Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 września 2005

Co ma drzewo i para zielonych królików do konsoli Xbox 360?
Co ma drzewo i para zielonych królików do konsoli Xbox 360?

eLKaeR, 9 września 2005, 15:44

Liściaste drzewo z zielonymi owocami, a pod nim dwa króliki w tym samym kolorze. Taki obrazek ukazuje się Internautom po wpisaniu w przeglądarce adresu www.origenxbox360.com. Ponadto widoczny jest jeszcze zegar wstecznego odliczania, więc mamy tu do czynienia z podobną sytuacją, jak w przypadku SiN: Episodes (vide news z 18 czerwca 2005) i Onimusha: Dawn of Dreams (vide news z 20 kwietnia 2005).

Myśli nieprzemyślane - Jest strategicznie?

Redakcja GRYOnline.pl, 9 września 2005, 15:36

„Microsoft nie inwestuje w nic, co się kilkakrotnie nie zwróci. Oto w sieci pojawia się demko trzeciej części AoE i łącza do wszystkich FTP-ów, na których plik się pojawia, zostają wysycone”.

Konkurs Juiced - gra za friko!
Konkurs Juiced - gra za friko!

Solnica, 9 września 2005, 15:30

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą tym razem jest gra Juiced. Reguły zabawy wciąż te same – jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby przesyłka z nagrodą trafiła właśnie do was.

Tokyo Game Show i XBox 360

Henkel, 9 września 2005, 15:29

Zbliżające się targi Tokyo Game Show (16-18 września) co raz bardziej rozpalają umysły graczy. Szczególnie ważną i często dyskutowaną kwestią stała się sprawa gier, jakie będą dostępne w wersjach grywalnych właśnie w trakcie japońskiej imprezy.

Nie będzie miliona dolarów w konkursie Risk Your Life: Path of the Emperor

Krooliq, 9 września 2005, 15:28

Na początku lipca bieżącego roku informowaliśmy Was o konkursie związanym z grą Risk Your Life: Path of the Emperor, w którym główną nagrodą miał być okrągły milion dolarów (wypłacany przez 4 lata po 250,000 USD). Teraz firma Planetwide Games poinformowała, że zawiesza natychmiast omawiany turniej.

Znamy zawartość City Of Villains Collector's Edition
Znamy zawartość City Of Villains Collector's Edition

Henkel, 9 września 2005, 13:36

Europejski oddział firmy NCsfot poinformował dziś, co będziemy mogli znaleźć w pudełku z City Of Villains - oficjalnym dodatkiem do gry City Of Heroes. Ta limitowana edycja znajdzie się w sklepach w całej Europie pod koniec października tego roku. Główną atrakcją mają być figurki z serii HeroClix przygotowane specjalnie na tę okazję przez firmę WizKids.

Twórcy Ankh: The Tales of Mystery pracują nad nową grą przygodową

Krooliq, 9 września 2005, 13:13

Firma Deck13 Interactive, czyli producent jeszcze nie wydanej gry przygodowej pt. Ankh: The Tales of Mystery, ogłosiła, że już planują kolejną grę z tego gatunku.

Komputerowe bohaterki na rozkładówce Playboya
Komputerowe bohaterki na rozkładówce Playboya

Henkel, 9 września 2005, 12:40

Jakiś czas temu dostrzeżenie jakiejkolwiek erotyki w grach komputerowych wymagało dużej wyobraźni – grafika postaci w produkcjach takich jak choćby Leisure Suit Larry ograniczała się do kilkunastu pikseli. Wraz z rozwojem technologii bohaterki, takie jak na przykład Lara Croft, zaczęły co raz bardziej przykuwać uwagę graczy swoimi czysto kobiecymi atrybutami. Dzisiaj kobiety, które istnieją tylko w wirtualnym świecie pozują dla Playboya.

Sequel God of War?

Krooliq, 9 września 2005, 12:10

Firma Sony Computer Entertainment America ogłosiła właśnie, że poszukuje producenta do pracy nad grą z serii God of War. Można zatem przypuszczać, że SCEA planuje stworzenie drugiej odsłony w/w tytułu.

Byli developerzy World of Warcraft założyli nowe studio

Krooliq, 9 września 2005, 11:12

Po opuszczeniu firmy Blizzard Entertainment kilku developerów odpowiedzialnych za stworzenie jednego z najpopularniejszych obecnie programów z gatunku MMORPG, czyli gry World of Warcraft, postanowiło założyć nowe, własne studio.

007: GoldenEye na silniku Source

Krystian Smoszna, 9 września 2005, 10:33

Każdy posiadacz konsoli Nintendo 64 zapewne pamięta wydaną w 1997 roku strzelaninę o nazwie 007: GoldenEye, która swego czasu była najlepszy produktem w swojej kategorii, dostępnym dla tego urządzenia. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę grupa pasjonatów, próbująca przenieść specyficzny klimat tej gry do modyfikacji Half-Life 2, wykorzystującej – jak nietrudno się domyślić – silnik Source.

Gra Tiger Woods PGA Tour 06 powędrowała do tłoczni
Gra Tiger Woods PGA Tour 06 powędrowała do tłoczni

Krooliq, 9 września 2005, 10:18

Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy Was o tym, że najnowsza odsłona programu podejmującego tematykę gry w golfa, czyli Tiger Woods PGA Tour 06 zostanie wzbogacona o stosowny soundtrack, a już dziś koncern Electronic Arts poinformował, że program uzyskał status „gold” i powędrował do tłoczni.

NHL 06 debiutuje na rynku
NHL 06 debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 9 września 2005, 10:06

Rywalizacja na polu programów symulujących grę w hokeja na lodzie wkroczyła w decydującą fazę. Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o premierze NHL 2K6, a już dziś możemy przedstawić kolejnego debiutanta na rynku elektronicznej rozrywki. W szranki o miano najlepszej gry sportowej tego typu stanęła bowiem produkcja rodem z Electronic Arts o nazwie NHL 06.

Pierwszy epizod Bone ukaże się jeszcze w tym miesiącu

Krystian Smoszna, 9 września 2005, 09:49

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich sympatyków firmy Telltale Games (złożonej z byłych pracowników LucasArts) oraz ich debiutanckiego produktu o nazwie Bone. Już w tym miesiącu, w sieci zadebiutuje pierwszy epizod wspomnianej wyżej gry, który zatytułowano Out from Boneville.

Dziesięć najlepszych gier ostatniej dekady według serwisu C|Net

Krystian Smoszna, 9 września 2005, 09:30

Przedstawiciele renomowanego serwisu C|Net postanowił podsumować ostatnią dekadę w elektronicznej rozrywce i wybrali dziesięć tytułów, które ich zdaniem miały największy wpływ na jej rozwój.

Tnij i rąb po raz drugi – Dungeon Siege powraca cz.3
Tnij i rąb po raz drugi – Dungeon Siege powraca cz.3

Stranger, 9 września 2005, 09:17

Przypominamy, że już 22 września oficjalna polska premiera gry „Dungeon Siege II”, kontynuacji jednego z najbardziej cenionych zręcznościowych cRPG-ów ostatnich lat. Z tej okazji proponujemy cykl artykułów na temat najciekawszych elementów wspomnianej gry. Poprzednio przypominaliśmy pierwszą część „Dungeon Siege’a”, omówiliśmy także proces rozwoju postaci, który zaprezentowany został w omawianej kontynuacji.

Mortal Kombat: Shaolin Monks w
Mortal Kombat: Shaolin Monks w "złocie"

Krystian Smoszna, 9 września 2005, 08:14

Mnisi z klasztoru Shaolin tarzają się w złocie – chciałoby się rzec w komentarzu do opublikowanego wczoraj oświadczenia prasowego firmy Midway Games, w którym poinformowano, że najnowsza odsłona popularnego cyklu Mortal Kombat osiągnęła status „gold”. Po wizycie w tłoczni gra rozpocznie egzystencję na rynku elektronicznej rozrywki, a stanie się to dokładnie 20 września bieżącego roku.

Zapowiedziano film na podstawie gry The Suffering
Zapowiedziano film na podstawie gry The Suffering

Krystian Smoszna, 9 września 2005, 07:50

Horror/gore – taki oto gatunek reprezentować będzie film The Suffering, którego produkcja ruszy już niebawem dzięki MTV Films. Wytwórnia poinformowała wczoraj w oficjalnym oświadczeniu, że uzyskała już niezbędne prawa do ekranizacji gry od firmy Surreal Software.

Specjalna edycja Sid Meier's Civilization IV dla amerykańskich użytkowników

Krystian Smoszna, 9 września 2005, 07:19

Do premiery czwartej odsłony serii Civilization, (14 listopada) pozostało co prawda jeszcze trochę czasu, ale już teraz wydawca programu – firma 2K Games - kusi potencjalnych użytkowników jego specjalną wersją, oferowaną tylko w przedsprzedaży. Już wkrótce w największych sieciach amerykańskich sklepów pojawi się możliwość zamówienia gry, która w pudełku zawierać będzie kilka bonusów.

Myst: End of Ages w
Myst: End of Ages w "złocie"

Krystian Smoszna, 9 września 2005, 07:10

Fanów serii Myst z pewnością ucieszy wiadomość, że oficjalnie zakończono już prace nad jej piątą odsłoną. Program osiągnął „złoty” status i powędrował do tłoczni, skąd wkrótce – bo już 20 września bieżącego roku – trafi na półki sklepowe. End of Ages będzie ostatnim epizodem w mającym dwunastoletnią historię cyklu...

Top 10 gier w US (09/09/05)

Krystian Smoszna, 9 września 2005, 07:07

Przedstawiamy trzydzieste trzecie notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 21 do 27 sierpnia.