Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 września 2005

Sport elektroniczny oficjalnym sportem w Holandii

Scatterhead, 3 września 2005, 18:43

W czwartek rząd holenderski na kongresie w Bredzie oficjalnie ogłosił prace nad powstaniem holenderskiego związku eSportowego połączonego z Holenderskim Komitetem Olimpijskim. Pieczę nad organizacją przejął lider Best of Benelux – Antonio „Enigma” van Kesse.

Phantom w Europie!(?)
Phantom w Europie!(?)

Elrond, 3 września 2005, 13:22

Na słowo Phantom większość graczy zapewne już tylko z politowaniem kiwa głową uśmiechając się pod nosem. Jednak być może już niedługo firma Infinium Labs zatriumfuje nad niedowiarkami, którzy pojawienie się konsoli poddają w wątpliwość. Jej przedstawiciele potwierdzili bowiem, iż "konsola" zmierza ku Europie - jednak nie wiadomo, kiedy się ukaże.

Wirtualni gracze
Wirtualni gracze "wychodzą" na zewnątrz

Elrond, 3 września 2005, 13:05

Czy przebywając w wirtualnych światach podczas rozgrywek online zastanawialiście się jak naprawdę wygląda osobnik ukrywający się za avatarem widocznym na ekranie? Czy jest to kobieta czy mężczyzna? Ile ma lat, skąd pochodzi? Na niektóre z tych pytań znaleźć można odpowiedzi podczas wystawy Alter Ego, która odbędzie się w Wielkiej Brytanii.

Ojciec Duke Nukem Forever o przejęciu Meqon Research przez AGEIA Technologies

eLKaeR, 3 września 2005, 12:44

Ze szwedzkiej na amerykańską technologię będą musieli przestawić się developerzy, którzy mieli zawarte umowy ze skandynawską firmą Meqon Research, dotyczące używania stworzonego przez nią systemu oddziaływań fizycznych – dokładnie pisaliśmy o tym wczoraj. Właśnie wypowiedział się na ten temat George Broussard, czyli jeden z ojców długo oczekiwanej gry pt. Duke Nukem Forever.

R.O.S.E Online już niedługo w USA i Europie
R.O.S.E Online już niedługo w USA i Europie

Elrond, 3 września 2005, 12:30

Po udanym zaistnieniu na rynku azjatyckim i dość ciepłym przyjęciu przez tamtejszych graczy, na podbój USA oraz Europy ruszy niedługo reprezentantka gatunku MMO, R.O.S.E Online. Skrót R.O.S.E rozszyfrowywany jako Rush On Seven Episodes nawiązuje do 7 planet, które składają się na uniwersum gry.

Myśli nieprzemyślane - Miliony nie mogą się mylić
Myśli nieprzemyślane - Miliony nie mogą się mylić

Redakcja GRYOnline.pl, 3 września 2005, 11:18

Dostaliśmy PSP. Gadżet jest fantastyczny, ma doskonałej jakości ekranik, moc różniastych możliwości – od słuchania muzyki, poprzez oglądanie filmów, na graniu w gry skończywszy – to, że na wycieczce do lasu można ciupać w Formułę, dowodzi niezbicie, że mamy XXI wiek. Tylko ilu nastolatków ma wolne 1500 złotych?

Limitowana edycja kolekcjonerska Resident Evil 4

eLKaeR, 3 września 2005, 10:55

Do premiery bestsellerowej gry Resident Evil 4 w wersji, dedykowanej platformie PlayStation 2, pozostał jeszcze około miesiąc. Korporacja Capcom szykuje posiadaczom konsoli ze stajni Sony nie tylko pewne nowości w materii wyglądu zabawy (vide news z 11 sierpnia 2005), ale także specjalny zestaw kolekcjonerski (jedynie sto egzemplarzy w sprzedaży przez Internet).

Ofiary huraganu Katrina i pomoc od społeczności graczy SOE.

Soulcatcher, 3 września 2005, 10:28

Sony Online Entertaiment właściciel takich gier MMO jak EverQuest, EverQuest 2, Star Wars Galaxies czy Planetside zorganizował akcję wśród swoich abonentów mającą na celu zebranie funduszy na pomoc dla ofiar huraganu Katrina.

Drugi epizod cyklu Xenosaga zmierza do Europy
Drugi epizod cyklu Xenosaga zmierza do Europy

eLKaeR, 3 września 2005, 08:44

Niewiele ponad tydzień temu minęło dokładnie 105 lat od śmierci Friedricha Wilhelma Nietzsche – słynnego filozofa rodem z niemieckiej Saksonii. Jednym z najbardziej znanych jego dzieł literackich jest praca pt. Jenseits von Gut und Böse (Poza dobrem i złem), której tytuł wykorzystali autorzy drugiej części głośnego cyklu Xenosaga. Wkrótce owa gra trafi oficjalnie do sklepów na Starym Kontynencie.