Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 sierpnia 2005

Informacje na temat PvP w pierwszym rozszerzeniu do EverQuest II
Informacje na temat PvP w pierwszym rozszerzeniu do EverQuest II

Henkel, 19 sierpnia 2005, 14:44

Przez ostatnie tygodnie ujawniane były kolejne szczegóły związane z pustynną areną PvP w grze EverQuest II. Jednak w związku z odbywającymi się właśnie w Lipsku targami Games Convention twórcy najsmakowitsze wiadomości postanowili ujawnić właśnie na tej imprezie. Zaprezentowano między innymi nową lokację na której będą odbywać się starcia pomiędzy graczami.

Wildlife Tycoon: Venture Africa w przygotowaniu
Wildlife Tycoon: Venture Africa w przygotowaniu

ComCo, 19 sierpnia 2005, 14:29

Swojej szansy w branży elektroniczno-rozrywkowej zamierzają poszukać pracownicy studia developerskiego Pocketwatch Games. Aktualnie pracują oni nad swoją pierwszą produkcją. Wildlife Tycoon: Venture Africa będzie tytułem łączącym pewne elementy symulacji oraz gry strategiczno-ekonomicznej.

Heroes of Might & Magic V wyciekła do Internetu

Krystian Smoszna, 19 sierpnia 2005, 14:10

Nie lada problem mają panowie z koncernu UbiSoft oraz firmy Nival Interactive, którzy wspólnie odpowiadają za produkcję gry Heroes of Might & Magic V. Przed kilkoma dniami w sieci pojawiła się bowiem wersja beta programu, która pozwala zobaczyć, jak prezentuje się nowa odsłona kultowego cyklu w akcji.

Bogaci i piękni dzięki symulacji od dtp

Elrond, 19 sierpnia 2005, 13:44

Przedstawiciele niemieckiej firmy wydawniczej, dtp, poinformowali, iż wprowadzą na rynek symulację kliniki plastycznej zatytułowaną Rich & Beautiful. Prace nad grą trwają w niemieckim studio developerskim, Independent Arts (Against Rome, War Commander) a ich zakończenie planowane jest na jesień przyszłego roku. W chwili obecnej dtp poszukuje wydawców w innych krajach.

Perski Książę na sprzętach nowej generacji

Elrond, 19 sierpnia 2005, 12:33

Informacja ta zapewne nikogo nie zdziwi, a większość graczy pewnie i tak od dłuższego czasu zastanawiała się, kiedy nadejdzie ten moment - korporacja Ubisoft poinformowała iż najnowsza odsłona serii Prince of Persia zagości na konsolach nowej generacji. I będą to najprawdopodobniej konsole 3 największych graczy rynku - PlayStation 3, Xbox 360 oraz Revolution.

Nowa gra z serii Suikoden
Nowa gra z serii Suikoden

Henkel, 19 sierpnia 2005, 11:57

Wszyscy fani klasycznych gier RPG osadzonych w japońskich klimatach powinni czuć się usatysfakcjonowani. Firma Konami ogłosiła dziś, że w listopadzie tego roku na rynku amerykańskim ma ukazać się kolejny tytuł z serii Suikoden. Będzie on opatrzony tytułem Suikoden: Tactics.

Down in Flames – ozłocona turówka w przestworzach
Down in Flames – ozłocona turówka w przestworzach

Kull, 19 sierpnia 2005, 11:38

Down in Flames to nietypowa gra o tematyce walk lotniczych w czasie II wojny światowej, należąca do gatunku strategii turowych. Za jej stworzenie odpowiada firma Battlefront.com, znana z takich tytułów jak Combat Mission oraz Strategic Command. Program trafi do sprzedaży nie później niż za 4 do 6 tygodni.

THQ wydawcą gier Majesco w Europie

ComCo, 19 sierpnia 2005, 11:26

Korporacja Majesco zawarła ostatnio umowę z europejskim oddziałem THQ, na mocy której ten drugi podmiot zajmie się wydaniem czternastu elektroniczno-rozrywkowych produkcji amerykańskiego wydawcy na obszarze Starego Kontynentu. Porozumienie dotyczy wszystkich krajów objętych systemem PAL i ma obowiązywać przez najbliższe dwa lata.

Flashowy MMO oficjalnie we wrześniu

Henkel, 19 sierpnia 2005, 11:17

Tworzona przez ANKAMA Studio gra MMORPG pt. Dofus, w ostatnim czasie przechodziła intensywne otwarte beta testy przeprowadzane przez 80,000 graczy, którzy przez dwa miesiące starali się wyłapać każdy najmniejszy błąd w jej mechanice i interfejsie. Premiera tego, napisanego całkowicie w technologii flash, tytułu ma nastąpić pierwszego dnia września.

The Elder Scrolls: Oblivion i kwestia dysku twardego

Krystian Smoszna, 19 sierpnia 2005, 11:00

Wczorajsze informacje związane z ujawnieniem przez Microsoft cen konsol Xbox 360, wywołały spore poruszenie wśród graczy, zwłaszcza tych, którzy zamierzają na nowym urządzeniu uruchamiać nadciągającą wielkimi krokami, czwartą odsłonę serii The Elder Scrolls. Obawy sprowadzały się głównie do jednego pytania: jak wygląda w Oblivion kwestia dysku twardego?

Nadchodzi Caesar IV!
Nadchodzi Caesar IV!

ComCo, 19 sierpnia 2005, 10:20

W katalogu korporacji VU Games pojawił się nowy, bardzo obiecujący tytuł. Caesar IV, bo o tej grze mowa, to kolejna odsłona cyklu strategii-ekonomicznych, skupiających się na aspektach rozbudowy i zarządzania wirtualnym miastem w czasach starożytnego Imperium Rzymskiego.

Nie będzie miliona dolarów w konkursie Advent Rising
Nie będzie miliona dolarów w konkursie Advent Rising

Krystian Smoszna, 19 sierpnia 2005, 09:42

Pod koniec kwietnia bieżącego roku informowaliśmy Was o konkursie związanym z grą Advent Rising, który pozwalał na wygranie atrakcyjnych nagród, w tym jednego miliona dolarów w gotówce. Propozycja firmy Majesco okazała się wówczas na tyle interesująca, że nawet ludzie, którzy za elektroniczną rozrywką nie przepadają, postanowili kupić program. Wczoraj okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.

Gra strategiczna od twórców STALKERa znalazła europejskiego wydawcę
Gra strategiczna od twórców STALKERa znalazła europejskiego wydawcę

Kull, 19 sierpnia 2005, 09:32

Kolejne gorące wiadomości z Lipska. Firma Koch Media została oficjalnym dystrybutorem gry Heroes of Annihilated Empires na terenie Europy. Za stworzenie owego RTSa z elementami RPG, odpowiada zespół programistów z CSG Game World, ojcowie serii Cossacks i przyszli rodzice gry S.T.A.L.K.E.R.

Krótka partyjka w Resident Evil 4 - Games Convention 2005
Krótka partyjka w Resident Evil 4 - Games Convention 2005

Krzysztof Gonciarz, 19 sierpnia 2005, 09:30

Resident Evil 4 to gra, dla której niejeden delikwent zakupił GameCube’a, a przy okazji jedyny absolutny killer na tą konsolę, który nie wyszedł spod szpilek samego Nintendo. Słabą sytuację NGC, dobrze widoczną na lipskich targach, pogarsza tym bardziej fakt, że jeden z najcenniejszych exclusive’ów tej konsoli konwertowany jest właśnie na PS2.

TimeShift dopiero w przyszłym roku; wersja na Xbox’a anulowana?

Kamen, 19 sierpnia 2005, 09:24

Trójwymiarowa gra akcji/FPS, TimeShift, przygotowywana przez studio Saber Interactive, ukaże się dopiero wiosną 2006, a nie jak wcześniej zapowiadano – w październiku bieżącego roku. Taką informację podał jej wydawca, czyli firma Atari. Jednak to nie koniec złych wiadomości dla osób oczekujących tego tytułu.

Znamy pełną listę utworów, jakie pojawią się w FIFA 06

ComCo, 19 sierpnia 2005, 09:08

Specjaliści z korporacji Electronic Arts zapowiedzieli, że na ścieżce dźwiękowej do najnowszej odsłony piłkarskiej serii FIFA, oznaczonej numerkiem 06, znajdzie się aż 39 kompozycji, za których przygotowanie odpowiadają wykonawcy z kilkunastu krajów. Zadaniem poszczególnych utworów będzie oczywiście podnoszenie pozytywnych wrażeń płynących z rozgrywania wirtualnych meczy.

Beta-treserzy dzikich zwierząt pilnie poszukiwani
Beta-treserzy dzikich zwierząt pilnie poszukiwani

Kull, 19 sierpnia 2005, 09:08

Kilka dni temu informowaliśmy o szczegółach dotyczących drugiego dodatku do gry strategicznej RollerCoaster Tycoon 3. Nowe rozszerzenie nosi nazwę Wild! i powiększy nasze wesołe miasteczka o kolejne atrakcje, tym razem związane z dzikimi zwierzętami. Premiera gry już w październiku, tymczasem rozpoczęły się zapisy na beta testy owego programu.

Premiera WOFOR: War on Terror na początku przyszłego roku
Premiera WOFOR: War on Terror na początku przyszłego roku

Krystian Smoszna, 19 sierpnia 2005, 09:06

Koncern Koch Media, wydawca gry WOFOR: War on Terror, podzielił się wczoraj informacją na temat przybliżonej daty opublikowania tego programu na brytyjskim rynku. Według wstępnych ustaleń, produkt trafi do sklepów w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Krótka partyjka w Starcraft: Ghost - Games Convention 2005
Krótka partyjka w Starcraft: Ghost - Games Convention 2005

Krzysztof Gonciarz, 19 sierpnia 2005, 09:01

Wśród stylistycznej rozpusty standów największych developerów i wydawców, stanowisko Blizzarda wyglądało dość skromnie. Oszczędna dekoracja i nie dość oszczędne stroje hostess nie pokazywały, że mamy do czynienia z jedną z najlepszych firm branżowych na świecie. Zaprezentowano dwa tytuły: World of Warcraft oraz wyczekiwanego przez konsolową brać Starcraft: Ghost.

John Carmack: Xbox 360 - "wspaniała", PlayStation 3 - "wrzód na dupie"

Krystian Smoszna, 19 sierpnia 2005, 08:41

Magazyn Game Informer przeprowadził wywiad z Toddem Hollensheadem z firmy id Software, w którym zapytał m.in. o przyszły produkt specjalistów od FPS-ów oraz wrażenia z kontaktu z konsolami nowej generacji. Odpowiedzi z pewnością nie wpłyną na stosunek fanów do obu konkurujących ze sobą urządzeń, ale można je uznać za interesujące, zwłaszcza kiedy Hollenshead powołuje się na odczucia Johna Carmacka

Olbrzymi sukces komercyjny Madden NFL 06

Krystian Smoszna, 19 sierpnia 2005, 08:20

Ósmego sierpnia bieżącego roku na rynku pojawiła się nowa wersja gry Madden NFL oznaczona liczbą 06, po raz pierwszy w historii korzystająca z prawa wyłączności do użycia marki NFL, jakie koncern Electronic Arts nabył w grudniu ubiegłego roku. Program w pierwszym tygodniu sprzedaży odniósł olbrzymi sukces komercyjny.