Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 września 2005, 15:23

autor: Elrond

JoWooD jednak trzyma się mocno

Wczorajsza informacja na temat bankructwa firmy JoWooD okazała jednak mocno przesadzona, co zapewne ucieszy jej fanów, zmartwi natomiast źle życzących. To prawda, iż w sądzie toczyła się sprawa upadłościowa JoWooD, jednak orzekł on, iż firma nie jest bankrutem odrzucając wniosek Perception, której przedstawiciele usiłowali dowieść czegoś przeciwnego.

Wczorajsza informacja na temat bankructwa firmy JoWooD okazała jednak mocno przesadzona, co zapewne ucieszy jej fanów, zmartwi natomiast źle życzących. To prawda, iż w sądzie toczyła się sprawa upadłościowa JoWooD, jednak orzekł on, iż firma nie jest bankrutem odrzucając wniosek Perception, której przedstawiciele usiłowali dowieść czegoś przeciwnego. Tak więc czekający na Gothica 3 mogą odetchnąć - na razie.

Co więcej, w orzeczeniu sądu można wyczytać, iż również studio Perception odpowiedzialne jest za przesunięcie terminu wydania gry Stargate SG-1: The Alliance, a JoWooD ma wypłacić developerowi zaległą kwotę 5.5 miliona euro zgodnie z wcześniejszą umową. Tak więc widmo bankructwa zostało odsunięte na pewien czas, miejmy nadzieję, iż będzie on wystarczająco długi aby firma zdążyła znaleźć inwestorów strategicznych. W chwili obecnej zarząd skupia się na kontynuowaniu restrukturyzacji firmy. Nadal jednak nie wiadomo nic o losach Stargate SG-1: The Alliance.