Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 sierpnia 2005

"Szaleństwo" w grach opatentowane

Elrond, 31 sierpnia 2005, 15:35

Buszując w przepastnych otchłaniach Internetu niejednokrotnie można natrafić na bardzo ciekawe i intrygujące informacje. Do tej kategorii z pewnością zalicza się wiadomość o przyznaniu firmie Nintendo patentu na "Sanity system for video games" czyli przekładając na język Reja i Mickiewicza, "system szaleństwa w grach wideo".

Dziesiąte urodziny Command & Conquer!
Dziesiąte urodziny Command & Conquer!

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2005, 15:35

Dokładnie dziesięć lat temu na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutowała gra Command & Conquer. Druga w dorobku Westwood Studios strategia czasu rzeczywistego była oczekiwana na równi z kontynuacją WarCraft, produkowaną przez Blizzard Entertainment.

Emocjonująca liga Warcrafta 3 - WC3L

Scatterhead, 31 sierpnia 2005, 15:30

„Warcraft 3 Champions League jest najbardziej prestiżową europejską ligą. Grają w niej najlepsze klany z całego świata oraz najlepsi gracze. Śmiało można powiedzieć, że zwycięska drużyna jest Mistrzem Świata…”

Cały Multiplayer Map Pack dostępny w sieci

Henkel, 31 sierpnia 2005, 15:22

W lipcu tego roku firma Bungie wydała Multiplayer Map Pack do gry Halo 2, w którą mogą pogrywać właściciele konsoli XBox. W chwili obecnej wszystkie mapy znajdujące się w tym dodatku są już do zdobycia za darmo.

Ograniczenia w grach MMO - Chińczycy protestują

Henkel, 31 sierpnia 2005, 14:25

Przed paroma dniami informowaliśmy o planowanych ograniczeniach, jakie Chiński rząd planuje wprowadzić w grach z gatunku MMO, które są dostępne w Kraju Środka. Władze chcą wymóc na producentach tego typu produktów stworzenie specjalnych wersji na rynek chiński. Spotkało się to ze zdecydowaną reakcją społeczności graczy.

JoWooD na skraju bankructwa?

Elrond, 31 sierpnia 2005, 14:09

Przeglądając porcję świeżych informacji na branżowych serwisach jedna z nich przyciągnęła moją uwagę z kosmiczną wprost siłą. Otóż jak donosi redakcja VooDoo Extreme powołując się na wiadomość zamieszczoną w austriackim portalu Der Standard, w sądzie w Wiedniu toczy się postępowanie upadłościowe przeciwko firmie JoWooD.

Ponowne spotkanie z Savage w Umęczonej Duszy
Ponowne spotkanie z Savage w Umęczonej Duszy

Elrond, 31 sierpnia 2005, 13:20

Wczoraj w sieci pojawiły się pogłoski o kolejnej grze tworzonej przez autorów Savage: The Battle for Newerth. Dzisiaj pogłoski te zyskały potwierdzenie a projektem, nad którymi pracują panowie z S2 Games jest kontynuacja Savage o nazwie Savage 2: A Tortured Soul. Miłośnicy wieloosobowych rozgrywek w klimatach fantasy, zacznijcie oszczędzać pieniądze.

Historyczne wydawnictwo firmy Namco
Historyczne wydawnictwo firmy Namco

Henkel, 31 sierpnia 2005, 12:19

Z okazji pięćdziesięciolecia koncern Namco wydał zestaw, który na pewno zachwyci wszystkich wychowanych na grach komputerowych z początku lat osiemdziesiątych. Właśnie trafił on do sklepów w Stanach Zjednoczonych. Główną atrakcją jaka czeka na nas po rozpakowaniu pudełka z Namco Museum 50th Anniversary to zestaw czternastu klasycznych gier, z których najmłodsza ma osiemnaście lat.

Taito Legends, czyli zestaw z klasyką przez duże „k”

ComCo, 31 sierpnia 2005, 10:49

Wielbiciele klasyki dostaną we wrześniu spory powód do radości. Wtedy na półkach zachodnich sklepów pojawi się kompilacja o nazwie Taito Legends, na której znajdzie się aż dwadzieścia dziewięć tytułów, włączając w to m.in. Bubble Bobble, Space Invaders, Rainbow Island, czy Operation Wolf.

Kameleon (Chameleon) kolejną produkcją twórców Mafii, Vietcong czy Hidden & Dangerous
Kameleon (Chameleon) kolejną produkcją twórców Mafii, Vietcong czy Hidden & Dangerous

ComCo, 31 sierpnia 2005, 10:22

Specjaliści ze słowackiego oddziału firmy Illusion Softworks, którego hitowe produkcje wymieniłem w tytule niniejszej wiadomości, już od dłuższego czasu (2002 rok) pracują nad swoim kolejnym tytułem. Chameleon będzie trójwymiarową grą akcji, a po garść pierwszych szczegółów na jego temat zapraszam do pełnej treści newsa.

Xbox 360 nie jest różą bez kolców

ComCo, 31 sierpnia 2005, 09:57

Nie ma róży bez kolców i właśnie taką różą zdaje się być konsola Xbox 360. Opisywana platforma Microsoftu pojawi się na rynku najwcześniej z trzech nadchodzących maszynek nowej generacji, jednak producenci gier dedykowanych „trzysta sześćdziesiątce” narzekają na utrudnienia w procesach developingu swoich tytułów.

Trwa przedsprzedaż Dungeon Siege II

Michał Bobrowski, 31 sierpnia 2005, 09:34

Polska premiera Dungeon Siege II nadchodzi wielkimi krokami. Warto przy tej okazji przypomnieć, że na stronie wydawcy gry, firmy CD Projekt, można składać przedpremierowe zamówienia na grę Dungeon Siege II.

MotoGP 3: Ultimate Racing Technology w sklepach

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2005, 09:27

Demo gry MotoGP 3: Ultimate Racing Technology, które zamieściliśmy na łamach serwisu Gry-OnLine w drugiej połowie lipca, cieszy się wśród naszych czytelników sporą popularnością. Liczną rzeszę zainteresowanych tym produktem graczy z pewnością więc zadowoli fakt, że program trafił wczoraj do amerykańskich sklepów, zarówno w wersji na konsolę Xbox, jak i na PC.

Interplay wciąż tonie i szuka brzytwy, której mógłby się chwycić

ComCo, 31 sierpnia 2005, 09:08

Wiele osób może w to nie wierzyć, ale firma Interplay - kiedyś bardzo duży wydawca gier na PC i konsole - wciąż działa. Jej funkcjonowanie na rynku ograniczone jest wyłącznie do poszukiwania środków finansowych na spłacenie olbrzymich długów zaciągniętych w przeszłości. Co przykre, możliwości na zdobycie pieniężnych zastrzyków zostało strasznie niewiele.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (31/08/05)

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2005, 09:03

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest trzydziestą czwartą w tym roku i obejmuje okres od 21 do 27 sierpnia.

Starships Unlimited III

Kull, 31 sierpnia 2005, 08:56

Firma wydawnicza Matrix Games zaanonsowała właśnie grę pt. Starships Unlimited III, kolejną (po Starships Unlimited: Divided Galaxies) odsłonę kosmicznej strategii stworzonej przez studio ApeZone.

Premiera Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure w listopadzie

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2005, 07:39

Wszystko wskazuje na to, że po wygranej w nowojorskim sądzie, szum wokół gry Marc Ecko’s Getting Up: Contents Under Pressure ucichł na dobre. Uzyskawszy darmową reklamę, firma Atari może więc spokojnie przygotowywać się do opublikowania wspomnianego wyżej programu na rynku. Według ostatnich wieści nastąpi to już za niewiele ponad dwa miesiące.

BioWare szuka nowych pracowników do swoich projektów na konsolę Xbox 360

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2005, 07:11

W maju bieżącego roku przedstawiciele BioWare potwierdzili, że firma pracuje nad pierwszymi tytułami przeznaczonymi na konsolę Xbox 360. Nie podano jednak wówczas żadnych konkretnych szczegółów, które zdradzałaby jakież to gry są aktualnie w produkcji. Uzyskane wczoraj informacje rzucają nieco światła na aktualne projekty renomowanego studia.