Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 września 2005

Myśli nieprzemyślane - Gdzie jest pępek świata
Myśli nieprzemyślane - Gdzie jest pępek świata

Redakcja GRYOnline.pl, 16 września 2005, 16:31

"Daleki jestem od tego, by krzyczeć, że żółta rasa zalewa świat – mam nadzieję, że raczej wszystkie rasy mieszają się i mieszać będą coraz bardziej w jednym tyglu homo sapiens. Mam nadzieję, że wszyscy wnosimy coś od siebie".

Sony wyda strategię turową na PSP
Sony wyda strategię turową na PSP

Henkel, 16 września 2005, 16:30

Właściciele PlayStation Portable będą mogli zagrać przynajmniej w jedną strategię turową. W sieci pojawiła się właśnie obszerna zapowiedź gry Field Commander przeznaczonej na miniaturową konsolę. Tytuł ten ma być wydany w lutym przyszłego roku przez firmę Sony.

Age of Angels – nowa gra od firmy Boolat
Age of Angels – nowa gra od firmy Boolat

Krooliq, 16 września 2005, 14:31

Studio developerskie Boolat Game Development podało do wiadomości, że aktualnie pracuje nad nową grą akcji z elementami RPG, której tytuł będzie brzmieć Age of Angels.

Sega wyda... Project Nightmare?
Sega wyda... Project Nightmare?

Henkel, 16 września 2005, 14:20

Mieszczące się w Liverpoolu studio developerskie Bizarre Creations podpisało umowę z koncernem Sega. Firmy współpracowały ze sobą już wcześniej przy tworzeniu gry Metropolis Street Racer - tym razem Sega podejmie się dystrybucji kolejnej gry zespołu, który obecnie pracuje nad Project Gotham Racing 3.

Gry z serii Suikoden również na PSP

Krooliq, 16 września 2005, 12:56

W sierpniu informowaliśmy Was o powstawaniu kolejnego tytułu z serii gier RPG o nazwie Suikoden, przeznaczonego wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Wówczas koncern Konami nie zdradził jeszcze, że zamierza wydać gry z tej serii w wersji na inną platformę. Dziś już wiadomo, że Suikoden 1 oraz 2 ukażą się na kieszonkową konsolkę PSP.

"Kodeks Wojownika" dla entuzjastów Untold Legends w przyszłym roku

eLKaeR, 16 września 2005, 12:44

Hybryda dynamicznej akcji z elementami gatunku cRPG pt. Untold Legends: Brotherhood of the Blade, osiągalna tylko dla posiadaczy kieszonkowej konsoli PSP, została dość dobrze przyjęta przez klientów. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że developerzy przygotowują sequel, a nawet epizod trzeci (vide news z 23 sierpnia 2005). Chcielibyśmy przekazać Wam konkretne informacje na temat części drugiej.

Samurai Warriors w wersji na konsolę PSP
Samurai Warriors w wersji na konsolę PSP

Krooliq, 16 września 2005, 11:59

Wśród wydawców, którzy na trwających właśnie targach Tokyo Game Show pokażą nowe gry na konsolę PSP, znalazł się również koncern Koei. Miłośnicy efektownych walk i argumentacji wyłącznie przy użyciu broni już w grudniu bieżącego roku otrzymają od tego wydawcy grę Samurai Warriors w wersji na w/w konsolkę.

„Ocenzurowane” GTA: San Andreas w sprzedaży na Xboxie, na PC już niedługo

ComCo, 16 września 2005, 11:02

Do rynkowej sprzedaży trafiło drugie wydanie gry Grand Theft Auto: San Andreas. Program pozbawiony został kodu odpowiedzialnego za seksualne mini-gry, jakie odblokowywała modyfikacja Hot Coffee (o tej aferze pisaliśmy wielokrotnie), dzięki czemu nowa edycja została oznaczona kategorią wiekową M (od 17 lat).

Katamari Damacy również na PSP
Katamari Damacy również na PSP

Krooliq, 16 września 2005, 10:54

Katamari Damacy, czyli dość niestandardowa gra, zaprojektowana z myślą o zagorzałych entuzjastach elektroniczno-rozrywkowych produktów rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, zostanie wydana również w wersji na konsolę PSP.

Konferecja Game Development: From Design to Infrastructure

Redakcja GRYOnline.pl, 16 września 2005, 10:33

W dniach 3-4 października 2005 roku w Wyższej Szkole Biznesu-National-Louis University odbędzie się konferencja: "Game Development: From Design to Infrastructure"- Tworzenie gier: od projektu do infrastruktury". Współorganizatorem konferencji jest DePaul University z Chicago. W konferencji planowany jest udział około 300 osób: studentów informatyki, przedstawicieli firm IT, kadry naukowo-dydaktycznej.

Pierwszy epizod gry Bone już dostępny

Krystian Smoszna, 16 września 2005, 10:18

Miał być we wrześniu i jest we wrześniu. Firma Telltale Games dotrzymała obietnicy i dokładnie wczoraj, w połowie bieżącego miesiąca opublikowała pierwszy epizod gry Bone, zatytułowany Out from Boneville.

Black & White 2 również w Kolekcjonerskiej Edycji
Black & White 2 również w Kolekcjonerskiej Edycji

Krooliq, 16 września 2005, 10:17

Trzy dni temu informowaliśmy Was o zmianie terminu premiery gry Black & White 2. Jej ogólnoświatowy debiut nastąpi 7 października bieżącego roku. Dziś natomiast firma Lionhead Studios ogłosiła, że wraz z normalną wersją programu zostanie wydana także specjalna Kolekcjonerska Edycja.

Specjalne okulary do konsoli PSP od firmy Konami
Specjalne okulary do konsoli PSP od firmy Konami

Krystian Smoszna, 16 września 2005, 09:45

Nie tylko koncern Nintendo miał swoje pięć minut podczas pierwszego dnia tegorocznych targów Tokyo Game Show. Również firma Konami postanowiła zaprezentować światu swój nowy wynalazek, który wydaje się być bardziej zabawny niż praktyczny.

„Kuloodporny” 50 Cent ma swoje miejsce w Sieci
„Kuloodporny” 50 Cent ma swoje miejsce w Sieci

ComCo, 16 września 2005, 09:33

Znany raper 50 Cent nie tylko szturmuje listy przebojów ze swoim drugim albumem o nazwie The Massacre, ale także nagrywa film kinowy (Get Rich or Die Tryin') oraz wystąpi w grze 50 Cent: Bulletproof. Dla wszystkich zainteresowanych tą ostatnią produkcją, korporacja VU Games uruchomiła oficjalną stronę internetową.

Tnij i rąb po raz drugi – Dungeon Siege powraca cz.7
Tnij i rąb po raz drugi – Dungeon Siege powraca cz.7

Stranger, 16 września 2005, 09:17

Przed nami ostatnie spotkanie z cyklem poświęconym „Dungeon Siege II”, W poprzednich artykułach przedstawiliśmy wszystkie najciekawsze elementy tej produkcji. Do omówienia pozostała jeszcze tylko kwestia jakości oprawy audiowizualnej opisywanej gry.

Ace Combat Zero: The Belkan War w produkcji

ComCo, 16 września 2005, 08:54

Szefowie firmy Namco nie zamierzają rezygnować z jednej ze swoich flagowych serii, tj. Ace Combat. Po bardzo udanej (92% w Recenzji GRY-OnLine), piątej odsłonie cyklu noszącej podtytuł The Unsung War, zapowiedziano kolejną część. Co ciekawe, nowy program nie trafi do posiadaczy konsol następnej generacji, lecz ukaże się jeszcze na PlayStation 2.

Nintendo Revolution - ujawniono wygląd i funkcje kontrolera!
Nintendo Revolution - ujawniono wygląd i funkcje kontrolera!

Krystian Smoszna, 16 września 2005, 08:28

Pierwszy dzień tegorocznej edycji targów Tokyo Game Show bez dwóch zdań zdominował pokaz przygotowany przez Nintendo. Podczas półgodzinnej konferencji Satoru Iwata (prezes japońskiej firmy) zaprezentował zebranym kontroler do konsoli Nintendo Revolution, który na pierwszy rzut oka przypomina... pilota to telewizora!

Burnout Revenge wjeżdża do sklepów w USA
Burnout Revenge wjeżdża do sklepów w USA

ComCo, 16 września 2005, 08:19

Miłośnicy dynamicznych wyścigów samochodowych spod znaku Burnout szturmują już sklepy w Stanach Zjednoczonych. Tam dostępna jest już bowiem czwarta odsłona tego cyklu, która nosi nazwę Revenge (PS2/Xbox). Do Europy gra zawita dokładnie za tydzień, czyli 23 września. Dystrybutorem omawianego programu w naszym kraju jest zaś polski oddział korporacji Electronic Arts.

Cold War: Behind the Iron Curtain „ozłocone”
Cold War: Behind the Iron Curtain „ozłocone”

ComCo, 16 września 2005, 07:45

Firma DreamCatcher Games poinformowała właśnie o zakończeniu prac (status „gold” i wysłanie płyty-matki do tłoczni) nad kolejną grą ze swojego katalogu wydawniczego, tj. Cold War: Behind The Iron Curtain. Program w wersjach dedykowanych komputerom PC oraz konsolom Xbox trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych dokładnie 27 września tego roku.