Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 września 2005

Myśli nieprzemyślane - Jak biba to w Krakowie
Myśli nieprzemyślane - Jak biba to w Krakowie

Redakcja GRYOnline.pl, 23 września 2005, 16:01

"Będzie strzelnica sportowa, broń pneumatyczna oraz łuki, a naszego bezpieczeństwa doglądać będzie przez cały dzień silna grupa nadobnych dziewczyn".

Gracze City of Heroes cierpią na dziwne przypadłości

Elrond, 23 września 2005, 15:27

Gracze spędzający sporo czasu z City of Heroes, MMORPG sygnowanym logo NCSoftu, zaczęli skarżyć się na dziwne przypadłości. I nie jest to plaga dotykająca postaci w grze, jak to ma np. miejsce w World of Warcraft - tym razem są to realne osoby, które odczuwają nieprzyjemne efekty uboczne rozgrywki.

Powiązania między grami komputerowymi a anime

Elrond, 23 września 2005, 14:47

Serwis Joystiq zamieścił krótką polemikę zainspirowaną artykułem, który pojawił się w Associated Press. Otóż redaktorzy AP twierdzą, iż "popularność anime, unikalnej formy japońskiej animacji wzięła się z gier komputerowych, głównie z serii Final Fantasy oraz Dragon Warrior". Nic więc dziwnego, iż Joystiq wyraził na ten temat własne, odmienne, zdanie.

Game Boy Micro - 150,000 sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu

Elrond, 23 września 2005, 13:14

Pierwszy tydzień sprzedaży w Japonii najmniejszego członka rodziny Game Boy, nazwanego Micro, rozwiał obawy co do jego obecności na rynku. W wymienionym okresie sprzedawcy oddali w ręce graczy 150,000 egzemplarzy GBM.

Specyfikacja Revolution wyciekła do sieci?

Elrond, 23 września 2005, 12:45

Pracownik firmy Factor 5 (Star Wars Episode I: Battle for Naboo, Star Wars Rogue Leader: Rogue Squadron II), ukrywający się pod pseudonimem Han Solo opublikował w sieci specyfikację ... konsoli Nintendo Revolution. Jej prawdziwość jest oczywiście na razie kwestią dyskusyjną, ale pospekulować już można.

Zapowiedziano KART Masters

Elrond, 23 września 2005, 11:55

Przedstawiciele firmy SE Games poinformowali, iż współpraca z CRG oraz ROTAX Max Challenge Series zaowocuje pojawieniem się na rynku gry KART Masters, która jak sama nazwa wskazuje, postara się zadowolić wszystkich fanów jazdy gokartami. Twórcy gry zapowiadają dużą grywalność, którą zapewnić mają m.in. zróżnicowane tory czy realistyczny model prowadzenia pojazdu.

Światowa premiera Bohaterowów Pacyfiku
Światowa premiera Bohaterowów Pacyfiku

Kull, 23 września 2005, 11:01

Jak informuje Codemasters, w sprzedaży dostępny jest już symulator myśliwców z czasów II wojny światowej o nazwie Heroes of the Pacific. Gra ukazała się w trzech wersjach na różne platformy: PS2, Xbox i PC. Dystrybucją programu w Polsce zajmuje się CD-Projekt, w którego planie wydawniczym widnieje jak na razie tylko wersja na konsolę PlayStation 2. Jej premiera ma nastąpić 20 października.

Gwiazdy World Wrestling Entertainment nie mogą grać w gry

Krooliq, 23 września 2005, 10:43

Gwiazdy wrestlingu, czyli amerykańskich zapasów, a raczej dobrze wyreżyserowanego show z sygnalizowanymi i markowanymi ciosami, nie mogą grać w gry komputerowe. Ten dziwny i śmieszny zakaz został wprowadzony przez największą federację, czyli World Wrestling Entertainment.

Rozpoczęto beta testy gry Stranger
Rozpoczęto beta testy gry Stranger

Kull, 23 września 2005, 10:25

Przedstawiciele studia developerskiego Fireglow Ltd (twórcy serii Sudden Strike) poformowali, iż zakończono już prace związane z zawartością ich nowej strategii o nazwie Stranger. Obecnie, projekt jest w fazie wyszukiwania błędów, w tym celu rozpoczęto beta testy gry. Wszystko wskazuje na to, iż ustalona wcześniej data premiery – koniec roku 2005, to termin jak najbardziej prawdopodobny.

Ogromne cięcia w Sony oraz nowy CELLowy dział

Krooliq, 23 września 2005, 10:23

Koncern Sony ogłosił wczoraj, że planuje redukcję 10 tysięcy etatów. Powodem tak ostrego przetrzebienia kadry pracowników są przewidywane, pierwsze w dekadzie, ogromne straty, jakie poniesie elektroniczny gigant.

EVE Online wciąż popularne
EVE Online wciąż popularne

ComCo, 23 września 2005, 09:36

Niewiele ponad rok zajęło firmie CCP Games wypracowanie kolejnego rekordu, jeżeli chodzi o liczby: aktywnych subskrybentów i graczy jednocześnie przebywających na danym serwerze produkcji Massively Multiplayer Online, pt. EVE Online: The Second Genesis. Poprzednim razem informowaliśmy o ponad (odpowiednio): 50 i 12 tysiącach, teraz zaś...

W październiku na rynku pojawią się specjalne edycje Grand Theft Auto: San Andreas
W październiku na rynku pojawią się specjalne edycje Grand Theft Auto: San Andreas

Krystian Smoszna, 23 września 2005, 09:28

Firma Rockstar Games próbuje odbudować nadszarpniętą reputację gry Grand Theft Auto: San Andreas poprzez opublikowanie na rynku specjalnych edycji programu, przeznaczonych na konsole Xbox oraz PlayStation 2. Obie wersje mają trafić do sprzedaży w amerykańskich sklepach 18 października bieżącego roku.

Ultimate Spider-Man do kupienia w Stanach Zjednoczonych
Ultimate Spider-Man do kupienia w Stanach Zjednoczonych

ComCo, 23 września 2005, 09:07

Człowiek-Pająk chyba na dobre „zapuścił” swoją sieć w branży elektroniczno-rozrywkowej. Po kilku grach video z jego udziałem, nadszedł czas na kolejną. Firma Activision pochwaliła się właśnie faktem debiutu pudełek z grą Ultimate Spider-Man na półkach zachodnich sklepów. Do Europy program trafi 14 października.

Brothers in Arms 3 na Unreal Engine 3

Krystian Smoszna, 23 września 2005, 09:02

Dotarły do nas pierwsze wieści z prezentacji trzeciej odsłony cyklu Brothers in Arms, która odbyła się wczoraj w Dallas, na zorganizowanej przez firmę Gearbox Software imprezie o nazwie Liberation Party.

L.A. Rush ukończone i w drodze na sklepowe półki

ComCo, 23 września 2005, 08:50

Prowadzenie ekscentrycznego życia street-racera w słonecznym mieście Los Angeles już niedługo stanie się faktem dzięki wyścigowej grze L.A. Rush. Korporacja Midway Games poinformowała o zakończeniu prac nad tym tytułem (złoty status i wysłanie płyty-matki do tłoczni). Całość pojawi się w zachodnich sklepach 10 października.

Znamy datę premiery Dragon Quest VII: Journey of the Cursed King
Znamy datę premiery Dragon Quest VII: Journey of the Cursed King

Krystian Smoszna, 23 września 2005, 08:00

Rozpoczynające szał grudniowych zakupów Święto Dziękczynienia to doskonała okazja, aby wprowadzić na amerykański rynek wielce oczekiwaną grę. Wie o tym dział marketingu koncernu Square Enix, który na dzień 22 listopada zaplanował premierę programu Dragon Quest VII: Journey of the Cursed King.

Zakończono prace nad GT Legends
Zakończono prace nad GT Legends

Krystian Smoszna, 23 września 2005, 07:39

Firmy SimBin Development Team oraz 10tacle Studios poinformowały wczoraj, że ich produkt o nazwie GT Legends osiągnął złoty status i powędrował do tłoczni. Dystrybucją gry na świecie zajmie się koncern Atari. Niestety nie dotyczy to naszego kraju. Żaden z dystrybutorów nie wykazał bowiem chęci sprowadzenia tego programu do Polski.

Firma Rockstar Games producentem filmu dokumentalnego
Firma Rockstar Games producentem filmu dokumentalnego

Krystian Smoszna, 23 września 2005, 07:30

Firma Rockstar Games, znana doskonale wszystkim graczom dzięki kontrowersyjnej serii gier Grand Theft Auto, wzięła się za produkcję filmu dokumentalnego. Co ciekawe, obraz ukaże się tylko i wyłącznie na dyskach UMD, które jak wiadomo, obsługuje konsola PlayStation Portable.

Klasyczny pomysł rodem ze Space Invaders ewoluuje na PSP
Klasyczny pomysł rodem ze Space Invaders ewoluuje na PSP

Krystian Smoszna, 23 września 2005, 07:28

W marcu bieżącego roku wspomnieliśmy na łamach naszego serwisu o nowej odsłonie legendarnego cyklu Space Invaders, przeznaczonej tylko i wyłącznie na Nintendo DS. Okazuje się, że producent tamtej gry – firma Rising Star Games – wyda „najeźdźców z kosmosu” również na PSP.

Milion użytkowników Guild Wars! Zapowiedziano edycję specjalną gry
Milion użytkowników Guild Wars! Zapowiedziano edycję specjalną gry

Krystian Smoszna, 23 września 2005, 07:10

Liczba aktywnych użytkowników gry Guild Wars pokonała magiczną barierę jednego miliona – poinformowały nie bez dumy firmy NCSoft i ArenaNet. Radość w obozie twórców programu jest tym większa, że wynik ten został osiągnięty w niespełna pięć miesięcy i nic nie wskazuje na to, aby tracił on na popularności wśród graczy z Europy i Ameryki Północnej.

Czat z Sidem Meierem
Czat z Sidem Meierem

Krystian Smoszna, 23 września 2005, 07:07

Już w najbliższy poniedziałek wielbiciele gier Sida Meiera będą mogli spotkać się z nim w sieci na specjalnie zorganizowanym czacie. Dyskusja z legendarnym założycielem firmy MicroProse związana jest z dodatkiem Even the Odds do Sid Meier’s Pirates! w wersji na konsolę Xbox, ale niewykluczone, że mistrz odpowie również na pytania dotyczące swojej najnowszej produkcji, czyli Civilization IV.