Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Chernobyl: Terrorist Attack (PC)

Czarnobyl: Terrorist Attack PC

Chernobyl: Terrorist Attack

Budżetowa gra akcji/FPS autorstwa polskiego studia Silden. Terroryści przejmują kontrolę nad elektrownią w Czarnobylu i grożą zdetonowaniem bomby. Do akcji wkracza jeden człowiek – elitarny żołnierz.

Akcji | FPP | terroryzm | współczesne konflikty | strzelanki

PC Windows
Okładka Chernobyl: Terrorist Attack (PC)

producent: Silden

wydawca: Play-publishing

wydawca PL: Play-publishing

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4kwietnia2011

4kwietnia2011

pudełko PL

Czarnobyl: Terrorist Attack to strzelanka pierwszoosobowa, w której ratujemy świat przed groźnymi terrorystami. Produkcja została przygotowana przez polskie studio Silden.

W nieodległej przyszłości silnie uzbrojona grupa terrorystów przejmuje kontrolę nad okolicą miasta Prypeć i grozi zdetonowaniem reaktorów elektrowni w Czarnobylu, co doprowadziłoby do uwolnienia radioaktywnej chmury, która przykryje sporą część północnej półkuli. Przywódca grupy przekazuje żądania – miliard euro w ciągu 24 godzin. Państwa Europy nie zamierzają płacić. Zamiast tego, do akcji zostaje wysłany przedstawiciel elitarnej jednostki. Zadaniem gracza jest zakradnięcie się do elektrowni i powstrzymanie bandytów.

Bitwa z terrorystami na terenie Czarnobyla została przedstawiona w postaci jedenastu poziomów, podczas których zwiedzamy zarówno okolice jak i wnętrze elektrowni. Twórcy chwalą się realistycznym odwzorowaniem wszelkich lokacji i skomplikowanymi celami zadań. Podczas zabawy uczestniczymy w wielu spektakularnych scenach – unikamy ognia z helikoptera, korzystamy z lokalnej kolejki i jesteśmy świadkami bombardowania.

Do walki z groźnymi przestępcami potrzeba odpowiedniego sprzętu. W grze pojawia się łącznie siedem potężnych broni, wśród których nie brakuje dobrze znanych modeli karabinów, czy pistoletów. Po przejściu gry otrzymujemy dostęp do realistycznego trybu trudności, gwarantującego nowe doznania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 886 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.0 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Czarnobyl: Terrorist Attack

Wymagania wiekowe Chernobyl: Terrorist Attack

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Czarnobyl: Terrorist Attack

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepszy), Windows XP/Vista/7

eJay Ekspert 16 kwietnia 2011

Jest takie ładne powiedzenie - "Nie umiesz? Zostaw.". Sliden powinno pójść za tą maksymą i zaprzestać tworzyć strzelanki, którym bliżej do garażowych produkcji z podziemia, aniżeli pełnoprawnych niskobudżetowców, które wielokrotnie potrafiły mile zaskoczyć.

0.5
W kwietniu terroryści zaatakują Czarnobyl w nowej polskiej strzelance

wiadomość10 marca 2011

Na początku przyszłego miesiąca będzie okazja, żeby jeszcze raz wybrać się do Czarnobyla i dać łupnia terrorystom. Nie chodzi jednak o kolejną odsłonę serii S.T.A.L.K.E.R., a nową polską strzelankę pierwszoosobową o nazwie Czarnobyl: Terrorist Attack, która została przygotowana przez studio Silden i zostanie wydana na pecetach przez firmę Play.