Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDSWii
Okładka GoldenEye 007 (2010) (NDS)
OkładkaGoldenEye 007 (2010) (NDS)

GoldenEye 007 (2010)

Uwspółcześniony remake klasycznej strzelaniny FPS, która ukazała się pierwotnie w 1997 roku na konsoli Nintendo 64.

Akcji | FPP | FPS | szpiegowskie | James Bond | strzelanki | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

GoldenEye 007 (2010) Premiera

2lis2010

NDS Wii

GoldenEye 007 to remake klasycznej strzelaniny pod tym samym tytułem wydanej w 1997 roku na Nintendo 64. Twórcy gruntownie odświeżyli każdy aspekt gry, podciągając całość do współcześnie obowiązujących standardów.

Fabuła luźno odtwarza scenariusz filmu. Jako agent z licencją na zabijanie przygodę zaczynamy w sowieckim Archangielsku, gdzie w kompleksie wojskowym zlokalizowano tajną fabrykę broni chemicznej. Naszym zadaniem jest infiltracja budynku i zniszczenie laboratorium. Kolejne misje przegonią nas po całym świecie w poszukiwaniu tytułowego Złotego Oka, czyli eksperymentalnej radzieckiej broni satelitarnej, o potencjale ofensywnym, który na zawsze może zachwiać równowagą polityczną świata. Podczas przygody zwiedzimy m.in. Monte Carlo, Petersburg i Kubę. Pojawiają się również lokacje, których nie było w filmowym oryginale, w tym Kirgistan.

Zmiany i ulepszenia spotkały wszystkie elementy składowe produktu. W wersji filmowej i oryginalnej grze rolę agenta 007 odgrywał Pierce Brosnan, tutaj zastępuje go Daniel Craig. W czasie kampanii dla pojedynczego gracza Bond zmierzy się nie tylko z hordami zwykłych przeciwników, ale również z ośmioma klasycznymi łotrami, takimi jak Francisco Scaramanga, Szczęki (w oryginale Jaws) czy Oddjob. Kierowany przez nas agent dysponuje znacznie większym wachlarzem możliwości ofensywnych niż jego poprzednik z Nintendo 64. Pojawiła się na przykład możliwość walki wręcz, dzięki której możemy szybko wykończyć wroga w zwarciu, lub też zakraść się po cichu i jednym ciosem wysłać nieprzyjaciela w objęcia Morfeusza. Zwiększono też swobodę ruchu. Obecnie Bond nie ma żadnych trudności z przeskakiwaniem przez barierki. Ponadto usunięto apteczki i teraz zdrowie odzyskujemy automatycznie, gdy na chwilę pozostaniemy w ukryciu.

Ostatnia modyfikacja 6 października 2010

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI GoldenEye 007 (2010)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wii
NDS