Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDSWii
Okładka GoldenEye 007 (NDS)

GoldenEye 007

Uwspółcześniony remake klasycznej strzelaniny FPS, która ukazała się pierwotnie w 1997 roku na konsoli Nintendo 64.

Akcji | FPP | FPS | szpiegowskie | James Bond | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka GoldenEye 007 (NDS)

data premiery gry:

2lis2010

Wii NDS

GoldenEye 007 to remake klasycznej strzelaniny pod tym samym tytułem wydanej w 1997 roku na Nintendo 64. Twórcy gruntownie odświeżyli każdy aspekt gry, podciągając całość do współcześnie obowiązujących standardów.

Fabuła luźno odtwarza scenariusz filmu. Jako agent z licencją na zabijanie przygodę zaczynamy w sowieckim Archangielsku, gdzie w kompleksie wojskowym zlokalizowano tajną fabrykę broni chemicznej. Naszym zadaniem jest infiltracja budynku i zniszczenie laboratorium. Kolejne misje przegonią nas po całym świecie w poszukiwaniu tytułowego Złotego Oka, czyli eksperymentalnej radzieckiej broni satelitarnej, o potencjale ofensywnym, który na zawsze może zachwiać równowagą polityczną świata. Podczas przygody zwiedzimy m.in. Monte Carlo, Petersburg i Kubę. Pojawiają się również lokacje, których nie było w filmowym oryginale, w tym Kirgistan.

Zmiany i ulepszenia spotkały wszystkie elementy składowe produktu. W wersji filmowej i oryginalnej grze rolę agenta 007 odgrywał Pierce Brosnan, tutaj zastępuje go Daniel Craig. W czasie kampanii dla pojedynczego gracza Bond zmierzy się nie tylko z hordami zwykłych przeciwników, ale również z ośmioma klasycznymi łotrami, takimi jak Francisco Scaramanga, Szczęki (w oryginale Jaws) czy Oddjob. Kierowany przez nas agent dysponuje znacznie większym wachlarzem możliwości ofensywnych niż jego poprzednik z Nintendo 64. Pojawiła się na przykład możliwość walki wręcz, dzięki której możemy szybko wykończyć wroga w zwarciu, lub też zakraść się po cichu i jednym ciosem wysłać nieprzyjaciela w objęcia Morfeusza. Zwiększono też swobodę ruchu. Obecnie Bond nie ma żadnych trudności z przeskakiwaniem przez barierki. Ponadto usunięto apteczki i teraz zdrowie odzyskujemy automatycznie, gdy na chwilę pozostaniemy w ukryciu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI GoldenEye 007

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Firma Activision oficjalnie zapowiada GoldenEye 007: Reloaded na PS3 i X360

wiadomość21 lipca 2011

Firma Activision oficjalnie zapowiedziała kolejne wznowienie gry GoldenEye 007, wydanej w zeszłym roku na Wii. Remake o podtytule Reloaded ukaże się na PlayStation 3 i Xboksie 360.

Remake GoldenEye 007 na PS3 i X360 niemal pewny - wyciekły pierwsze screeny

wiadomość20 lipca 2011

Do sieci wyciekły pierwsze screeny domniemanego remake'u GoldenEye 007, znanego posiadaczom konsoli Wii (który z kolei został odświeżony względem oryginału na Nintendo 64). Wersja na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 być może zostanie oficjalnie zapowiedziana jeszcze dzisiaj.

Nowa gra z Bondem w roli głównej jeszcze w tym roku

wiadomość10 maja 2011

Spekulacji na temat nowej gry z Jamesem Bondem w roli głównej w ostatnich miesiącach pojawiało się całkiem sporo. Najwyraźniej nie były one zupełnie bezpodstawne, bo koncern Activision właśnie ogłosił plany wydania takiej produkcji jeszcze w tym roku.

Nowy film i gra o przygodach Jamesa Bonda już oficjalnie
Nowy film i gra o przygodach Jamesa Bonda już oficjalnie

wiadomość12 stycznia 2011

Wytwórnia MGM ogłosiła, że w przyszłym roku James Bond powróci do kin! Proces produkcji najnowszych, dwudziestych trzecich przygód agenta Jej Królewskiej Mości z Danielem Craigiem w roli głównej wystartuje pod koniec tego roku, a ich światowa premiera odbędzie się 9 listopada 2012 roku.

Activision ujawnia datę premiery DJ Hero 2 i nie tylko
Activision ujawnia datę premiery DJ Hero 2 i nie tylko

wiadomość16 sierpnia 2010

Z informacji zdobytych przez francuski serwis Gamekyo wynika, że koncern Activision dokonał aktualizacji planu wydawniczego. Poznaliśmy dzięki temu m.in. oficjalną datę premiery muzyczno-rytmicznego DJ Hero 2.

Wii
NDS