21 października 2005

Korporacja Namco planuje przenieść jRPG-ową serię Xenosaga z PlayStation 2 na konsolę przenośną Nintendo DualScreen. Posiadacze tego handhelda nie dostaną jednak zwykłych konwersji dwóch wydanych do tej pory odsłon cyklu (Der Wille zur Macht i Jenseits von Gut und Böse), lecz ich dopracowaną kombinację, podaną oczywiście w dwuwymiarze.

Trzeci epizod Xenosagi oficjalnie zapowiedziany

wiadomość18 września 2005

Po raz pierwszy o powstawaniu trzeciego epizodu Xenosagi informowaliśmy Was na początku lipca bieżącego roku. Wówczas nie były to jeszcze oficjalnie potwierdzone informacje, lecz zaledwie przypuszczenia. Dziś wiadomo już, że trzecia i zarazem ostatnia cześć omawianej serii gier znajduje się aktualnie w fazie produkcji.

Xenosaga na Nintendo DS

wiadomość17 września 2005

W lipcu bieżącego roku informowaliśmy Was o powstawaniu kolejnego epizodu z serii gier RPG o nazwie Xenosaga, przeznaczonego wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Wówczas firmy Monolith Software oraz Namco nie zdradziły, że planują wydanie gier z tej serii w wersji na inną platformę. Dziś już wiadomo, że Xenosaga I oraz II ukażą się na konsolę Nintendo DS.

Drugi epizod cyklu Xenosaga zmierza do Europy
Drugi epizod cyklu Xenosaga zmierza do Europy

wiadomość3 września 2005

Niewiele ponad tydzień temu minęło dokładnie 105 lat od śmierci Friedricha Wilhelma Nietzsche – słynnego filozofa rodem z niemieckiej Saksonii. Jednym z najbardziej znanych jego dzieł literackich jest praca pt. Jenseits von Gut und Böse (Poza dobrem i złem), której tytuł wykorzystali autorzy drugiej części głośnego cyklu Xenosaga. Wkrótce owa gra trafi oficjalnie do sklepów na Starym Kontynencie.