Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Resistance 3 (PS3)
OkładkaResistance 3 (PS3)

Resistance 3 PS3

Trzecia część popularnego cyklu strzelanin FPP, której pierwowzór był jednym z tytułów startowych na PlayStation 3. Gra kontynuuje wątki znane z poprzedniczek i stanowi rozwinięcie ich fabuły.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | na 2 osoby | PlayStation Move | obraz w 3D | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resistance 3 Premiera PS3

6września2011

pudełko PL

7września2011

Gry podobne do Resistance 3

Killzone 3

Battlefield: Bad Company 2

Crysis 3

Resistance 3 to kolejna odsłona znanej serii strzelanin FPP od studia Insomniac Games słynącego wcześniej z tworzenia wysoko ocenianych platformówek Spyro the Dragon oraz Ratchet & Clank. Znowu stajemy do walki ze zmutowanymi pod wpływem wirusa Chimerami i próbujemy zapobiec niebezpieczeństwu zagrażającemu światu.

Tym razem wcielamy się w Josepha Capellego – męża Susan Farley, będącej przyrodnią siostrą głównego bohatera poprzednich części, czyli Nathana Hale’a. To nie koniec nawiązań, bowiem obecny protagonista w trakcie swojej przygody łączy siły ze znanym fanom serii Malikovem. Razem z nim udajemy się do Nowego Jorku, aby zniszczyć gigantyczną wieżę generującą tunel czasoprzestrzenny. Jego obecność powoduje stopniowe zamarzanie planety, co sprzyja egzystencji Chimer preferujących mroźny klimat, może natomiast doprowadzić do śmierci ludzi. W międzyczasie zwiedzamy takie miejsca jak Nowy Jork, Saint Louis i kilka innych amerykańskich miast. Co ciekawe, gra w pewien sposób łączy się również z książką Resistance: The Gathering Storm, gdzie po raz pierwszy pojawiła się żona głównego bohatera.

Produkcja ta rozwija wątki znane z poprzednich części oraz korzysta ze sprawdzonych w nich patentów. Znakiem rozpoznawczym cyklu jest dynamiczna akcja i bogaty zestaw broni z kilkoma rodzajami amunicji. Każdej z nich można użyć na wiele sposobów, dzięki czemu poszczególne ich typy są skuteczne na różne rodzaje przeciwników. Poza sprawdzonymi środkami perswazji pojawiły się nowe, w tym śmiercionośny Mutator, który w jednym trybie infekuje przeciwnika i zamienia go w tykającą bombę, a w drugim rozpyla trujący obłok zarażający całe grupy przeciwników.

Autorzy powrócili do kilku pomysłów znanych z części pierwszej. Jednym z nich jest stary system wyboru broni, który pozwala na przełączanie się pomiędzy nimi nawet w czasie walki. Dodatkowo poszczególne elementy uzbrojenia z czasem możemy rozbudować, więc nawet niepozorna początkowo pukawka może się przeistoczyć w potężne narzędzie zagłady.

Względem poprzedniczki poprawiono oprawę graficzną. Nieco lepiej prezentują się modele postaci, a w czasie zabawy oczy cieszą piękne widoki. Także tryb wieloosobowy doczekał się zmian, dzięki czemu rozgrywka nie jest już tak chaotyczna jak ostatnio. Dużym atutem produkcji jest powracająca opcja kooperacji ze znajomym, choć tym razem nie przygotowano specjalnie do tego celu oddzielnej kampanii.

Ostatnia modyfikacja 1 września 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 433 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 222 głosów czytelników.

Resistance 3 cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Resistance 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Resistance 3 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move