Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 września 2005

ESRB żąda zmian w postępowaniu producentów gier

Marcel Mierzicki, 13 września 2005, 15:45

Wydaje się, że afera jaką wywołało umieszczenie w GTA: San Andreas scen erotycznych jeszcze długo będzie powodem do różnorakich wystąpień i próśb kierowanych do wszystkich zajmujących się elektroniczną rozrywką. Dziś ponownie głos zabrała Entertainment Software Rating Board i zwróciła się z żądaniem do producentów gier komputerowych.

Xbox Live 360 - oficjalne również w Europie

Przemysław Bartula, 13 września 2005, 14:56

Przedstawiciele giganta z Redmond potwierdzili dziś, że szumnie zapowiadana nowa generacja usługi Xbox Live, związana z konsolą Xbox360, zawita także do Europy. Nastąpi to równocześnie z premierą trzystasześćdziesiątki. Podobnie, jak w przypadku USA, będziemy mieli do czynienia z dwoma wariatami Xbox Live, czyli Silver i Gold. Karta kredytowa, przestanie być wymagana do założenia konta użytkownika.

Znamy szaty GameBoy Micro
Znamy szaty GameBoy Micro

Marcel Mierzicki, 13 września 2005, 14:30

W przyszłym tygodniu czeka nas premiera Game Boy Micro w Stanach Zjednoczonych. Dziś poznaliśmy opakowania w jakich ta konsola zagości w sklepach w Ameryce. Tak jak w przypadku samej konsoli dostępne będą dwie wersje różniące się kolorystyką – srebrna i czarna.

Prace nad Putt Nutz ukończone
Prace nad Putt Nutz ukończone

Krystian Smoszna, 13 września 2005, 14:04

Niezależne studio Black Mountain Games, które od grudnia 2002 roku zajmuje się produkcją gier przeznaczonych na konsolę PlayStation 2, poinformowało wczoraj o ukończeniu prac nad swoim nowym programem, zatytułowanym Putt Nutz, który przygotowano nie tylko z myślą o użytkownikach konsoli firmy Sony, ale również na Xbox oraz... PC.

Stream Theory i Strategy First lączą siły

Marcel Mierzicki, 13 września 2005, 12:15

Znajdujący się jeszcze niecały rok temu w ogromnych kłopotach koncern Strategy First teraz zdecydowanie jest na fali wznoszącej. Właśnie podpisał umowę z firmą Stream Theory, która niedawno stworzyła i opatentowała nowy system dystrybucji nazwany StreamFlow Games on Demand.

PlayStation 2 z wadliwymi zasilaczami
PlayStation 2 z wadliwymi zasilaczami

Karolina Talaga, 13 września 2005, 12:15

Koncern Sony ogłosił, że 3,5 miliona sprzedanych na całym świecie zasilaczy do konsoli PlayStation 2 z linii „slim” jest wadliwa. Owe zasilacze mogą się przegrzewać, a w skrajnych przypadkach może dojść do ich zapalenia.

Nowa gra hazardowa od firmy SEGA
Nowa gra hazardowa od firmy SEGA

Karolina Talaga, 13 września 2005, 11:11

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników ryzyka. Niedługo nadarzy się okazja do rzucenia wyzwania swojemu losowi, ponieważ firma SEGA poinformowała właśnie, że wyda grę hazardową, której tytuł będzie brzmieć SEGA Casino.

Ciężka przeprawa XBoxa 360 w Japonii

Marcel Mierzicki, 13 września 2005, 10:30

Konserwatywni Japończycy zwykle bardzo powoli przekonują się do wszelkiego rodzaju nowości - tym bardziej jeśli nie pochodzą one z ich kraju. Nie inaczej jest z najnowsza konsolą Microsoftu, która według sondaży będzie miała bardzo ciężkie życie na azjatyckim rynku.

Nowa odsłona Grand Theft Auto w produkcji

Krystian Smoszna, 13 września 2005, 10:09

Najnowszy numer oficjalnego magazynu poświęconego konsoli PlayStation 2 ujawnia to, co większość z Was podejrzewała już od dawna – Rockstar Games pracuje już nad kolejną odsłoną swojego niezwykle popularnego cyklu o nazwie Grand Theft Auto, tym razem przeznaczoną na najnowsze urządzenie koncernu Sony – PlayStation 3.

Spaghetti-westerny w postaci gier video od Bits Studios
Spaghetti-westerny w postaci gier video od Bits Studios

Krystian Smoszna, 13 września 2005, 09:49

Zasłużony na rynku brytyjskim developer Bits Studios, który ma na swoim koncie m.in. grę Constantine, szykuje się do stworzenia trzech programów rozrywkowych opartych o filmy Sergia Leone z lat sześćdziesiątych, w których pojawił się niezwykle popularny amerykański aktor – Clint Eastwood.

Tnij i rąb po raz drugi – Dungeon Siege powraca cz.5
Tnij i rąb po raz drugi – Dungeon Siege powraca cz.5

Jacek Hałas, 13 września 2005, 09:47

23 września oficjalna polska premiera gry „Dungeon Siege II”, kontynuacji jednego z bardziej znanych zręcznościowych cRPG-ów ostatnich lat. Zapraszamy do kolejnego artykułu poświęconego wybranym elementom wspomnianej produkcji. W dzisiejszej części podejmiemy temat toczonych w trakcie rozgrywki walk, przedstawimy również niektóre potwory, z którymi będziemy się musieli uporać.

Szczęki zacisną się z opóźnieniem, a mobilna gra Infected idzie w ich ślady
Szczęki zacisną się z opóźnieniem, a mobilna gra Infected idzie w ich ślady

Radosław Grabowski, 13 września 2005, 09:23

Pod dość niewinnie brzmiącą łacińską nazwą Carcharodon carcharias kryje się największy rybi drapieżnik, żyjący na Ziemi, czyli po prostu żarłacz biały. Tego oceanicznego łowcę zwiemy także ludojadem, a reżyser Steven Spielberg uczynił go swoistym antybohaterem horroru pt. Jaws (Szczęki). Na kanwie pamiętnego filmu powstaje teraz gra, która jednak nie pojawi się w dotychczas zapowiadanym terminie.

Zmiany w dacie premiery gry Black & White 2
Zmiany w dacie premiery gry Black & White 2

Krystian Smoszna, 13 września 2005, 09:18

27 sierpnia bieżącego roku informowaliśmy Was o datach premiery gry Black & White 2, które zostały oficjalnie podane przez firmę Lionhead Studios. Wczoraj okazało się, że ekipa pod wodzą Petera Molyneuxa dokonała w tej kwestii niewielkiej korekty.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (13/09/05)

Krystian Smoszna, 13 września 2005, 07:30

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest trzydziestą szóstą w tym roku i obejmuje okres od 4 do 10 września.

Petroglyph stworzy nowego RTS-a dla koncernu SEGA
Petroglyph stworzy nowego RTS-a dla koncernu SEGA

Krystian Smoszna, 13 września 2005, 07:20

Do premiery debiutanckiej gry firmy Petroglyph o nazwie Star Wars: Empire at War zostało co prawda sporo czasu, ale byli pracownicy Westwood Studios nie będą narzekać na brak zajęć. Twórcami takich hitów jak Dune II: The Building of a Dynasty czy cyklu Command & Conquer zainteresował się bowiem koncern SEGA. Pierwszym owocem współpracy będzie (a jakże!) strategia czasu rzeczywistego.

Niespełna miesiąc dzieli nas do premiery gry F.E.A.R.

Krystian Smoszna, 13 września 2005, 07:10

Znamy oficjalną datę premiery programu o nazwie F.E.A.R. – pierwszoosobowej strzelaniny przygotowanej przez studio Monolith Productions! Zgodnie z informacjami, jakie można uzyskać w internetowym sklepie wydawcy gry, czyli koncernu Vivendi Universal Games, na solidną dawkę rzeźni przyjdzie nam jeszcze czekać niespełna miesiąc.

41 utworów z różnych gatunków muzycznych w SSX on Tour

Krystian Smoszna, 13 września 2005, 07:04

Koncern Electronic Arts zdradził szczegóły dotyczące ścieżki dźwiękowej nowej gry z cyklu SSX, zatytułowanej SSX on Tour. W programie usłyszymy czterdzieści jeden utworów reprezentujących rozmaite style muzyczne – począwszy od hip hopu, na heavy metalu skończywszy.