Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl wrzesień 2005

Nowe mapy do Battlefield 2
Nowe mapy do Battlefield 2

Henkel, 6 września 2005, 14:57

Zostały one wypuszczone przez niezależną grupę twórców kryjącą się pod nazwą Total Battlefield 2. Przed udostępnieniem ich w sieci przeszły gruntowne testy, które wyeliminowały wszystkie poważne błędy i uczyniły mapy jeszcze bardziej grywalnymi.

Legion Arena w "złocie" - premiera z lekkim opóźnieniem

Krystian Smoszna, 29 września 2005, 09:34

Legion Arena, najnowszy produkt studia Siltherine (specjalizującego się w grach przenoszących nas w czasy starożytne) osiągnął „złoty” status, o czym nie bez dumy poinformowano wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym. Przy okazji dowiedzieliśmy się o niewielkim opóźnieniu w premierze programu.

Ogólnoświatowa prezentacja Call of Duty 2 w okolicach Wilczego Szańca
Ogólnoświatowa prezentacja Call of Duty 2 w okolicach Wilczego Szańca

Łukasz Malik, 5 września 2005, 11:30

W ubiegłym tygodniu, firma LEM pod czujnym okiem Activision zorganizowała bezprecedensowe dla naszej branży wydarzenie – ogólnoświatową prezentację gry Call of Duty 2 i konsolowego Call of Duty 2: Big Red One. Dziennikarze z kilkunastu krajów mieli okazję bliżej się przyjrzeć tym wojennym strzelankom.

Firmware 2.0 do PSP padł

Elrond, 26 września 2005, 11:29

A miało być tak pięknie - wypuszczony niecały miesiąc temu (w USA, japońscy gracze dostali go nieco wcześniej) firmware do PSP oznaczony numerem 2.0 miał zabezpieczać konsolę przed nielegalnymi przeróbkami. Wiadomo jednak, iż takie zapewnienia ze strony twórców wywołują jedynie uśmiech na twarzach hackerów, którzy prędzej czy później złamią zabezpieczenia.

Ragnarok 2 – przyszłość to trójwymiar

Kull, 21 września 2005, 09:57

Ragnarok 2 Online, to sequel popularnej (głównie w Azji) gry MMO o nazwie Ragnarok Online. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na zakończonych już targach TGS, miał miejsce pokaz grywalnej wersji tego programu. W przeciwieństwie do pierwszej części serii, w grze przedstawiony świat oraz jego bohaterowie ukazani zostali w pełnym 3D. Fani serii, obawiają się utraty mangowego klimatu Ragnarok.

Poradnik: Fable: The Lost Chapters

Redakcja GRYOnline.pl, 22 września 2005, 20:12

Poradnik do gry Fable: The Lost Chapters to prawdziwy almanach wiedzy, zawierający informacje o wszelkich sekretach, kluczach czy też legendarnych broniach a także opis wszystkich zadań wątku fabularnego oraz questów pobocznych.

Need for Speed: Most Wanted również w
Need for Speed: Most Wanted również w "czarnej" wersji kolekcjonerskiej

eLKaeR, 21 września 2005, 11:44

Dziesięć lat temu użytkownicy komputerów osobistych klasy PC po raz pierwszy zagrali w The Need for Speed, czyli debiutancką odsłonę serii wirtualnych samochodowych wyścigów, która obecnie zalicza się do grona najsilniejszych elektroniczno-rozrywkowych marek. Z okazji jubileuszu wspomnianego cyklu firma Electronic Arts przygotowuje pewien prezent dla fanów.

AGEIA Technologies przejmuje konkurencję

Krystian Smoszna, 2 września 2005, 11:31

Coraz śmielej w branży elektronicznej rozrywki poczyna sobie koncern AGEIA Technologies – producent pierwszego procesora przeznaczonego do użytku właścicieli PeCetów, który zajmie się obliczaniem w czasie rzeczywistym realistycznych efektów fizycznych. Twórcy technologii PhysX postanowili pozbyć się konkurencji i w ostatnich dniach przejęli szwedzką firmę Meqon Research AB.

Mobilne szaleństwo na deskorolce w grze Tony Hawk's American Sk8land
Mobilne szaleństwo na deskorolce w grze Tony Hawk's American Sk8land

eLKaeR, 15 września 2005, 14:05

Entuzjaści wirtualnej jazdy na deskorolce pewnikiem czekają niecierpliwie na debiut gry Tony Hawk’s American Wasteland, po raz pierwszy opisywanej przez nas w ramach relacji z targów E3 2005. Korporacja wydawnicza Activision chce dostarczyć nowy produkt również posiadaczom mobilnej konsoli Nintendo DS, chociaż developerzy z firmy Vicarious Visions dość znacznie zmieniają wygląd niniejszej pozycji.

Młody geniusz Quake'a 3 znowu wygrywa
Młody geniusz Quake'a 3 znowu wygrywa

Scatterhead, 2 września 2005, 14:59

Ma dopiero czternaście lat, a na swoim koncie ma już więcej tytułów, niż niejeden profesjonalny gracz kończący karierę. Ostatnio przyszło mu reprezentować Polskę w VIII pucharze narodów ogólnoświatowej ligi ClanBase, gdzie publiczność oczarował swoją wspaniałą grą w Quake’a 3.

Poradnik: BloodRayne 2

Redakcja GRYOnline.pl, 7 września 2005, 19:15

W poradniku do BloodRayne 2 odnajdziecie szczegółowy opis przejścia tej gry, uwzględniający sposoby pokonania mocniejszych przeciwników (w tym bossów) za pomocą ściśle określonych ruchów.

Pierwsze screenshoty z Metal Gear Solid 4 demonstrują graficzny potencjał PS3
Pierwsze screenshoty z Metal Gear Solid 4 demonstrują graficzny potencjał PS3

eLKaeR, 15 września 2005, 09:44

Dzień przed rozpoczęciem tegorocznej edycji targów Tokyo Game Show, w trakcie której zostanie pokazana publicznie czwarta część Metal Gear Solid, mamy dla Was gorące wieści na temat tej gry. Źródłem garści konkretnych informacji oraz pierwszych zrzutów ekranowych (prezentujących grafikę, generowaną w czasie rzeczywistym) jest znany japoński magazyn elektroniczno-rozrywkowy o nazwie Famitsu.

UbiSoft tworzy portal o grach z cyklu Might & Magic

Krystian Smoszna, 21 września 2005, 09:31

Koncern UbiSoft powiadomił wczoraj o zmianach na oficjalnej stronie poświęconej licznym grom wykorzystującym markę Might & Magic. Dotychczasowa witryna przeobraziła się w większy wortal, na którym publikowane będą wszystkie informacje dotyczące obecnych jak i przyszłych produktów z cyklu, jak również ciekawostki związane z eksploatowanym od lat światem.

The Stetchkov Syndicate, czyli dodatek do SWAT 4 oficjalnie
The Stetchkov Syndicate, czyli dodatek do SWAT 4 oficjalnie

ComCo, 22 września 2005, 14:42

Potwierdziły się nasze informacje z 1 września, które dotyczyły przygotowywania przez pracowników studia developerskiego Irrational Games pełnoprawnego rozszerzenia do uznanej (88% oraz Rekomendacja GRY-OnLine), taktycznej gry akcji, pt. SWAT 4. Dodatek będzie nosił podtytuł The Stetchkov Syndicate i powinien trafić na sklepowe półki w pierwszym kwartale 2006 roku.

Można grać w Day of Defeat: Source!
Można grać w Day of Defeat: Source!

ComCo, 27 września 2005, 08:17

Po wielu miesiącach oczekiwania, gracze mogą spróbować swoich sił w Day of Defeat: Source - odświeżonej i ulepszonej (głównie pod względem oprawy graficznej) wersji popularnej strzelanki pierwszoosobowej, z akcją osadzoną podczas II Wojny Światowej. Firma Valve Software pozwoliła na rozpoczęcie wirtualnych zmagań i odblokowała całość programu.

Demo Call of Duty 2 już dostępne!
Demo Call of Duty 2 już dostępne!

Krystian Smoszna, 27 września 2005, 08:50

Niczym grom z jasnego nieba uderzyła wczoraj wieczorem informacja o pojawieniu się oficjalnego demo drugiej odsłony Call of Duty. Program instalacyjny zadebiutował w sieci równo o północy naszego czasu i niemal natychmiast wzbudził ogromne zainteresowanie graczy z całego świata.

Szczęki zacisną się z opóźnieniem, a mobilna gra Infected idzie w ich ślady
Szczęki zacisną się z opóźnieniem, a mobilna gra Infected idzie w ich ślady

eLKaeR, 13 września 2005, 09:23

Pod dość niewinnie brzmiącą łacińską nazwą Carcharodon carcharias kryje się największy rybi drapieżnik, żyjący na Ziemi, czyli po prostu żarłacz biały. Tego oceanicznego łowcę zwiemy także ludojadem, a reżyser Steven Spielberg uczynił go swoistym antybohaterem horroru pt. Jaws (Szczęki). Na kanwie pamiętnego filmu powstaje teraz gra, która jednak nie pojawi się w dotychczas zapowiadanym terminie.

Fahrenheit podbija Europę

Kull, 29 września 2005, 09:59

Firma Atari poinformowała, iż gra Fahrenheit (w USA znana pod nazwą Indigo Prophecy), po niespełna dwóch tygodniach od oficjalnej premiery, jest obecnie jednym z najczęściej kupowanych tytułów w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji.

AIDS w świecie World of Warcraft?!

ComCo, 19 września 2005, 15:04

Silne postacie ledwo żyją, słabe zwyczajnie giną. Plaga obejmuje coraz większy teren. Zaraża coraz więcej bohaterów. Nie widać końca tej tragedii. Tragedii, która nawiedziła wirtualny świat najpopularniejszej obecnie produkcji MMOcRPG, tj. World of Warcraft.

Dzisiaj demo Age of Empires III na GRY-OnLine również dla Czytelników bez abonamentów!
Dzisiaj demo Age of Empires III na GRY-OnLine również dla Czytelników bez abonamentów!

ComCo, 8 września 2005, 10:21

Zainteresowanie demonstracyjną wersją trzeciej odsłony jednej z najpopularniejszych na świecie, strategicznych serii, tj. Age of Empires, jest tak ogromne, że postanowiliśmy umożliwić wszystkim Naszym Czytelnikom (bez wyjątku, niezależnie od tego, czy ktoś posiada wykupiony abonament, czy nie) pobranie opisywanego pliku bez żadnych ograniczeń (!). Mamy nadzieję, że specjalny, dedykowany w tym celu serwer wytrzyma Wasz napór :-)