Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Stargate SG-1: The Alliance (PC)
OkładkaStargate SG-1: The Alliance (PC)

Stargate SG-1: The Alliance PC

Stargate SG-1: The Alliance to zrealizowana przy użyciu nowoczesnych technologii dynamiczna gra akcji. Produkt ten bezpośrednio nawiązuje do niezwykle popularnego serialu science-fiction pod tym samym tytułem.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stargate SG-1: The Alliance Premiera PC

anulowana

producent: Perception PTY LTD. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Stargate SG-1: The Alliance to zrealizowana przy użyciu nowoczesnych technologii dynamiczna gra akcji. Produkt ten bezpośrednio nawiązuje do niezwykle popularnego serialu science-fiction pod tym samym tytułem. W ramach ciekawostki należy dodać, iż Gwiezdne Wrota debiutowały w 1994 jako pełnoprawny film. Dopiero w 1997 roku rozpoczęto emisję wielokrotnie nagradzanego serialu. W 2004 roku do uniwersum Stargate dołączył zupełnie nowy serial obdarzony podtytułem Atlantis. Opisywana gra nawiązuje do wydarzeń zaprezentowanych we wspomnianych produkcjach, wprowadza też jednak do rozgrywki wiele nowych elementów.

Gracz wciela się w postać członka tytułowego zespołu SG-1. Podobnie jak w przypadku serialu, podstawową atrakcją The Alliance jest możliwość eksploracji zupełnie nowych światów. Część z nich zamieszkała jest przez pozytywnie nastawione istoty, uniwersum Stargate wypełnione jest też jednak wrogimi rasami, z którymi drużyna Ziemian będzie musiała nawiązać walkę. W grze pojawia się między innymi słynna rasa o nazwie Goa'uld. Z pozoru istoty te przypominają ludzi, różnią się jednak tym, iż ciała ich zamieszkują wężowate pasożyty. Autorzy The Alliance uwzględnili również obecność niewolników rasy Goa'uld - honorowych wojowników Jaffa. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku swych władców, większość z tych istot obdarzona została żyjącym symbiontem. Wśród sojuszników Ziemian warto jest natomiast wymienić rasę Asgard'czyków, czyli klasycznych szarych ludzików czy też Tok'ra. Rasa ta odgrywa rolę swoistego ruchu oporu. W przeciwieństwie do Goa'uld'ów nosiciele żyją z noszonymi przez siebie pasożytami w symbiozie. The Alliance uwzględnia ponadto obecność pojedynczych postaci, które odgrywały istotną rolę w poszczególnych odcinkach serialu. Jedną z takich istot jest Anubis, który oprócz fizycznego ciała jest swego rodzaju formą przemieszczającej się energii.

Rozgrywka przebiega w zbliżony do innych gier akcji sposób. Autorzy zadbali o liczne i niezwykle widowiskowe potyczki z udziałem wielu postaci a nawet ogromnych statków. Co pewien czas należy wykonać mniej lub bardziej skomplikowane zadania, przygotowano też wiele różnych zagadek logicznych. Z racji tego, iż w skład tytułowego SG-1 wchodzi kilka różnych osób pojawia się możliwość wykorzystania umiejętności poszczególnych członków drużyny czy też zastosowania różnorodnych ustawień taktycznych. The Alliance działa na usprawnionym silniku graficznym Unreala w wersji 2.5. Na szczególną uwagę zasługują miejsca znane z serialu, jak chociażby tajna baza Stargate Command, którą zlokalizowano w kompleksie wojskowym umieszczonym wewnątrz góry Cheyeen. Oprócz singleplayera przewidziano rozbudowany multiplayer, obejmujący między innymi takie tryby jak Deathmatch, Cooperative czy Capture the Flag.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 189 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stargate SG-1: The Alliance: 12+