Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 września 2005

Jak się miewa gra F.E.A.R. i co jeszcze szykują jej twórcy?
Jak się miewa gra F.E.A.R. i co jeszcze szykują jej twórcy?

eLKaeR, 17 września 2005, 16:55

Dokładnie 21 października 2005 firma CD Projekt zamierza rozpocząć sprzedawanie niecierpliwie oczekiwanej przez konsumentów gry z gatunku FPS pt. F.E.A.R. na terenie Polski (rodzimy dystrybutor przygotuje lokalizację językową w tzw. formie kinowej). Natomiast np. w USA produkt osiągalny ma być trzy dni wcześniej. Dzieło Monolith Productions znalazło się na ostatniej przedpremierowej prostej.

Baten Kaitos po raz drugi

Krooliq, 17 września 2005, 13:09

Wszystkich posiadaczy konsoli GameCube oraz miłośników gier z gatunku RPG zapewne ucieszy wiadomość o tym, że powstaje druga cześć Baten Kaitos. Termin debiutu rynkowego „dwójki” jest zaplanowany na grudzień tego roku, a na trwających właśnie targach Tokyo Game Show odbędzie się jej pierwszy pokaz.

Nowy polityczny thriller - zapowiedziano The Outsider
Nowy polityczny thriller - zapowiedziano The Outsider

Krooliq, 17 września 2005, 12:19

Zespół developerski Frontier Developments poinformował, że aktualnie pracuje nad grą przeznaczoną na konsole najnowszej generacji: PlayStation 3 oraz Xbox 360, której tytuł będzie brzmieć The Outsider.

Xenosaga na Nintendo DS

Krooliq, 17 września 2005, 11:02

W lipcu bieżącego roku informowaliśmy Was o powstawaniu kolejnego epizodu z serii gier RPG o nazwie Xenosaga, przeznaczonego wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Wówczas firmy Monolith Software oraz Namco nie zdradziły, że planują wydanie gier z tej serii w wersji na inną platformę. Dziś już wiadomo, że Xenosaga I oraz II ukażą się na konsolę Nintendo DS.

PeCety znów spotkają się z serią Grandia

eLKaeR, 17 września 2005, 10:23

Trzecia część popularnego cyklu Grandia, obecnego na rynku od 1997 roku, dostępna jest już w japońskich sklepach – premiera w ojczyźnie samurajów odbyła się w ubiegłym miesiącu. Teraz na ową grę typu cRPG czekają posiadacze konsol Sony PlayStation 2 z krajów zachodnich, chociaż nie tylko im Square Enix szykuje prezent. Bowiem po kilkuletniej absencji wspomniana seria wraca do świata PeCetów.

Technologia z Half-Life 2 dla pokładowego mordercy
Technologia z Half-Life 2 dla pokładowego mordercy

eLKaeR, 17 września 2005, 09:55

Słynna powieść kryminalna niezapomnianej Agathy Christie pt. Death on the Nile (Śmierć na Nilu) najprawdopodobniej zainspirowała twórców jednej z ciekawszych modyfikacji gry Half-Life. Produkt nosi nazwę The Ship i umożliwia wcielenie się w mordercę, mającego za zadanie dyskretnie polować na konkretne ofiary, podróżujące transatlantyckim statkiem. Nadchodzi nowa wersja dzieła ludzi z Outerlight.