Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 września 2005

Podsumowanie tegorocznych finałów Europy - EC XI
Podsumowanie tegorocznych finałów Europy - EC XI

Scatterhead, 20 września 2005, 17:57

Finały tegorocznej edycji turnieju Eurocup, organizowanego przez jedną z największych lig dla graczy – Clanbase, zostały zakończone. O miano najlepszych drużyn w Europie zmierzyły się najważniejsze składy ze starego kontynentu.

Garść szczegółów odnośnie Tourist Trophy, motocyklowego Gran Turismo od Polyphony
Garść szczegółów odnośnie Tourist Trophy, motocyklowego Gran Turismo od Polyphony

ComCo, 20 września 2005, 16:24

Od przedwczoraj wiemy, że Polyphony, studio developerskie znane z jakże wspaniałej i popularnej na całym świecie serii wyścigów samochodowych Gran Turismo, zabiera się za motocykle. Pracownicy tejże firmy pracują obecnie nad grą Tourist Trophy, za której opis moim zdaniem wystarczy hasło reklamowe: „The Real Riding Simulator”.

Rozwój elektronicznej dystrybucji

Henkel, 20 września 2005, 15:35

Według opublikowanego właśnie raportu grupy Screen Digest obroty na zachodnim rynku gier komputerowych w końcówce obecnej dekady będą drastycznie wzrastać i w roku 2010 mogą osiągnąć poziom czterystu milionów dolarów. Przedstawiona kwota dotyczy produktów udostępnianych drogą elektroniczną

Microsoft w tarapatach z powodu pudełek
Microsoft w tarapatach z powodu pudełek

Henkel, 20 września 2005, 15:00

Metalowe pudełko - została w nie zapakowana kolekcjonerska edycja gry Halo 2 - stało się powodem niemałych kłopotów koncernu Microsoft. Wydawca jednej z najlepiej sprzedającej się gry wszechczasów został pozwany do sądu przez duńska firmę Glud & Marstrand.

Microsoft planuje coroczne obniżki ceny Xbox 360

ComCo, 20 września 2005, 12:39

Od wejścia konsoli Xbox 360 na europejski rynek dzielą nas jeszcze ponad dwa miesiące (patrz news z 15 września), a Microsoft sumiennie przygotowuje się do tej chwili. Ostatnie wieści wskazują nawet na to, że „gigant z Redmond” będzie decydował się na systematyczne obniżki cen swojej platformy, byleby tylko zachęcać kolejne rzesze graczy do kupna nowego sprzętu.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (20/09/05)

Krystian Smoszna, 20 września 2005, 12:07

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest trzydziestą siódmą w tym roku i obejmuje okres od 11 do 17 września.

Rekordowa ilość odwiedzająych na TGS 2005

Henkel, 20 września 2005, 11:30

Do tej pory targi Tokyo Game Show przyciągnęły najwięcej odwiedzających w roku 1999 - w ciągu trzech dni 163,866 osób. Warto przypomnieć, iż było to tuż przed wprowadzeniem na rynek przez Sony konsoli PlayStation 2. Tegoroczna impreza dość znacznie pobiła rekord sprzed sześciu lat.

Polski Diabolique w wydawniczych rękach Playlogic
Polski Diabolique w wydawniczych rękach Playlogic

ComCo, 20 września 2005, 10:43

Pracownicy rodzimego zespołu Metropolis Software znaleźli wreszcie firmę, która wyda na Zachodzie przygotowywaną przez nich, dynamiczną grę akcji, pt. Diabolique: License to Sin. Zajmie się tym holenderska korporacja Playlogic. Przesunięto przy tym datę premiery na późniejszy termin.

Sacred 2 przed końcem 2005 roku

ComCo, 20 września 2005, 10:16

Potwierdziła się nasza wiadomość z końca maja bieżącego roku, która dotyczyła przygotowywania drugiej odsłony popularnej gry action/RPG, pt. Sacred. Korzystając z okazji, przedstawiciele niemieckiego studia developerskiego Ascaron Entertainment ujawnili również, że w nadchodzącym programie zostaną wykorzystane możliwości nowego procesora PhysX, jaki tworzy firma Ageia.

S.T.A.L.K.E.R. - autorzy poprawiają fabułę gry
S.T.A.L.K.E.R. - autorzy poprawiają fabułę gry

Krystian Smoszna, 20 września 2005, 10:11

Nie mają powodów do radości gracze, którzy z niecierpliwością oczekują premiery pierwszoosobowej strzelaniny o nazwie S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Główny projektant programu, pan Andrew Prokhorov opowiedział przed kilkoma dniami redaktorom serwisu Oblivion Lost o aktualnej kondycji gry.

Hollywoodzka obsada w True Crime: New York City
Hollywoodzka obsada w True Crime: New York City

ComCo, 20 września 2005, 09:34

Dokładnie na pierwszy dzień listopada zaplanowano zachodnią premierę konsolowych wydań True Crime: New York City, sequela wydanej w 2003 roku, trójwymiarowej gry akcji Streets of L.A. Dzisiaj możemy zaś przedstawić Wam pełną, dość długą listę aktorów, którzy zostali zatrudnieni przez korporację Activision (wydawca) do nagrania partii wokalnych dla potrzeb tego programu.

Już dziś światowa premiera Fable: The Lost Chapters!
Już dziś światowa premiera Fable: The Lost Chapters!

Krystian Smoszna, 20 września 2005, 09:08

Stało się! Jedna z najbardziej oczekiwanych gier tej jesieni – Fable: The Lost Chapters – pojawiła się dziś w amerykańskich sklepach. Tym samym Peter Molyneux i reszta członków Lionhead Studios dotrzymali słowa odnośnie przeniesienia odnoszącego duże sukcesy programu z konsoli Xbox na PC.

Mnisi z Mortal Kombat wyszli z murów klasztoru Shaolin
Mnisi z Mortal Kombat wyszli z murów klasztoru Shaolin

ComCo, 20 września 2005, 08:53

Jak podała korporacja Midway Games, najnowsza część znanej (i bestsellerowej) serii Mortal Kombat o podtytule Shaolin Monks trafiła już do rynkowej sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Gra dostępna jest wyłącznie na konsole Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox, a pierwsze oceny zachodniej prasy (8/10 wg serwisu IGN) wskazują, że mamy do czynienia z produkcją ponadprzeciętną.

Projektanka programów dla dzieci dołączyła do ekipy produkującej erotyczną grę MMO

Krystian Smoszna, 20 września 2005, 08:49

Glennis McClellan do tej pory znana była głównie z serii gier przeznaczonych dla dzieci (konkretnie dziewczynek), które powstawały w studio Buena Vista Games, będącym częścią ogromnego imperium Disney’a. Ambitna projektantka postanowiła jednak spróbować sił w czymś zupełnie innym. Właśnie dołączyła do szeregów firmy Republik Games, gdzie zajmie się produkcją gry MMO o charakterze erotycznym.

The Suffering: Ties That Bind „ozłocone”

ComCo, 20 września 2005, 08:30

Fani Torque od paru ładnych miesięcy czekali na drugą odsłonę przygód tego bohatera i wreszcie doczekali się. Firma Midway Games poinformowała wczoraj o zakończeniu procesu developingu The Suffering: Ties That Bind. W Stanach Zjednoczonych gra pojawi się dokładnie 26 września, w wersjach dedykowanych komputerom PC oraz konsolom: PlayStation 2 i Xbox. Nie wiadomo, kiedy całość trafi do Europy.

Premiera Rag Doll Kung Fu w październiku

Krystian Smoszna, 20 września 2005, 08:07

W połowie sierpnia bieżącego roku wspominaliśmy o nietypowej grze akcji o nazwie Rag Doll Kung Fu, za której stworzeniem stoi Mark Healey z Lionhead Entertainment. Wczoraj dowiedzieliśmy się kiedy ów projekt ujrzy światło dzienne oraz ile będzie kosztować użytkowników systemu elektronicznej dystrybucji Steam.

Rusza przyjmowanie zgłoszeń na otwarte beta-testy Pirates of the Burning Sea
Rusza przyjmowanie zgłoszeń na otwarte beta-testy Pirates of the Burning Sea

Krystian Smoszna, 20 września 2005, 07:04

Firma Flying Lab Software – odpowiedzialna za powstanie gry Pirates of the Burning Sea – zapowiedziała wczoraj przyjmowanie zgłoszeń do otwartych beta-testów wyżej wspomnianego tytułu.