Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 września 2005

Rentowność Vivendi Universal zabezpiecza World of Warcraft

eLKaeR, 14 września 2005, 15:55

Wczoraj pisaliśmy, że elektroniczno-rozrywkowa korporacja Majesco zanotowała dość duże straty, także z racji słabej popularności Psychonauts i Advent Rising. Natomiast w obozie Vivendi Universal panuje atmosfera sukcesu. Szczególną radość sprawiła szefostwu firmy jedna konkretna gra.

Kto na kim zarabia – raport IDG

Krystian Smoszna, 14 września 2005, 15:36

Wydawnictwo IDG Entertainment, znane z takich magazynów jak GamePro, Code Vault czy wydawanego w naszym kraju PC World Computer, opublikowało raport, w którym scharakteryzowano pokrótce trzy grupy graczy oraz liczbę kupowanych przez nich programów, opierając się na sprzedaży gier w pierwszej połowie bieżącego roku.

Pojawił sie zwiastun Aquanox: Angels Tears

Henkel, 14 września 2005, 15:30

Firma JoWooD Production opublikowała krótki film (ma on niecałe trzy minuty) demonstrujący możliwości najnowszej gry Aquanox: The Angels Tears. Tworzony przez studio Massive Development tytuł będzie ostatnim z serii Aquanox. Na rynku ma się on ukazać jesienią tego roku, a pograć w niego będą mogli posiadacze PlayStation 2.

Szarpanie strun na dotykowym ekranie
Szarpanie strun na dotykowym ekranie

eLKaeR, 14 września 2005, 13:55

Dość charakterystyczna dla Kraju Kwitnącej Wiśni jest muzyka z gatunku J-pop, czyli de facto popularne rytmy z wyraźnymi wpływami zachodnimi. Taki rodzaj sztuki tworzy również duet Puffy AmiYumi, który rozsławiła telewizyjna kreskówka o nazwie Hi Hi Puffy AmiYumi, emitowana także w Polsce przez stację Cartoon Network. Powstają już dwie gry na podstawie tego hitowego serialu animowanego.

Premiera 24: The game przesunięta na rok 2006
Premiera 24: The game przesunięta na rok 2006

Henkel, 14 września 2005, 12:30

Wszyscy miłośnicy serialu „24 godziny” będą musieli poczekać do przyszłego roku jeśli chcą pokierować poczynaniami swoich ulubionych bohaterów. Firma Sony przesunęła właśnie premierę przeznaczonej na PlayStation 2 gry 24: The game.

Kolejny kontroler ze stajni SEGA dla PlayStation 2
Kolejny kontroler ze stajni SEGA dla PlayStation 2

eLKaeR, 14 września 2005, 12:23

Widzieliśmy już specjalny „staroszkolny” kontroler dla PS2, stworzony przez korporację SEGA w oparciu o pad z pamiętnej konsoli Saturn (vide news z 25 lutego 2005). Teraz wspomniana firma szykuje się do rozpoczęcia dystrybucji innego urządzenia sterującego, zaprojektowanego z myślą o PlayStation 2.

Evil Dead: Regeneration w sklepach
Evil Dead: Regeneration w sklepach

Henkel, 14 września 2005, 11:35

Firma THQ ogłosiła, iż zakończyła pracę nad najnowszym tytułem z serii Evil Dead. Od dziś Evil Dead: Regeneration w wersji na XBoxa 360 i PlayStation 2 można nabyć w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych. Premiera wersji na PeCety planowana jest na dwudziesty dzień września.

"Niewidzialna" edycja Wipeout Pure już niebawem

eLKaeR, 14 września 2005, 11:11

Pod koniec lipca bieżącego roku odbyła się premiera filmu pt. Stealth (Niewidzialny) w reżyserii Roba Cohena, w którego dorobku widnieje m.in. The Fast and the Furious (Szybcy i wściekli). Dzieło można zatem teraz zobaczyć w kinie, ale już wkrótce pojawi się jego kieszonkowy wariant na nośniku UMD dla PlayStation Portable. Mobilna wersja oferować ma dość ciekawą niespodziankę dla fanów gier.

Kiedy ponownie zaatakuje ninja?
Kiedy ponownie zaatakuje ninja?

eLKaeR, 14 września 2005, 09:55

Po raz pierwszy informując Szanownych Czytelników o grze Ninja Gaiden Black podaliśmy, iż pozycja owa ujrzeć miała światło dzienne pod koniec minionych wakacji. Japońska korporacja Tecmo musiała jednakże poświęcić swojemu nowemu dziełu nieco więcej czasu i właśnie dlatego gotowego produktu jeszcze nie widziano w sklepach. Mimo wszystko znamy dokładną datę rynkowej premiery omawianego tytułu.

Nowe zdjęcia z filmu Doom (14/09/05)
Nowe zdjęcia z filmu Doom (14/09/05)

Krystian Smoszna, 14 września 2005, 09:52

W Internecie pojawiła się kolejna dawka zdjęć z filmu Doom. Oprócz ujęć z głównymi bohaterami, uchwycono na nich elementy scenografii, w tym komputery, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będą przypominać ekrany spotykane w trzeciej odsłonie gry.

Drugi dodatek do The Sims 2 już na rynku
Drugi dodatek do The Sims 2 już na rynku

Krystian Smoszna, 14 września 2005, 09:02

Dwa dni przed planowaną premierą koncern Electronic Arts wprowadził na rynek amerykański drugi dodatek do The Sims 2 o nazwie Nightlife, o czym wczoraj poinformował w oficjalnym oświadczeniu prasowym. W Polsce rozszerzenie pojawi się w sklepach już w najbliższy piątek za sprawą rodzimego przedstawiciela giganta elektronicznej rozrywki.

Kalendarz z cheerleaderkami dodatkiem do gry Blitz: The League
Kalendarz z cheerleaderkami dodatkiem do gry Blitz: The League

Krystian Smoszna, 14 września 2005, 08:42

Koncern Midway postanowił w oryginalny sposób uczcić premierę gry Blitz: The League, którą użytkownicy konsol PlayStation 2 oraz Xbox będą mogli kupić już 17 października. W ramach dodatku do pełnej wersji programu nabytej w przedsprzedaży dołączony zostanie kalendarz, który zdobią fotografie skąpo odzianych cheerleaderek.

F.E.A.R. na Xbox 360?

Krystian Smoszna, 14 września 2005, 08:14

Firma Monolith Productions przygotowuje w tajemnicy konwersję gry F.E.A.R. na konsolę Xbox 360 – takie oto rewelacje przynosi najnowszy numer oficjalnego magazynu poświęconego w całości urządzeniom elektroniczno-rozrywkowym, produkowanym przez koncern Microsoft.

Electronic Arts ujawnia informacje dotyczące ścieżki dźwiękowej w NBA Live 06

Krystian Smoszna, 14 września 2005, 07:30

Koncern Electronic Arts zdradza kolejne szczegóły dotyczące ścieżek dźwiękowych swoich najnowszych produkcji. Wczoraj mieliście okazję zapoznać się z listą utworów, jakie usłyszycie podczas gry w SSX on Tour – dziś natomiast możecie przekonać się, co takiego przygotowano w tym temacie w NBA Live 06.

Blitzkrieg II w
Blitzkrieg II w "złocie"

Krystian Smoszna, 14 września 2005, 07:07

Już za dwa tygodnie w amerykańskich sklepach zadebiutuje sequel popularnej strategii czasu rzeczywistego o nazwie Blitzkrieg II. Wydawca – firma CDV Software – poinformował wczoraj, że program osiągnął już „złoty” status a co za tym idzie, znalazł się w tłoczni.

Anarchy Online za darmo przez kolejny rok (14/09/05)
Anarchy Online za darmo przez kolejny rok (14/09/05)

Krystian Smoszna, 14 września 2005, 06:49

Oferta firmy FunCom polegajaca na udostępnieniu całkowicie za darmo gry MMO Anarchy Online miała wygasnąć 15 stycznia 2006 roku. Miała, gdyż wczoraj twórcy programu zdecydowali się po raz kolejny przedłużyć promocję – znów o dwanaście miesięcy.