Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 października 2010, 08:49

Dyrektor kreatywny cyklu Assassin’s Creed będzie tworzyć dla THQ

Jakiś czas temu pisaliśmy, że szeregi Ubisoftu opuścił Patrice Désilets, czyli dyrektor kreatywny gry Prince of Persia: Sands of Time oraz cyklu Assassin's Creed. Mówiło się wtedy, że chce odpocząć od branży gier. Cztery miesiące najwyraźniej wystarczyły jednak by zatęsknił za procesem twórczym, ponieważ firma THQ właśnie się pochwaliła, że Désilets stanie na czele jej nowego studia w Montrealu.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że szeregi Ubisoftu opuścił Patrice Désilets, czyli dyrektor kreatywny Prince of Persia: Sands of Time oraz cyklu Assassin's Creed. Mówiło się wtedy, że chce odpocząć od branży gier. Cztery miesiące najwyraźniej wystarczyły jednak by zatęsknił za procesem twórczym, ponieważ firma THQ właśnie się pochwaliła, że Désilets stanie na czele jej nowego studia w Montrealu.

Dyrektor kreatywny cyklu Assassin’s Creed będzie tworzyć dla THQ - ilustracja #1

Zespół ma rozpocząć produkcję nowych tytułów latem przyszłego roku i do tego czasu zadaniem Désiletsa będzie zgromadzenie odpowiedniej ekipy. Obecne plany zakładają, że studio zajmie się dwoma produkcjami. Pierwszym z nich ma być nowa marka zaprojektowana przez samego Désiletsa. Szefem drugiego zespołu zostanie natomiast ktoś inny, choć na razie nie wiadomo czy zajmie się on czymś całkiem nowym, czy też opracuje projekt bazujący na istniejącej już marce.

Danny Bilson (jeden z szefów THQ) nie szczędził słów pochwały dla swojego nowego pracownika. Stwierdził, że najlepszym sposobem na tworzenie wysokiej jakości gier jest zatrudnienie najbardziej utalentowanych ludzi, a do tej kategorii Patrice Désilets się bez wątpienia zalicza. Za pięć lat oddział w Montrealu ma zatrudniać ponad czterysta osób, więc oczywistym jest, że THQ nie będzie szczędziło środków na rozwój tego przedsięwzięcia. Ambicją wydawcy jest, by każdego roku wypuszczać cztery wielkie przeboje (po jednym na kwartał). Co ciekawe, poza zespołami produkcyjnymi w Montrealu pracować ma również ekipa artystów wspomagająca zapowiedziane na 2012 rok MMO pod tytułem Warhammer 40,000: Dark Millenium Online.

Dyrektor kreatywny cyklu Assassin’s Creed będzie tworzyć dla THQ - ilustracja #2

Patrice Désilets najbardziej znany jest jako dyrektor kreatywny cyklu Assassin's Creed.

Sam Désilets w opublikowanym wczoraj oświadczeniu obiecał, że kilka swoich następnych projektów stworzy właśnie dla THQ. Jednocześnie z treści można wywnioskować, że jednym z głównych powodów, dla których produkcja nowych tytułów ruszy dopiero latem przyszłego roku jest jego kontrakt z Ubisoftem, który zabrania mu na pewien czas tworzenia gier dla konkurencyjnych wydawców.

Przedstawiciele poprzedniego pracodawcy Désiletsa, czyli firmy Ubisoft taktownie wyrazili zdziwienie jego przenosinami do THQ i jednocześnie postarali się uspokoić fanów cyklu Assassin's Creed. Stwierdzili, że Patrice nie stworzył serii samodzielnie i że pomimo jego odejścia znajduje się ona w bardzo dobrych rękach.

Trzeba przyznać, że ostatnimi czasy THQ poczyna sobie coraz odważniej i nawiązało współpracę z wieloma wybitnymi twórcami. Firma ta wyda najnowszy projekt Tomonobu Itagakiego (ojca cykli Dead or Alive oraz Ninja Gaiden), czyli Devil’s Third oraz finansuje produkcję kolejnych tytułów studia Double Fine Productions (pierwszym z nich będzie Costume Quest).