Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 września 2005

Poradnik: American Conquest: Fight Back

Redakcja GRYOnline.pl, 27 września 2005, 19:39

Poradnik do strategii „American Conquest: Fight Back” pomoże dowodzić okrutnymi kolonizatorami walczącymi o przejęcie indiańskich ziem i złota w kilku historycznych kampaniach.

PlayStation Portable i plany UbiSoftu

Henkel, 27 września 2005, 15:30

Po wydaniu gry Lumines (pierwszej gry logicznej na PSP) koncern UbiSoft potwierdził dostarczenie kolejnych tytułów na konsolę PlayStation Portable. Wszystkie zapowiedziane gry maja się ukazać przed końcem tego roku lub na początku następnego.

Oczywiście, nie dla Polaków – czyli tajemnica Origen Xbox 360 rozwiązana
Oczywiście, nie dla Polaków – czyli tajemnica Origen Xbox 360 rozwiązana

Łosiu, 27 września 2005, 14:59

Od pewnego czasu setki osób w sieci zastanawiały się, co stanie się po zakończeniu odliczania na tajemniczej stronie Origen Xbox 360. Spekulacji było co niemiara, a najśmielsze z nich mówiły nawet o oficjalnej zapowiedzi Halo 3. Skończyło się na konkursie, dla europejskich graczy, w którym Polacy wziąć udziału nie mogą. Beznadzieja...

Gry na komórki - co różni Amerykanów i Europejczyków?

Henkel, 27 września 2005, 14:45

Producent gier przeznaczonych na telefony przenośne - firma I-play – ogłosiła wyniki ankiety przeprowadzonej wśród dwóch i pół tysiąca użytkowników komórek. Badanie zostało przeprowadzone na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Niemiec przez niezależną agencję SKOPOS.

Sterowanie w grze przy użyciu ... mózgu?
Sterowanie w grze przy użyciu ... mózgu?

Elrond, 27 września 2005, 14:22

Firma CyberLearning Technology rozpoczęła sprzedaż peryferiów o nazwie SMART BrainGames, które mają umożliwiać obsługę gier komputerowych za pomocą fal mózgowych, i które według ekspertów mogą zrewolucjonizować przemysł rozrywki elektronicznej. Firma posiada wyłączną licencję na tę technologię, która została pierwotnie stworzona i opatentowana przez NASA (wykorzystywaną ją w treningu pilotów).

Cięcia w Saint's Row z powodu braku dysku twardego w podstawowej wersji Xbox 360

Elrond, 27 września 2005, 12:16

Niestety spełniły się przepowiednie pesymistów, którzy sugerowali, iż brak twardego dysku w podstawowej wersji Xboxa 360 będzie bardzo bruździć twórcom gier. Jedną z pierwszych ofiar takiego posunięcia Microsoftu jest gra Saint's Row, której premierę jeszcze w tym roku zaplanowała firma THQ.

George Lucas laureatem ESA Champions Award

Henkel, 27 września 2005, 11:45

Entertainment Software Association ogłosiło, iż najważniejszym punktem corocznej gali charytatywnej Nite to Unite for Kids będzie wręczenie George’owi Lucasowi nagrody Champions Award za rok 2005.

Debiutancki projekt studia Silicon Garage Arts - The Shadow of Aten
Debiutancki projekt studia Silicon Garage Arts - The Shadow of Aten

Elrond, 27 września 2005, 11:16

Przedstawiciele nowopowstałego, hiszpańskiego studia developerskiego, Silicon Garage Arts, poinformowali o pracach nad swoim debiutanckim projektem zatytułowanym The Shadow of Aten. Reprezentuje on gatunek pierwszoosobowych gier akcji z elementami przygodowymi, a jako platformy docelowe do jej zaistnienia wybrano komputery osobiste oraz Xboxa 360.

Ron Gilbert pracuje nad dwiema grami

Krystian Smoszna, 27 września 2005, 10:07

Pod koniec ubiegłego miesiąca wspominaliśmy Wam o planach Rona Gilberta dotyczących wyjazdu do Paryża. Spekulowano wówczas, że twórca The Secret of Monkey Island będzie tam rozmawiać na temat ewentualnego wydania swojej nowej gry. Kilka dni temu okazało się wreszcie, po co Gilbert odwiedzał stolicę Francji.

Venom i Sandman głównymi łotrami w trzeciej odsłonie filmu Spider-Man!
Venom i Sandman głównymi łotrami w trzeciej odsłonie filmu Spider-Man!

Krystian Smoszna, 27 września 2005, 09:49

Rzadko w naszym serwisie informacyjnym poruszamy temat filmów, które z elektroniczną rozrywką mają luźny związek. Mimo to chętnie piszemy o trzeciej odsłonie popularnego cyklu Spider-Man, który jak wiadomo zawsze związany jest z wydaniem gry video o przygodach Człowieka Pająka (co prawda PeCetowy do tej pory przeklinają Activision za ostatni „filmowy” produkt, ale może tym razem będzie lepiej).

Halo 3 oficjalnie za 2,5 godziny?

ComCo, 27 września 2005, 09:23

Za około dwie i pół godziny, dokładnie o godzinie dwunastej, pod adresem http://www.origenxbox360.com/ wystartuje nowa witryna firmy Microsoft, związana oczywiście z nadchodzącą konsolą Xbox 360. Nie wiadomo, co konkretnie pojawi się na tej stronie, jednak internetowe spekulacje wskazują, że chodzi tutaj o oficjalna zapowiedź trzeciej części popularnej gry akcji/FPS, pt. Halo.

Oskarżony o terroryzm za posiadanie symulatora lotów

ComCo, 27 września 2005, 08:56

Bliżej nieznany z nazwy, wirtualny symulator lotów był jedną z przyczyn, dla których amerykańska policja, pod pretekstem pojmania terrorysty lub osoby współpracującej z terrorystami, wkroczyła do domu urodzonego w Egipcie i mieszkającego w Stanach Zjednoczonych radiologa Basema M.F. Husseina.

Demo Call of Duty 2 już dostępne!
Demo Call of Duty 2 już dostępne!

Krystian Smoszna, 27 września 2005, 08:50

Niczym grom z jasnego nieba uderzyła wczoraj wieczorem informacja o pojawieniu się oficjalnego demo drugiej odsłony Call of Duty. Program instalacyjny zadebiutował w sieci równo o północy naszego czasu i niemal natychmiast wzbudził ogromne zainteresowanie graczy z całego świata.

Można grać w Day of Defeat: Source!
Można grać w Day of Defeat: Source!

ComCo, 27 września 2005, 08:17

Po wielu miesiącach oczekiwania, gracze mogą spróbować swoich sił w Day of Defeat: Source - odświeżonej i ulepszonej (głównie pod względem oprawy graficznej) wersji popularnej strzelanki pierwszoosobowej, z akcją osadzoną podczas II Wojny Światowej. Firma Valve Software pozwoliła na rozpoczęcie wirtualnych zmagań i odblokowała całość programu.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (27/09/05)

Krystian Smoszna, 27 września 2005, 07:38

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest trzydziestą ósmą w tym roku i obejmuje okres od 18 do 24 września.

The Suffering: Ties that Bind już na rynku
The Suffering: Ties that Bind już na rynku

Krystian Smoszna, 27 września 2005, 07:30

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj na rynek trafiła druga odsłona cyklu The Suffering, zatytułowana Ties that Bind. Program stworzony przez firmę Surreal, a wydany przez Midway Games, nie trafi jednak w najbliższym czasie do Polski, co z pomrukiem niezadowolenia przyjmą zapewne wszyscy entuzjaści pierwowzoru.

Gra 25 to Life opóźniona

Krystian Smoszna, 27 września 2005, 07:13

Nie mają powodów do radości Ci z Was, którzy oczekują premiery gry 25 to Life. Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi wczoraj przez firmę Eidos, program po raz kolejny zaliczył opóźnienie – tym razem spore.

The Offspring gwiazdą muzyczną na pierwszym BlizzConie
The Offspring gwiazdą muzyczną na pierwszym BlizzConie

Krystian Smoszna, 27 września 2005, 07:11

Kiedy wstęp na imprezę kosztuje 120 dolarów, trzeba liczyć się z tym, że gracze ostrożnie będą podejmować decyzję o ewentualnym kupnie biletu. Mimo to, przedstawiciele firmy Blizzard Entertainment nie zamierzają rezygnować i cały czas szeroko reklamują swój premierowy BlizzCon, czyli spęd fanów gier sygnowanych logiem tej firmy.