Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2005, 15:30

autor: Scatterhead

Emocjonująca liga Warcrafta 3 - WC3L

„Warcraft 3 Champions League jest najbardziej prestiżową europejską ligą. Grają w niej najlepsze klany z całego świata oraz najlepsi gracze. Śmiało można powiedzieć, że zwycięska drużyna jest Mistrzem Świata…”

Warcraft 3 Champions League jest najbardziej prestiżową europejską ligą. Grają w niej najlepsze klany z całego świata oraz najlepsi gracze. Śmiało można powiedzieć, że zwycięska drużyna jest Mistrzem Świata…”

Takimi słowami rozpoczyna się podsumowanie dotychczasowych rozgrywek turnieju WC3L, organizowanego przez ogólnoświatowy ESL (Electronic Sports League). Już sama obecność danego klanu na tym turnieju jest dla graczy wielkim wyróżnieniem.

Emocjonująca liga Warcrafta 3 - WC3L - ilustracja #1

 

Wczoraj doszło do jednego z najgorętszych spotkań sezonu. Mecze między sobą rozegrały dwa giganty e-sportu: anielski 4 Kings i europejski SK-Gaming. Po jedenastu meczach wygranym okazał się klan 4K i tym samym utrzymał się na czele rankingu z 19 punktami. Numerem jeden okazał się zaciekły drugi mecz między 4L-FoV a SK.Deadman – pełen ciekawych (a także często bardzo ryzykownych) zagrań i bezustannej walki nerwów obu z graczy.

Jednymi z najciekawszych meczów turnieju okazały się także rozgrywki naszego polskiego gracza Paladyna z klanu Team-Pentagram z graczem ChobO francuskiego goodgame. Sama obecność naszego ojczystego TP na WC3L jest dużym powodem do zadowolenia, jednakże na tym etapie nasza radość się kończy… Aktualnie polski team zajmuje z trzema punktami „zaszczytne”, ostatnie miejsce w rankingu i tym samym zamyka tabelę 12 najlepszych klanów z całego świata.

Do zakończenia etapu rozgrywek rankingowych zostało jeszcze 6 kolejek spotkań. Wszystkich fanów Warcrafta 3 zapraszamy do oglądania replayów i śledzenia na bieżąco rozgrywek. Po zarejestrowaniu się na oficjalnej witrynie turnieju można zapisywać się na oglądanie meczów w internetowej telewizji na żywo. Znajdziecie tam również wszystkie powtórki rozegranych meczów. Poniżej podajemy linki do tych najciekawszych:

  • TP. Paladyn vs GG.ChoBo (2:1) mecz1, mecz2, mecz3
  • 4K-FoV vs SK.Deadman (0:2) mecz2
  • mouz.GeiL.Romeo vs play`Spider (1:2) mecz3
  • GG-sAtiiNi vs fnatic.Caravaggio (2:1) mecz2 (określony mianem „MUST NOT SEE!”)