Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 września 2005

Poradnik: Age of Wonders: Shadow Magic

Redakcja GRYOnline.pl, 28 września 2005, 18:49

Poradnik do gry „Age of Wonders: Shadow Magic” koncentruje się na kampanii dla jednego gracza. Znajdziecie w nim zalecany przez autora opis przejścia wszystkich 13 etapów kampanii oraz garść bardziej uniwersalnych porad.

Niedługo intenstywne testy Dark and Light

Henkel, 28 września 2005, 15:30

Po okresie sprawdzania gry przez zespół programistów i beta testerów firma NP cube poinformowała o nadchodzących otwartych testach gry Dark and Light. Mają one na celu wyeliminowanie wszystkich błędów i niedociągnięć, które do tej pory nie zostały wyłapane.

God of War 2 i 3 w produkcji

Krooliq, 28 września 2005, 15:13

Na początku bieżącego miesiąca informowaliśmy Was, że firma Sony Computer Entertainment najprawdopodobniej planuje stworzenie drugiej odsłony gry God of War. Wówczas były to jedynie przypuszczenia, dziś możemy zdradzić Wam więcej szczegółów na ten temat, a to za sprawą wiadomości płynących z amerykańskiego magazynu Electronic Gaming Monthly.

Diplomacy niedługo w sprzedaży

Henkel, 28 września 2005, 15:00

Firma Paradox Interactive poinformowała, iż prace nad grą Diplomacy zostały zakończone i powędrowała ona do tłoczni. Tytuł ten będzie można dostać w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych już czwartego dnia października.

Microsoft na rozdrożu – czas na restrukturyzację

Łosiu, 28 września 2005, 13:00

Nie ma chyba osoby w „zachodnim świecie”, która nie słyszałaby o gigancie z Redmond. Od kilkunastu lat niezachwianie trzyma on w ryzach cały rynek komputerów PC, okresowo wypuszczając nowe systemy operacyjne, a także po prostu wykupując potencjalnych, pomniejszych rywali. Niemniej jednak natknąłem się w tym tygodniu na kilka ciekawych artykułów, które naświetlają pewne fakty związane z ostatnim okresem działalności firmy, jak np. czteromiliardowe straty oddziału Xboxa, czy wyrzucenie efektu kilku lat pracy nad Longhornem do kosza.

Halo również na telefony komórkowe

Krooliq, 28 września 2005, 12:54

Firma IN-FUSIO poinformowała, że zajmie się produkcją oraz wydaniem niezwykle popularnej gry akcji o nazwie Halo w wersji na telefony komórkowe.

Spartan: Total Warrior – nieznaczne opóźnienie
Spartan: Total Warrior – nieznaczne opóźnienie

ComCo, 28 września 2005, 12:09

Zbiorowe rękoczyny (czyt. pojedynkowanie się) w czasach starożytnych będą musiały jeszcze trochę poczekać. Korporacja wydawnicza Sega poinformowała o nieznacznym opóźnieniu premiery Spartan: Total Warrior. Zamiast 27 września, ta dynamiczna gra akcji/walki ukaże się na ogólnoświatowym rynku dopiero 7 października.

Przejęcie id Software przez Activision było blisko?

Elrond, 28 września 2005, 11:28

W branży rozrywki elektronicznej często dochodzi do mniej lub bardziej głośnych przejęć, o których informowana jest opinia publiczna. Czasami jednak prowadzone są rozmowy, o których szary gracz nie ma zupełnie pojęcia - tak jak to było w przypadku zeszłorocznych przymiarek Activision do przejęcia id Software, które na szczęście spaliły na panewce.

328 milionów dolarów straty, czyli wielka dziura w kieszeni twórców Gizmondo

Krooliq, 28 września 2005, 10:36

Trzeba mieć niezwykłe szczęście, by nowy produkt sprzedawał się od samego początku, dlatego też przez pewien czas firma go produkująca notuje straty. Jednak straty, jakie ponosi korporacja Tiger Telematics, czyli producent konsoli o nazwie Gizmondo, przechodzą tzw. ludzkie pojęcie.

Gry wyciskają z nas łzy i inne uczucia – ciąg dalszy (Czytelnicy GRY-OnLine)
Gry wyciskają z nas łzy i inne uczucia – ciąg dalszy (Czytelnicy GRY-OnLine)

ComCo, 28 września 2005, 10:30

Tydzień temu, przy okazji newsa „Gry wyciskają z nas łzy i inne uczucia” zaproponowałem Czytelnikom GRY-OnLine małą ankietę. Poprosiłem o wskazanie przy jakiej grze odczuwają (ewentualnie odczuwali) największe (jakie?) emocje i który moment w danej (jakiej?) grze był dla nich najbardziej wzruszający. Pora na analizę wyników.

Premiera Battlefield 2: Special Forces w połowie listopada
Premiera Battlefield 2: Special Forces w połowie listopada

Krystian Smoszna, 28 września 2005, 10:01

Niedługo będą musieli czekać fani na pierwsze, oficjalne rozszerzenie gry Battlefield 2, zatytułowane Special Forces. Zgodnie z informacjami udzielonymi dziś przez australijski oddział koncernu Electronic Arts, dodatek trafi na rynek już 15 listopada bieżącego roku. Można wnioskować, że podobnie będzie na całym świecie.

Game Development: From Design to Infrastructure już w poniedziałek

Redakcja GRYOnline.pl, 28 września 2005, 09:43

Już w najbliższy poniedziałek w pomieszczeniach Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu rozpoczyna się konferencja "Game Development: From Design to Infrastructure"- Tworzenie gier: od projektu do infrastruktury". Na szczególną uwagę zasługują zagraniczni goście, którzy potwierdzili w niej swój udział.

Dragonshard do kupienia w Stanach Zjednoczonych
Dragonshard do kupienia w Stanach Zjednoczonych

ComCo, 28 września 2005, 09:21

Jak poinformowała korporacja Atari, do sklepów w Ameryce Północnej trafiła oczekiwana przez wielu graczy strategia czasu rzeczywistego (RTS), wykorzystująca zasady systemu Dungeons & Dragons, pt. Dragonshard. Za developing gry odpowiadają pracownicy studia Liquid Entertainment (twórcy The Lord of the Rings: The War of the Ring czy Battle Realms).

Nowy Turok na silniku Unreal Engine 3
Nowy Turok na silniku Unreal Engine 3

Krystian Smoszna, 28 września 2005, 09:03

Firma Buena Vista Games – jeden z oddziałów wytwórni Walta Disney’a, na którego barkach spoczywa obowiązek produkcji gier video – poinformowała wczoraj, że najnowszy program z cyklu Turok powstanie w oparciu o silnik Unreal Engine 3.

True Crime: New York City z unikatowym soundtrackiem
True Crime: New York City z unikatowym soundtrackiem

ComCo, 28 września 2005, 08:59

Przed niewiele ponad tygodniem informowaliśmy o aktorach, zatrudnionych przez korporację Activision do nagrania partii wokalnych w True Crime: New York City, kontynuacji znanej gry akcji z 2003 roku. Dzisiaj poznaliśmy zaś listę wykonawców, którzy zgodzili się udostępnić (ew. nagrać nowe) kompozycje dla potrzeb ścieżki dźwiękowej programu.

Inwazja Barbarzyńców w Rome: Total War rozpoczęta
Inwazja Barbarzyńców w Rome: Total War rozpoczęta

ComCo, 28 września 2005, 08:24

Miłośnicy Rome: Total War czekali na tę chwilę od dawna. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami korporacji Sega, Barbarian Invasion - pierwszy oficjalny dodatek do powyższej gry strategicznej - trafił wczoraj na półki zachodnich sklepów. Rozszerzenie pojawi się również w naszym kraju za sprawą firmy LEM (premiera 12 października, polska wersja językowa, cena: 69,90 PLN).

Serious Sam 2 w
Serious Sam 2 w "złocie"

Krystian Smoszna, 28 września 2005, 07:10

Opublikowane tydzień temu demo Serious Sam 2 podzieliło dotychczasowych fanów tej gry na dwa obozy. Jedni niemal od razu pokochali nowe oblicze Sama Stone’a, inni je z miejsca znienawidzili. Tych pierwszych z pewnością więc ucieszy wiadomość, że gra osiągnęła już status „gold” i powędrowała do tłoczni.

Call of Cthulhu: Destiny's End na razie bez wydawcy

Krystian Smoszna, 28 września 2005, 07:03

Od czasu pierwszych wieści dotyczących upadku bankructwa firmy Hip Interactive, dalsze losy gry Call of Cthulhu: Destiny’s End stanęły pod znakiem zapytania. Pozornie wszystko było w jak najlepszym porządku aż... do wczoraj, kiedy to producent programu - studio Headfirst Productions - ogłosił informację o poszukiwaniach nowego wydawcy.