Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 września 2005

Dotychczasowa Zelda schodzi ze sceny?!

Marcel Mierzicki, 6 września 2005, 17:50

Zapowiadana na początek roku 2006 gra The Legend of Zelda: Twilight Princess będzie ostatnią grą o tej tematyce, która zostanie wydana w takiej formie jaką znamy do tej pory. Zapowiedział to w wywiadzie radiowym jeden z twórców tego tytułu – Shigeru Miyamoto.

Kolejny krok w emulacji PS2

Piotr Lewandowski, 6 września 2005, 16:33

Emulacja konsoli PlayStation2 powoli idzie do przodu. Efektem prac jest nowa wersja emulatora PCSX2. Aplikacja jest już w sporym stadium zaawansowania, czego efektem jest sprawna emulacja komercyjnych tytułów.

Nowe mapy do Battlefield 2
Nowe mapy do Battlefield 2

Marcel Mierzicki, 6 września 2005, 14:57

Zostały one wypuszczone przez niezależną grupę twórców kryjącą się pod nazwą Total Battlefield 2. Przed udostępnieniem ich w sieci przeszły gruntowne testy, które wyeliminowały wszystkie poważne błędy i uczyniły mapy jeszcze bardziej grywalnymi.

Mario w telefonach komórkowych
Mario w telefonach komórkowych

Marcel Mierzicki, 6 września 2005, 14:46

Koncern Nintendo podpisał umowy licencyjne z trzema operatorami sieci telefonii komórkowej. Dzięki temu porozumieniu firmy takie jak DoCoMo, KDDI oraz Vodafone będą mogły wykorzystywać między innymi grafikę i melodie związane z grami, w których występuje najbardziej rozpoznawalny bohater stworzony przez Nintendo – hydraulik Mario.

Gabe Newell o konsolach nowej generacji

Maciej Myrcha, 6 września 2005, 14:27

Oj dostało się konsolom nowej generacji od pana Gabe'a Newella, dostało. Jak wiadomo, człowiek ten zwykł mówić to co myśli (nie mylić z "co ślina na język przyniesie"). Tak też było w kwestii developingu gier przeznaczonych na konsole nowej generacji - krótko mówiąc, Gabe jest bardzo niezadowolony ze środowisk programistycznych, w których przyjdzie pracować developerom.

Mnóstwo nowiutkich i absolutnie klasycznych konsol w internetowej sprzedaży
Mnóstwo nowiutkich i absolutnie klasycznych konsol w internetowej sprzedaży

Radosław Grabowski, 6 września 2005, 14:14

Ponieważ platform Game Boy i Super Famicom (alias Super Nintendo Entertainment System) już się nie wytwarza, to klient zainteresowany nabyciem jednego z tych urządzeń (np. kolekcjoner lub miłośnik elektroniczno-rozrywkowej klasyki) musi skorzystać z rynku wtórnego i kupić często cokolwiek zużyty egzemplarz. Jednak prawdziwą gratkę dla zwolenników produktów pachnących nowością, ma sklep Lik-Sang.co

Europejska premiera Ghost in the Shell potwierdzona

Maciej Myrcha, 6 września 2005, 14:01

Przedstawiciele Atari potwierdzili wcześniejsze pogłoski dotyczące pojawienia się europejskiej wersji Ghost in the Shell: Stand Alone Complex przeznaczonej dla posiadaczy PSP. Niestety, dokładna data wydania gry na Starym Kontynencie nie jest znana, wiadomo tylko, iż ukaże się ona w okresie jesiennym. Gracze, którzy posiadają konsolę PS2, wspomnianą grą cieszyć się mogą już od listopada 2004.

Znamy datę wydania UFO: Aftershock

Maciej Myrcha, 6 września 2005, 13:43

UFO: Aftershock, połączenie taktycznej gry akcji na poziomie odziału oraz strategii, rzec można, globalnej, powstające w czeskim studiu Altar Interactive ukaże się na rynku już 7 października, poinformowali przedstawiciele Ascaron oraz Cenegi, wydawcy gry. Tym samym pozostał miesiąc do wkroczenia w kolejną część popularnej niegdyś serii.

Evenings on a farm near Dikanka – nowa gra przygodowa
Evenings on a farm near Dikanka – nowa gra przygodowa

Karolina Talaga, 6 września 2005, 11:37

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów gier przygodowych. Aktualnie zespół developerski Step Creative Group pracuje nad nową grą z tego gatunku, której tytuł będzie brzmieć Evenings on a farm near Dikanka.

"Mordercza Cisza" na dziesięciolecie Resident Evil

Radosław Grabowski, 6 września 2005, 10:44

Zainteresowanie firmy Capcom mobilnymi konsolami ciągle wzrasta, czego dowodem jest także gra Extreme Ghouls ‘n Ghosts dla PSP (vide wczorajszy news). Pracownicy owej korporacji szykują również produkt z myślą o posiadaczach platformy Nintendo DS. Autorzy planują wprowadzić nowe dzieło do sprzedaży już w trakcie najbliższej wiosny, czyli w dziesiątą rocznicę powstania serii Resident Evil.

Jak dojrzewa polski Frater?
Jak dojrzewa polski Frater?

Łukasz Malik, 6 września 2005, 09:48

Wbrew tytułowi, wiadomość nie ma nic wspólnego z przemysłem browarniczym. Chodzi oczywiście o najnowszą grę action cRPG studia Rebelmind zatytułowaną Frater, produkcja idzie pełną parą, a my mamy dla Was kilka nowych informacji na jej temat, oraz porcję świeżych screenów.

PSP miażdży konkurencję na rynku brytyjskim

Krystian Smoszna, 6 września 2005, 09:34

Nie trzeba było długo czekać na oficjalne wyniki sprzedaży konsoli PSP w Wielkiej Brytanii, która – jak doskonale wiecie – dostępna jest w Europie od ubiegłego czwartku. Okazuje się, że urządzenie firmy Sony bije wszelkie rekordy i zostawia daleko w tyle konkurencyjnego „handhelda” stworzonego przez Nintendo.

Demo niemieckiego remake'u Simon the Sorcerer opublikowane
Demo niemieckiego remake'u Simon the Sorcerer opublikowane

Krystian Smoszna, 6 września 2005, 09:10

Niemiecka grupa niezależnych developerów zrzeszonych pod nazwą Callisto Adventures zaprezentowała pierwsze techniczne demo swojej gry o nazwie Simon the Sorcerer and the Whole Magic Door, która starszym czytelnikom naszego serwisu nasunie bezpośrednie skojarzenia z serią przygodówek, stworzonych w połowie lat dziewięćdziesiątych przez AdventureSoft.

Wyprawa dookoła świata chwilowo opóźniona
Wyprawa dookoła świata chwilowo opóźniona

Daniel Sodkiewicz, 6 września 2005, 09:06

Niemiecki wydawca gier Anaconda Games poinformował, iż program pod tytułem 80 Days zadebiutuje na rynku nie 30 września 2005, jak planowano wcześniej, lecz co najmniej miesiąc później. Niestety, nie sprecyzowano dokładnie nowego terminu.

Atari ujawnia daty premiery trzech tytułów na rynku brytyjskim

Krystian Smoszna, 6 września 2005, 08:23

Koncern Atari podzielił się wczoraj informacjami dotyczącymi premiery trzech wydawanych przez siebie produktów na rynku brytyjskim. Chodzi o następujące tytuły: The Matrix: Path of Neo, Fahrenheit oraz Marc Ecko’s Getting Up: Contents Under Pressure.

Ground Zero: Genesis of a New World na ukończeniu

Krystian Smoszna, 6 września 2005, 07:55

Prace nad Ground Zero: Genesis of a New World dobiegają końca - poinformował wczoraj producent gry, niemiecka firma destraX Entertainment Software. Autorzy szacują, że nad swoim nowym dziełem spędzą jeszcze dwa tygodnie. Później rozpocznie się właściwy proces wydawniczy, który zakończy się debiutem programu u naszych zachodnich sąsiadów przed Bożym Narodzeniem.

Napęd Blu Ray będzie kosztować Sony około 100 dolarów

Krystian Smoszna, 6 września 2005, 07:12

Innowacyjne napędy Blu Ray będą kosztować koncern Sony małą fortunę. Internetowy magazyn The Inquirer podał, że za jeden odtwarzacz w konsoli PlayStation 3 Japońska firma zapłaci około 100 dolarów. To dwukrotnie więcej niż aktualna średnia cena urządzeń odtwarzania płyt DVD, w które Microsoft wyposaży swój Xbox 360.