Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PCX360SwitchXONEWiiPS4NDS
Okładka de Blob 2: The Underground (PS3)

de Blob 2: The Underground

Sequel nietypowego połączenia trójwymiarowej platformówki i gry logicznej. Głównym „bohaterem” de Blob 2: The Underground jest kula farby, która dotykając poszczególnych obiektów w okolicy, przemalowuje je na wybrany kolor.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | kooperacja

Okładka de Blob 2: The Underground (PS3)

data premiery gry:

22lut2011

X360 PS3 Wii NDS

22cze2017

PC

27lut2018

PS4 XONE

28sie2018

Switch

de Blob: The Underground łączy w sobie cechy gry logicznej i trójwymiarowej platformówki. Jest to kontynuacja wydanej w 2008 roku produkcji, która robiła wrażenie przede wszystkim ciekawym pomysłem na rozgrywkę i dość niekonwencjonalnym podejściem do tematu. Za stworzenie tej pozycji po raz kolejny odpowiada ekipa Blue Tongue.

Podobnie jak w przypadku prequela, mamy tu do czynienia z mało skomplikowaną fabułą. Tytułowemu Blobowi towarzyszy teraz latający robot imieniem Pinky, a głównym przeciwnikiem jest po raz kolejny Comrade Black. Przekonuje on mieszkańców Prisma City, że by odnaleźć prawdziwy sens życia, muszą oni... oddać wszystkie kolory, a świat ma stać się szary i nudny. Nasi bohaterowie oczywiście muszą zapobiec tym działaniom, a sprawę ułatwia fakt, że Blob posiada umiejętność kolorowania wszystkiego, czego się dotknie.

Kontrolując naszego „bohatera” i wchodząc w interakcje z postaciami, zmieniamy jego kolor którym pokrywamy kolejne obszary danego etapu. Barwy można mieszać ze sobą, a w miarę przyłączania do siebie nowych elementów sterowana przez nas kula farby zwiększa swoje rozmiary. W stosunku do poprzedniej części pojawiło się kilka nowych zależności, na przykład niektóre ściany mogą teraz sprawić, że Blob straci swoje kolory.

Po drodze spotykamy różnego rodzaju przeciwników, których pokonujemy na różne sposoby. Pomocne okazują się również power-upy, takie jak tarcza, czy kula energii powodująca wsysanie przeciwników obecnych wokół nas. Nowością są też poziomy przygotowane w stylu 2D – poruszamy się w nich jedynie w lewo lub w prawo, a rozgrywka opiera się w nich bardziej na walce niż na sekcjach platformowych.

Oprócz trybu dla jednego gracza powraca również multiplayer. Mogą się w nim bawić nawet cztery osoby na podzielonym ekranie, a dodatkowo będzie można teraz korzystać z pomocy wspomnianego wcześniej robota Pinky. Daje się zauważyć poprawę oprawy graficznej co jest zrozumiałe zważywszy na fakt, że druga część serii (w przeciwieństwie do poprzedniczki) wylądowała także na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,9 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,99 PLN

Gry podobne do de Blob 2: The Underground

Klasyfikacja PEGI de Blob 2: The Underground

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe de Blob 2: The Underground

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Move
PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2x2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 440 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 4x3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7/8/10
Games with Gold na wrzesień 2020 – m.in. The Division i de Blob 2
Games with Gold na wrzesień 2020 – m.in. The Division i de Blob 2

wiadomość27 sierpnia 2020

Poznaliśmy listę tytułów, które we wrześniu otrzymają abonenci Xbox Live Gold w ramach usługi Games with Gold. Mowa między innymi o takich produkcjach jak Tom Clancy’s The Division oraz Armed & Dangerous.

Nordic Games przejęło markę de Blob od firmy THQ
Nordic Games przejęło markę de Blob od firmy THQ

wiadomość1 listopada 2014

Firmie Nordic Games udało się domknąć umowę nabycia marki de Blob od firmy THQ. Nie zdradzono szczegółów transakcji, ale ujawniono, że wydawca rozważy możliwość stworzenia kolejnej odsłony ciekawej gry platformowo-logicznej.

Wieści ze świata (inFamous 2, Castlevania: Lords of Shadow, Angry Birds) 15/03/11

wiadomość15 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o demie WWE All Stars, rekordzie Angry Birds, klapie de Blob 2, a także dacie premiery pierwszego DLC do Castlevania: Lords of Shadow. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Civilization V, nail'd) 12/11/10
Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Civilization V, nail'd) 12/11/10

wiadomość12 listopada 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do amerykańskiej wersji nail’d, kosztach produkcji Kinecta, łatkach do Civilization V i polskiej wersji pecetowego Fallout: New Vegas, nagraniach ze skasowanego Reich, a także pracach nad Alice: Madness Returns. Zapraszamy do lektury.

Wieści z E3 (Hideo Kojima, GoldenEye 007, Alan Wake) 15/06/10

wiadomość15 czerwca 2010

Dziś „Wieści ze świata” zastępujemy wyjątkowo „Wieściami z E3”, w których przedstawiamy Wam nieco mniej istotne informacje, ujawnione w ostatnich godzinach w Los Angeles. Piszemy m.in. o kontynuacji de Blob, filmie z pierwszego dodatku DLC do Alana Wake’a, tajemniczym dziele Hideo Kojimy, zapowiedziach gier pod Kinecta, a także opóźnieniu premiery Gaikai. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3
Wii
NDS
PC
PS4
XONE
Switch