Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Stargate SG-1: The Alliance (PC)

Stargate SG-1: The Alliance PC

Stargate SG-1: The Alliance to zrealizowana przy użyciu nowoczesnych technologii dynamiczna gra akcji. Produkt ten bezpośrednio nawiązuje do niezwykle popularnego serialu science-fiction pod tym samym tytułem.

Akcji

PC Windows
Okładka Stargate SG-1: The Alliance (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stargate SG-1: The Alliance to zrealizowana przy użyciu nowoczesnych technologii dynamiczna gra akcji. Produkt ten bezpośrednio nawiązuje do niezwykle popularnego serialu science-fiction pod tym samym tytułem. W ramach ciekawostki należy dodać, iż Gwiezdne Wrota debiutowały w 1994 jako pełnoprawny film. Dopiero w 1997 roku rozpoczęto emisję wielokrotnie nagradzanego serialu. W 2004 roku do uniwersum Stargate dołączył zupełnie nowy serial obdarzony podtytułem Atlantis. Opisywana gra nawiązuje do wydarzeń zaprezentowanych we wspomnianych produkcjach, wprowadza też jednak do rozgrywki wiele nowych elementów.

Gracz wciela się w postać członka tytułowego zespołu SG-1. Podobnie jak w przypadku serialu, podstawową atrakcją The Alliance jest możliwość eksploracji zupełnie nowych światów. Część z nich zamieszkała jest przez pozytywnie nastawione istoty, uniwersum Stargate wypełnione jest też jednak wrogimi rasami, z którymi drużyna Ziemian będzie musiała nawiązać walkę. W grze pojawia się między innymi słynna rasa o nazwie Goa'uld. Z pozoru istoty te przypominają ludzi, różnią się jednak tym, iż ciała ich zamieszkują wężowate pasożyty. Autorzy The Alliance uwzględnili również obecność niewolników rasy Goa'uld - honorowych wojowników Jaffa. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku swych władców, większość z tych istot obdarzona została żyjącym symbiontem. Wśród sojuszników Ziemian warto jest natomiast wymienić rasę Asgard'czyków, czyli klasycznych szarych ludzików czy też Tok'ra. Rasa ta odgrywa rolę swoistego ruchu oporu. W przeciwieństwie do Goa'uld'ów nosiciele żyją z noszonymi przez siebie pasożytami w symbiozie. The Alliance uwzględnia ponadto obecność pojedynczych postaci, które odgrywały istotną rolę w poszczególnych odcinkach serialu. Jedną z takich istot jest Anubis, który oprócz fizycznego ciała jest swego rodzaju formą przemieszczającej się energii.

Rozgrywka przebiega w zbliżony do innych gier akcji sposób. Autorzy zadbali o liczne i niezwykle widowiskowe potyczki z udziałem wielu postaci a nawet ogromnych statków. Co pewien czas należy wykonać mniej lub bardziej skomplikowane zadania, przygotowano też wiele różnych zagadek logicznych. Z racji tego, iż w skład tytułowego SG-1 wchodzi kilka różnych osób pojawia się możliwość wykorzystania umiejętności poszczególnych członków drużyny czy też zastosowania różnorodnych ustawień taktycznych. The Alliance działa na usprawnionym silniku graficznym Unreala w wersji 2.5. Na szczególną uwagę zasługują miejsca znane z serialu, jak chociażby tajna baza Stargate Command, którą zlokalizowano w kompleksie wojskowym umieszczonym wewnątrz góry Cheyeen. Oprócz singleplayera przewidziano rozbudowany multiplayer, obejmujący między innymi takie tryby jak Deathmatch, Cooperative czy Capture the Flag.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 189 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stargate SG-1: The Alliance

12+

Nadchodzi Stargate Resistance
Nadchodzi Stargate Resistance

wiadomość10 grudnia 2009

Studio Cheyenne Mountain znamy głownie z trapionej kłopotami finansowymi nadchodzącej gry MMO Stargate Worlds. Okazuje się jednak, że zespół ten pracuje także nad inną produkcją wykorzystującą licencję Gwiezdnych Wrót.

Stargate SG-1: Alliance - sądowy finał batalii o grę

wiadomość23 listopada 2007

Wygląda na to, iż spory o powody zakończenia prac nad grą Stargate SG-1: Alliance nadal są solą w oku niektórych osób. Chociaż z drugiej strony fakt ten raczej nie dziwi - w końcu chodzi zapewne o grube pliki zielonych, a może raczej europejskich banknotów - 8 mln Euro, bo takiej właśnie kwoty domaga się australijska firma Perception, pracująca niegdyś przy tworzeniu Stargate SG-1: Alliance, od niedoszłego wydawcy produktu, austriackiego JoWooD.

Stargate SG 1: The Alliance bez szans na rynkowy debiut
Stargate SG 1: The Alliance bez szans na rynkowy debiut

wiadomość27 grudnia 2006

Na początku roku informowaliśmy Was, że gra akcji o nazwie Stargate SG 1: The Alliance najprawdopodobniej nigdy nie ujrzy światła dziennego. Wśród wielu powodów tego stanu rzeczy wymieniano między innymi pasywną postawę koncernu MGM, będącego właścicielem marki Stargate. Wielu zastanawiało się, dlaczego firmie nie zależy na wspieraniu upadającego projektu.

Perception przejęte

wiadomość13 kwietnia 2006

Na oficjalnej stronie developerskiej firmy Perception, która tworzyła zawieszony projekt Stargate SG-1: The Alliance, pojawiła się informacja, mówiąca o przejęciu jej przez kompanię Digital & Voice Media Limited (DVM).

Koniec marzeń dla graczy czekających na debiut Stargate SG-1: The Alliance

wiadomość22 stycznia 2006

Jak się okazało, gra nawiązująca do popularnego serialu science-fiction Stargate SG-1: The Alliance nie bez powodu zniknęła z aktualnego planu wydawniczego korporacji Namco Bandai (patrz news z 18 stycznia 2006). Na oficjalnym forum dyskusyjnym opisywanego tytułu pojawił się post, z którego jasno wynika, że produkcja gry została ostatecznie anulowana.