Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Resistance 3 (PS3)

Resistance 3 PS3

Trzecia część popularnego cyklu strzelanin FPP, której pierwowzór był jednym z tytułów startowych na PlayStation 3. Gra kontynuuje wątki znane z poprzedniczek i stanowi rozwinięcie ich fabuły.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | multiplayer | na 2 osoby | PlayStation Move | obraz w 3D | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Resistance 3 (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

6września2011

7września2011

pudełko PL

Resistance 3 to kolejna odsłona znanej serii strzelanin FPP od studia Insomniac Games słynącego wcześniej z tworzenia wysoko ocenianych platformówek Spyro the Dragon oraz Ratchet & Clank. Znowu stajemy do walki ze zmutowanymi pod wpływem wirusa Chimerami i próbujemy zapobiec niebezpieczeństwu zagrażającemu światu.

Tym razem wcielamy się w Josepha Capellego – męża Susan Farley, będącej przyrodnią siostrą głównego bohatera poprzednich części, czyli Nathana Hale’a. To nie koniec nawiązań, bowiem obecny protagonista w trakcie swojej przygody łączy siły ze znanym fanom serii Malikovem. Razem z nim udajemy się do Nowego Jorku, aby zniszczyć gigantyczną wieżę generującą tunel czasoprzestrzenny. Jego obecność powoduje stopniowe zamarzanie planety, co sprzyja egzystencji Chimer preferujących mroźny klimat, może natomiast doprowadzić do śmierci ludzi. W międzyczasie zwiedzamy takie miejsca jak Nowy Jork, Saint Louis i kilka innych amerykańskich miast. Co ciekawe, gra w pewien sposób łączy się również z książką Resistance: The Gathering Storm, gdzie po raz pierwszy pojawiła się żona głównego bohatera.

Produkcja ta rozwija wątki znane z poprzednich części oraz korzysta ze sprawdzonych w nich patentów. Znakiem rozpoznawczym cyklu jest dynamiczna akcja i bogaty zestaw broni z kilkoma rodzajami amunicji. Każdej z nich można użyć na wiele sposobów, dzięki czemu poszczególne ich typy są skuteczne na różne rodzaje przeciwników. Poza sprawdzonymi środkami perswazji pojawiły się nowe, w tym śmiercionośny Mutator, który w jednym trybie infekuje przeciwnika i zamienia go w tykającą bombę, a w drugim rozpyla trujący obłok zarażający całe grupy przeciwników.

Autorzy powrócili do kilku pomysłów znanych z części pierwszej. Jednym z nich jest stary system wyboru broni, który pozwala na przełączanie się pomiędzy nimi nawet w czasie walki. Dodatkowo poszczególne elementy uzbrojenia z czasem możemy rozbudować, więc nawet niepozorna początkowo pukawka może się przeistoczyć w potężne narzędzie zagłady.

Względem poprzedniczki poprawiono oprawę graficzną. Nieco lepiej prezentują się modele postaci, a w czasie zabawy oczy cieszą piękne widoki. Także tryb wieloosobowy doczekał się zmian, dzięki czemu rozgrywka nie jest już tak chaotyczna jak ostatnio. Dużym atutem produkcji jest powracająca opcja kooperacji ze znajomym, choć tym razem nie przygotowano specjalnie do tego celu oddzielnej kampanii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 399 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 222 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do Resistance 3

Klasyfikacja PEGI Resistance 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Resistance 3

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
Opór po raz trzeci - recenzja gry Resistance 3
Opór po raz trzeci - recenzja gry Resistance 3

Recenzja 14 września 2011, 13:19

Największym atutem dostępnego arsenału jest fakt, że niemal każdy typ uzbrojenia okazuje się rzeczywiście przydatny i z większości warto regularnie korzystać. Deweloper zbalansował je w taki sposób, by okazywały się skuteczne na inny rodzaj Chimer. Wiele strzelanin charakteryzuje się tym, że po zdobyciu teoretycznie najlepszych środków zagłady w ogóle nie używamy tych pozostałych. W produkcji Insomniac Games jest inaczej, na co jeszcze bardziej wpływa wprowadzony system rozwoju. Każda broń podlega automatycznemu ulepszaniu w miarę upływu czasu, jaki przeznaczamy na jej stosowanie. Wprawdzie nie mamy w tym zakresie żadnej swobody i gra sama decyduje, co zostanie udoskonalone, ale mimo wszystko stanowi to bardzo dobrą motywację do testowania kolejnych pukawek.