Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 sierpnia 2005

Lekcja historii w wydaniu Fanów Nintendo

Redakcja GRYOnline.pl, 22 sierpnia 2005, 18:28

Jako że nadchodzący w dniach 26-28 sierpnia Ogólnopolski Zlot Fanów Nintendo odbędzie się już po raz drugi na zamku w Dobczycach koło Krakowa, postanowiliśmy przybliżyć otoczenie, w którym będzie miała miejsce tegoroczna impreza i podać informację o możliwościach zakwaterowania się w pobliżu.

5 lat GRY-OnLine – dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom …

Soulcatcher, 22 sierpnia 2005, 15:36

W ostatnich dniach minęło pięć lat obecności firmy GRY-OnLine sp. z o.o. na polskim rynku elektronicznej rozrywki. Korzystając z okazji chciałbym bardzo mocno podziękować w naszym imieniu wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu GRY-OnLine.

Zapowiedziano Armies of Steel

Elrond, 22 sierpnia 2005, 15:25

W ciągu kilku ostatnich dni jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się informacje o nowych produkcjach. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest oczywiście zakończona wczoraj impreza Game Convention, na której swą obecność zaznaczyło także studio exDream. Programiści tej firmy najwidoczniej upodobali sobie gatunek RTS, gdyż kolejny ich projekt, Armies of Steel, można właśnie tak zakwalifikować.

Mark Ecko kontratakuje

Elrond, 22 sierpnia 2005, 15:01

Spięcia pomiędzy władzami Nowego Jorku a Makiem Ecko, promującym swoim nazwiskiem najnowszą produkcję ze stajni Atari, Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure, weszły na nowy poziom. Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy o ataku na wspomnianą grę "lobby antygraficiarskiego" a teraz burmistrz NYC cofnął pozwolenie na organizację imprezy Getting Up Bloc Party.

Wizard of Funk + EyeToy = doskonała zabawa

Elrond, 22 sierpnia 2005, 14:09

Znakomitą propozycję ma dla wszystkich posiadaczy EyeToyów załoga PlayLogic Games. Gra nosi tytuł Wizard of Funk i jest pierwszą pozycją z gatunku RPG przeznaczoną do współpracy właśnie z tym urządzeniem.

Fight Night R3 także na XBoxa 360

Henkel, 22 sierpnia 2005, 13:59

Koncern Electronic Arts zapowiedział, że trzecia część symulatora boksu ukaże się na konsolę XBox 360 nie później niż do końca marca przyszłego roku. Do tej pory tytuł ten był zapowiadany jedynie na konsolę PlayStation 3 i posłużył do zaprezentowania jej możliwości technicznych na targach E3.

State of Emergency 2 ma już wydawcę

Krystian Smoszna, 22 sierpnia 2005, 13:58

Kwietniowe zamknięcie studia VIS Entertainment nie wpłynęło znacząco na opóźnienie prac nad drugą odsłoną cyklu State of Emergency. Kilka tygodni później projekt przejęła firma DC Studios, która postanowiła grę dokończyć. Wciąż jednak nieznany był wydawca programu, gotowy do dystrybucji programu na rynku elektronicznej rozrywki. Aż do teraz...

GC 2005 - Podsumowanie targów
GC 2005 - Podsumowanie targów

Shuck, 22 sierpnia 2005, 12:56

280 wystawców z 15 państw, 134 tysiące graczy, 2 tysiące dziennikarzy z 28 krajów – takimi liczbami zamknęły się tegoroczne Games Convention 2005 w Lipsku.

Urban Reign z gościnnym udziałem wojowników z serii Tekken
Urban Reign z gościnnym udziałem wojowników z serii Tekken

Krystian Smoszna, 22 sierpnia 2005, 12:17

Już niedługo użytkownicy konsoli PlayStation 2 będą mogli spróbować swoich sił w Urban Reign – nowym „mordobiciu” ze stajni Namco, w którym podejmowany jest temat walk ulicznych. Największą ciekawostką związaną z tym tytułem jest zapowiedź twórców programu, że podczas zmagań zobaczymy dwóch karateków, znanych dotąd z serii Tekken.

Michael Okuda w zespole tworzącym Star Trek Online
Michael Okuda w zespole tworzącym Star Trek Online

Henkel, 22 sierpnia 2005, 12:08

Firma Perpetual Entertainment ogłosiła na odbywającym się w Las Vegas zjeździe fanów Star Treka, iż do zespołu tworzącego grę Star Trek Online dołączył Michael Okuda. Znany doskonale wszystkim fanom serii spec od technologii zadba o jak największą zgodność z realiami pierwszego produktu MMO osadzonego w uniwersum Star Treka.

World of WarCraft w wersji karcianej
World of WarCraft w wersji karcianej

Krystian Smoszna, 22 sierpnia 2005, 11:42

Już wkrótce do licznego grona „karcianek” dołączy kolejna produkcja, a to za sprawą porozumienia zawartego pomiędzy Blizzard Entertainment oraz Upper Deck Entertainment. Co ciekawe, tym razem będzie to gra w całości oparta na programie komputerowym, dokładniej World of WarCraft.

Nintendo Revolution – znamy cenę i datę premiery?
Nintendo Revolution – znamy cenę i datę premiery?

Kull, 22 sierpnia 2005, 11:30

Internetowy sklep Amazon nie jest z pewnością najrzetelniejszym źródłem informacji o nowościach ze świata gier i sprzętu. Niemniej jednak, fakt rozpoczęcia przez francuski oddział tej firmy zbierania przedpremierowych zamówień na nową konsolę firmy Nintendo, jest zdarzeniem wartym odnotowania.

Prezentacja Empire at War na GC2005
Prezentacja Empire at War na GC2005

Henkel, 22 sierpnia 2005, 10:45

Istnieje bardzo prosta recepta na stworzenie dobrej gry strategicznej – za jej produkcję muszą wziąć się ludzie, którzy kiedyś pracowali dla Westwood Studios. Natomiast żeby nie martwić się o rynek zbytu należy akcję osadzić w realiach Gwiezdnych Wojen. Z powyższych porad skorzystali producenci Empire at War i reakcja fanów podczas prezentacji tego tytułu na Game Convention mówi sama za siebie – trafili w dziesiątkę.

Broszurka informacyjna o Xbox360
Broszurka informacyjna o Xbox360

Kull, 22 sierpnia 2005, 10:06

Dość nieoficjalnie do Internetu wyciekła broszurka marketingowa na temat nadchodzącej konsoli Billa Gatesa - Xbox 360. Mimo, iż jest to produkt typowo reklamowy, z ulotki można wyczytać sporo ciekawych informacji i dowiedzieć się o zaletach nowego tworu firmy Microsoft.

Kolejna gra z serii Driver zapowiedziana

Krooliq, 22 sierpnia 2005, 09:46

Na tegorocznych targach Games Convention, koncern Atari ujawnił tytuł kolejnej odsłony popularnego cyklu Driver – czwarta cześć gry będzie nosić podtytuł Parallel Lines i ukaże się w wersji na konsole PlayStation 2 oraz Xbox. A jej premiera jest zaplanowana na marzec 2006 roku.

Voyage Century na GC2005 - czyli jak nie prezentować gry
Voyage Century na GC2005 - czyli jak nie prezentować gry

Krzysztof Gonciarz, 22 sierpnia 2005, 08:58

Voyage Century? Cóż to? – pomyślałem, przechadzając się alejkami mocno obsadzonej przez branżowych gigantów Halle 5. Sąsiadujące z Blizzardem stoisko, zwracające uwagę wiszącymi pod sufitem rafandynkami (kogo witam, kogo goszczę?) zdradzało wyraźne konotacje z karaibskimi wilkami morskimi sprzed kilku wieków. Zaciekawiony tym niespodziewanym dość przybytkiem, postanowiłem usiąść przy jednym ze stanowisk z odpaloną grą.