Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2005, 11:02

autor: Krooliq

Xenosaga na Nintendo DS

W lipcu bieżącego roku informowaliśmy Was o powstawaniu kolejnego epizodu z serii gier RPG o nazwie Xenosaga, przeznaczonego wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Wówczas firmy Monolith Software oraz Namco nie zdradziły, że planują wydanie gier z tej serii w wersji na inną platformę. Dziś już wiadomo, że Xenosaga I oraz II ukażą się na konsolę Nintendo DS.

W lipcu bieżącego roku informowaliśmy Was o powstawaniu kolejnego epizodu z serii gier RPG o nazwie Xenosaga, przeznaczonego wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Wówczas firmy Monolith Software oraz Namco nie zdradziły, że planują wydanie gier z tej serii w wersji na inną platformę. Dziś już wiadomo, że Xenosaga Episode I: Der Wille zur Macht oraz Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse ukażą się na konsolę Nintendo DS.

Przypomnijmy, że podtytuły dwóch części serii pochodzą od nazw dzieł literackich, których autorem jest nieżyjący od ponad stu lat niemiecki filozof Friedrich Nietzsche. Akcja pierwszego epizodu Xenosagi ma miejsce w dalekiej przyszłości, gdzie ludzie współistnieją wraz z klonami i cyborgami, a autorzy scenariusza starają się zmusić gracza do zastanowienia nad bytami poszczególnych istot. Natomiast druga odsłona sagi stanowi bezpośrednią kontynuację historii z pierwszego epizodu, po raz kolejny zatem oglądamy znajome postaci – główną bohaterkę imieniem Shion oraz KOS-MOS i Chaos.

Wersje programu na konsolę Nintendo DS będą odbiegać od tego, co mogliśmy zobaczyć na PlaySation 2, ponieważ trójwymiarowa oprawa wizualna zostanie zastąpiona grafiką 2D.

Termin debiutu rynkowego omawianych produkcji nie został jeszcze ujawniony, wiadomo natomiast, że zostaną one pokazane na trwających właśnie targach Tokyo Game Show.

Więcej szczegółów na temat omawianych produkcji znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.