Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2010, 14:40

Wieści z E3 (Hideo Kojima, GoldenEye 007, Alan Wake) 15/06/10

Dziś „Wieści ze świata” zastępujemy wyjątkowo „Wieściami z E3”, w których przedstawiamy Wam nieco mniej istotne informacje, ujawnione w ostatnich godzinach w Los Angeles. Piszemy m.in. o kontynuacji de Blob, filmie z pierwszego dodatku DLC do Alana Wake’a, tajemniczym dziele Hideo Kojimy, zapowiedziach gier pod Kinecta, a także opóźnieniu premiery Gaikai. Zapraszamy do lektury.

Dziś „Wieści ze świata” zastępujemy wyjątkowo „Wieściami z E3”, w których przedstawiamy Wam nieco mniej istotne informacje, ujawnione w ostatnich godzinach w Los Angeles. Piszemy m.in. o kontynuacji de Blob, filmie z pierwszego dodatku DLC do Alana Wake’a, tajemniczym dziele Hideo Kojimy, zapowiedziach gier pod Kinecta, a także opóźnieniu premiery Gaikai. Zapraszamy do lektury.

de Blob 2: The Underground

THQ zapowiedziało oficjalnie kontynuację łączącej elementy logiczne i platformowe gry de Blob. De Blob 2: The Underground zostanie wydane wiosną 2011 roku w wersjach na Wii, a także po raz pierwszy na Xboksa 360, PlayStation 3 i Nintendo DS. Produkcja będzie oferować tryb kooperacji, a także wsparcie dla efektu 3D (najprawdopodobniej tylko na platformie koncernu Sony). W grze nie zabraknie oczywiście głównej cechy części pierwszej – zmiany barw otaczającego nas świata. Więcej informacji na jej temat znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Deca Sports Freedom

Kolejną produkcją, która zrobi użytek z Kinecta, będzie Deca Sports Freedom autorstwa firmy Hudson. W jej ramach posiadacze Xboksa 360, którzy zdecydują się na zakup nowego kontrolera, otrzymają szansę wzięcia udziału w dziesięciu zróżnicowanych dyscyplinach sportowych (zarówno w pojedynczych występach, jak i całych turniejach). Wśród tych ostatnich znalazł się tenis, boks, łucznictwo, paintball, siatkówka plażowa, popularny zbijak, kendo, narciarstwo (jazda po muldach), slalom równoległy (snowboard), a także łyżwiarstwo figurowe. Deca Sports Freedom oferować będzie również możliwość rywalizacji w trybie wieloosobowym, dopuszczającym też toczenie zmagań przez Sieć. Gra zostanie wydana w dniu debiutu Kinecta, czyli 4 listopada 2010 roku.

GoldenEye 007

Istnieje spora szansa na to, że wznowienie klasycznej strzelaniny GoldenEye 007 znanej z Nintendo 64 zmierza nie tylko na Wii, ale również Nintendo DS. Sugeruje to w swej wiadomości na temat gry serwis IncGamers. Sprawa powinna zostać wyjaśniona już za kilka godzin, w trakcie konferencji koncernu Nintendo.

Alan Wake

W Sieci zamieszczony został film z rozgrywki przedstawiający fragment pierwszego rozszerzenia do przygodowej gry akcji Alan Wake. Przypominamy, że DLC o tytule The Signal zostanie udostępnione 27 lipca. Nabywcy nowej, oryginalnej wersji gry, będą mogli pobrać je zupełnie za darmo (umożliwi to specjalny kod dołączany do pudełka). Nie dotyczy to niestety polskich graczy, którzy za rozszerzenie będą musieli zapłacić.

Sonic Free Riders

W okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia w sprzedaży znajdzie się nowa odsłona przygód Sonika – głównej maskotki firmy SEGA. Sonic Free Riders pozwoli nam wcielić się w znane postacie, dosiadające latających desek oraz motorów i wziąć udział w szeregu szalonych wyścigów. Produkcja trafi wyłącznie na Xboksa 360 i będzie oferować wsparcie dla Kinecta. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie firmy SEGA.

Yoostar2

Firmy Yoostar Entertainment Group oraz Blitz Games Studios zapowiedziały grę Yoostar2 na Xboksa 360 i PlayStation 3, która będzie wykorzystywać zarówno Kinecta, jak i PlayStation Move. Produkcja umożliwi graczom zastąpienie znanych aktorów w setkach scen pochodzących ze słynnych filmów fabularnych, odegranie ich ról, a następnie zapisanie i wysłanie próbek znajomym.

Kojima Productions

Studio Kojima Productions, zarządzane przez Hideo Kojimę, projektanta marki Metal Gear Solid, zaktualizowało swoją oficjalną stronę internetową, ujawniając, że pracuje obecnie nie tylko nad Metal Gear Solid: Rising i Castlevania: Lords of Shadow, ale również nad trzecim, bliżej nieokreślonym projektem. Według plotek może tu chodzić o kolejną odsłonę gier akcji Zone of the Enders – serii znanej głównie posiadaczom PlayStation 2. Kwestia ta powinna zostać wyjaśniona jeszcze w trakcie targów E3, najprawdopodobniej na konferencjach Sony lub Konami.

Irrational Games

Game Informer donosi, że Project Icarus – najnowszy projekt studia Irrational Games (twórców pierwszego BioShocka) – nie zostanie zaprezentowanych w trakcie targów E3.

Gaikai

Serwis Develop poinformował, że premiera serwisu Gaikai – mające umożliwiać granie w gry bez konieczności posiadania ich na dysku twardym komputery (system zewnętrznych serwerów, tzw. Cloud) – nie odbędzie się w tym roku. OnLive, pierwsza propozycja tego typu, na swoją konkurencję będzie musiała zatem poczekać jeszcze kilka miesięcy. Jej start w Stanach Zjednoczonych odbędzie się bowiem w przeciągu kilku najbliższych dni.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Saw 2: The Videogame

Madden NFL 11

Enslaved: Odyssey to the West

Warriors: Legends of Troy

Duke Nukem: Manhattan Project

God of War: Ghost of Sparta

World of Warcraft: Cataclysm

Assassin's Creed: Brotherhood

Need For Speed: Hot Pursuit

Driver: San Francisco

Bodycount

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010

Crysis 2

EA Sports MMA

Bulletstorm

Hydrophobia

Dead Space 2

Fable III

Metal Gear Solid: Rising

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier PS3

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier X360

Sonic Colors Wii

Sonic Colors DS

Vanquish

Gears of War 3

Tom Clancy’s H.A.W.X. 2

Shogun 2: Total War

Valkyria Chronicles 2

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gran Turismo 5 - E3 2010

Assassin's Creed: Brotherhood - E3 2010

Xbox Live w Polsce! video wywiad

Assassin's Creed: Brotherhood video wywiad

Fable III - E3 2010

The Lord of the Rings: War in the North – E3 2010

Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned

Fallout: New Vegas - E3 2010

Need For Speed: Hot Pursuit - E3 2010

Medal of Honor - E3 2010

Halo: Reach - E3 2010

Driver: San Francisco - E3 2010

Call of Duty: Black Ops - E3 2010

Dead Space 2 - E3 2010

E3 2010 - dzień konferencji video reportaż

Star Wars: The Force Unleashed II - E3 2010

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry