Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 września 2005

The Movies pozwoli pokazywać stworzone przez nas filmy w Internecie
The Movies pozwoli pokazywać stworzone przez nas filmy w Internecie

Krystian Smoszna, 1 września 2005, 19:00

W kwietniu bieżącego roku informowaliśmy Was, że wszyscy użytkownicy nowej gry firmy LionHead Studios o nazwie The Movies, będą mogli wziąć udział w rywalizacji o wirtualne Oskary, przyznawane za najlepsze produkcje filmowe stworzone za pomocą wymienionego wyżej programu. Autorzy zdradzili wczoraj więcej szczegółów na ten temat.

Poradnik: Asterix & Obelix XXL

Sznur, 1 września 2005, 18:25

Poradnik do gry Asterix & Obelix XXL zawiera garść rad na dobry początek oraz opis przejścia gry, która wiedzie dwójkę komiksowych bohaterów i wiernego psa Idefika przez Normandię, Grecję, Szwajcarię i Egipt, do samego Rzymu.

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Sierpień 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 1 września 2005, 18:20

GTA trzyma się twardo na pierwszym miejscu, co nie dziwi. Również nie dziwi pojawienie się w pierwszej dziesiątce takich nadciągających hitów jak DS2 czy F.E.A.R. Cieszy zaś nadspodziewany sukces Sudeki.

Finały Pucharu Europy coraz bliżej
Finały Pucharu Europy coraz bliżej

Scatterhead, 1 września 2005, 17:18

Już za dwa tygodnie rozpoczyna się finał VII edycji EuroCupa – pucharu, w którym udział biorą najlepsze klany, oraz zawodnicy z całej Europy. Wszystkich graczy bardzo ucieszyła wiadomość, ze tegoroczne finały EC odbędą się nie tak, jak to miało miejsce w ostatnio – poprzez internet, lecz wzorem pierwszych edycji turnieju, na dużej imprezie typu LANPARTY, która będzie zorganizowana w holenderskim World Trade Center (miasto Almere).

JoWooD jednak trzyma się mocno

Elrond, 1 września 2005, 15:23

Wczorajsza informacja na temat bankructwa firmy JoWooD okazała jednak mocno przesadzona, co zapewne ucieszy jej fanów, zmartwi natomiast źle życzących. To prawda, iż w sądzie toczyła się sprawa upadłościowa JoWooD, jednak orzekł on, iż firma nie jest bankrutem odrzucając wniosek Perception, której przedstawiciele usiłowali dowieść czegoś przeciwnego.

Spark Unlimited nie odpuszcza firmie Activision

Henkel, 1 września 2005, 14:57

Jak informowaliśmy w weekend Activision przyjdzie zapewne słono zapłacić za zlekceważenie warunków umowy zawartej ze Spark Unlimited – twórcami gry Call of Duty: Finest Hour. Właśnie odkryte zostały kolejne szczegóły tej sprawy i możemy dokładnie przyjrzeć się stawianym zarzutom.

Ciszej nad tą trumną zwaną Acclaim...

Henkel, 1 września 2005, 14:00

Pomimo tego, że Acclaim zbankrutował i ogłosił upadłość równo rok temu – o szczegółach tej sprawy można przeczytać tutaj – to niestety niektórzy nie pozwalają tej legendarnej firmie odejść w spokoju. Widmo różnorakich procesów sądowych ciągle nad nią krąży.

Xbox Live 2.0 - cena i szczegóły

Elrond, 1 września 2005, 13:31

Wraz z pojawieniem się konsoli Xbox 360 miłośnicy buszowania po sieci otrzymają kolejną wersję technologii Xbox Live oznaczoną numerem 2.0. Tutaj również Microsoft stawia na dwie wersje: pierwsza, nazwana Silver, oferować będzie dostęp do Xbox Live Marketplace, gdzie będziemy mogli pobrać trailery, dema czy kolejne części gier.

Irrational Games pracuje nad dodatkiem do SWAT 4

ComCo, 1 września 2005, 13:22

Od kwietnia, czyli momentu rynkowej premiery SWAT 4 minęło kilka miesięcy. Ciepłe przyjęcie gry zarówno przez recenzentów (88% oraz Rekomendacja GRY-OnLine), jak i fanów cyklu zaowocuje niedługo wydaniem pierwszego, pełnoprawnego rozszerzenia do opisywanego tytułu. Rewelacje dotyczące dodatku do SWAT 4 pojawiły się na łamach amerykańskiego magazynu Computer Gaming World.

Śmigłowiec „narzędziem” najemnika, czyli Pacific Liberation Force
Śmigłowiec „narzędziem” najemnika, czyli Pacific Liberation Force

ComCo, 1 września 2005, 12:38

Studio developerskie Team6 szykuje dla graczy nowy tytuł. W Pacific Liberation Force wcielimy się w rolę najemnika latającego śmigłowcem bojowym, który wykonuje rozmaite zlecenia dla swoich kontrahentów (m.in. ratowanie wybranych osób, niszczenie struktur, ochrona powietrznych transportów, czy walka ze zmechanizowanymi jednostkami wroga).

Wiadomości na temat Project Xenoclone
Wiadomości na temat Project Xenoclone

Henkel, 1 września 2005, 12:24

Argentyńska firma Oniric Games ponownie otworzyła dziś swoją stronę internetową po tym jak jej starą wersję postanowiono zamknąć i poddać gruntownej modernizacji. Główną atrakcją nowej witryny jest bez wątpienia sekcja poświecona grze Project Xenoclone – najnowszemu projektowi programistów z Ameryki Południowej.

L.A. Rush z wartościowym bonusem w zamówieniu przedpremierowym

ComCo, 1 września 2005, 11:54

Co zrobić, żeby dostać dwie gry w cenie jednej? Wystarczy zaufać wydawcy i zamówić dany tytuł przed jego premierą. Chodzi tutaj o firmę Midway Games, która zapowiedziała, że do każdego egzemplarza L.A. Rush zakupionego przed momentem oficjalnego debiutu, dołączy zestaw swoich największych przebojów z automatów coin-op, tj. Midway Arcade Treasures 3.

Zmiana ceny miesięcznika CD-Action
Zmiana ceny miesięcznika CD-Action

Michał Bobrowski, 1 września 2005, 11:38

6 września do kiosków trafi do kiosków kolejny numer miesięcznika CD-Action. Fakt ten jest o tyle godny odnotowania, że od tego numeru dość wyraźnie zmienia się jego cena. I co najważniejsze, zmiana ta jest nie oznacza bynajmniej podwyżki...

Wirtualni wojownicy pośród kwiatów rozkwitłej wiśni

Kull, 1 września 2005, 10:01

O tym, że trwają prace nad Virtua Fighter 5 informowaliśmy już dwa lata temu. Jak donosi japoński magazyn Famitsu, dopiero dziś, na rozpoczętych właśnie targach AM Show w Japonii, firma SEGA oficjalnie zaanonsuje piątą odsłonę „wirtualnego wojownika”. Co więcej, nie będzie to jedyny tytuł sygnowany logiem tej marki na targach.

Oficjalne rozszerzenie do World of WarCraft dopiero za rok?
Oficjalne rozszerzenie do World of WarCraft dopiero za rok?

Krystian Smoszna, 1 września 2005, 09:50

Nie trzeba być prorokiem aby przewidzieć, że po tak ogromnym sukcesie, jaki odniosła gra World of WarCraft, firma Blizzard Entertainment pójdzie za ciosem i przygotuje różne komercyjne dodatki do wyżej wymienionego programu. Prawdę mówiąc trwają już prace nad pierwszym rozszerzeniem, o czym oficjalnie dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu. Nie oznacza to jednak, że szybko znajdzie się on na rynku.

Udostępniono do pobrania demo FIFA 06
Udostępniono do pobrania demo FIFA 06

Kull, 1 września 2005, 09:33

Po dwóch miesiącach spędzonych przed komputerem, beztroską sielankę zakończyło rozpoczęcie roku szkolnego. Aby wspomóc Was w tych ciężkich chwilach, na naszych serwerach wylądowała demonstracyjna wersja najnowszej odsłony serii FIFA. Warto ją zainstalować choćby po to, aby rozprostować zasiedziałe kości przed pierwszymi zajęciami z wychowania fizycznego.

Xbox 360 w dwóch (co najmniej) wersjach - a jak z PS3?

Elrond, 1 września 2005, 09:18

Wiadomo, iż konsola Micrososftu, Xbox 360 ukaże się na rynku w dwóch wersjach podstawowych (nie licząc różnorodnych wariacji na ich temat z dodatkowymi grami czy peryferiami), Core i Premium. Czy Sony pójdzie w ślady konkurencji i również zaproponuje warianty swojego "dziecka"? Nie wygląda na to.

Tom Clancy's Splinter Cell 4 już na początku przyszłego roku?

Krystian Smoszna, 1 września 2005, 08:39

Znamy już przybliżone daty wydania czwartej odsłony popularnego cyklu Tom Clancy’s Splinter Cell, mimo iż nikt jej jeszcze oficjalnie nie zapowiedział. Ot, mała ciekawostka przyrodnicza, którą zawdzięczamy wydawanemu w Stanach Zjednoczonych magazynowi Electronic Gaming Monthly.

Zapowiedziano Half-Life 2: Survivor

Krystian Smoszna, 1 września 2005, 08:11

Gdy ma się w rękach tak popularną markę jak Half-Life, trudno nie oprzeć się pokusie zarobienia dodatkowych na niej pieniędzy. Wie o tym doskonale firma Valve Software, która już wkrótce wraz z koncernem Taito przeniesie drugą odsłonę cyklu na popularne zwłaszcza w latach osiemdziesiątych... automaty coin-op.

Konsola PSP zadebiutowała w Europie!
Konsola PSP zadebiutowała w Europie!

Krystian Smoszna, 1 września 2005, 07:48

Do tej pory na świecie kupiło ją ponad pięć milionów użytkowników. Konsola PlayStation Portable firmy Sony – bo o niej mowa – zapewne uzyska wkrótce jeszcze lepszy wynik, od dziś bowiem jest oficjalnie dostępna na rynku europejskim.