Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

James Bond

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce James Bond ułożone według popularności.

James Bond
Czas
PC
PC Windows3
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 33Sony PlayStation 22Sony PlayStation 12
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 3603Microsoft Xbox1
Mobile
Android1Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii2Nintendo DS2Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance1
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji6
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi1
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
James Bond 007: NightFire
James Bond 007: NightFire

Akcji 18 listopada 2002

Gra z gatunku action/adventure z głównym naciskiem położonym na akcje, w której gracze stają się najlepszym i najniebezpieczniejszym agentem świata. Naszym zadaniem jest powstrzymanie okrutnego kryminalisty Rafaela Drake’a i jego organizacji przestępczej przed przejęciem kontroli nad całą Ziemią.

PCPS2XBOXGBA

007 Legends
007 Legends

Akcji 16 października 2012

007 Legends to utrzymana w szpiegowskich klimatach gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gracze mają okazję wcielić się w Jamesa Bonda i wziąć udział w serii misji inspirowanych klasycznymi filmami z agentem Jej Królewskiej Mości. Tytuł wyprodukowany został przez studio Eurocom na licencji wytwórni filmowej Metro-Goldwyn-Mayer oraz firmy EON Productions.

PCX360PS3WiiU

Quantum of Solace
Quantum of Solace

Akcji 31 października 2008

Zręcznościówka będąca hybrydą FPS-a i gry TPP, opartą na dwóch filmach o przygodach Jamesa Bonda. Obejmuje ona wydarzenia zarówno z Quantum of Solace, jak i z Casino Royale. Poszczególne poziomy można przejść zarówno metodą skradankową, jak głośno i bez żadnej finezji. Grafikę napędza wydajny i efektowny silnik z Call of Duty 4: Modern Warfare.

PCX360PS3PS2WiiNDS

GoldenEye 007: Reloaded
GoldenEye 007: Reloaded

Akcji 1 listopada 2011

Ulepszona wersja wydanej w 2010 roku gry GoldenEye 007, będącej remakiem klasycznej strzelaniny FPS z konsol Nintendo 64. Podczas zabawy wcielamy się oczywiście w postać Jamesa Bonda (odtwarzanego tu przez Daniela Craiga), który przemierza świat w poszukiwaniu tytułowego złotego oka, czyli tajemniczej rosyjskiej broni satelitarnej o ogromnej sile rażenia. Akcja luźno nawiązuje do filmu kinowego z 1995 roku, choć podczas gry odwiedzamy także miejsca nieobecne w oryginalnym obrazie.

X360PS3

GoldenEye 007
GoldenEye 007

Akcji 2 listopada 2010

Uwspółcześniony remake klasycznej strzelaniny FPS, która ukazała się pierwotnie w 1997 roku na konsoli Nintendo 64. Fabuła GoldenEye 007 luźno nawiązuje do filmu pod tym samym tytułem i osnuta jest wokół tytułowego złotego oka, czyli eksperymentalnej rosyjskiej broni satelitarnej o potencjale ofensywnym, która na zawsze może zachwiać równowagą polityczną świata. W jej poszukiwaniu James Bond odwiedza szereg rozsianych po całym świecie lokacji, w tym także wiele miejsc nieobecnych w filmie (np. Kirgistan). W trakcie kampanii, agent 007 stawia czoła nie tylko szeregowym przeciwnikom, ale także ośmiu klasycznym łotrom, pełniącym rolę bossów. W porównaniu do pierwowzoru, bohater zyskał znacznie więcej możliwości ofensywnych (np. w zakresie walki wręcz czy możliwości eliminacji z zaskoczenia), a także większą swobodę ruchu (np. zdolność przeskakiwania przez przeszkody). Całość uzupełnia stworzona od podstaw oprawa graficzna oraz opcja zabawy w trybie multiplayer.

WiiNDS

James Bond: World of Espionage
James Bond: World of Espionage

Strategiczne 1 października 2015

Szpiegowska strategia online, oparta na słynnej marce filmów akcji o brytyjskim agencie specjalnym. James Bond: World of Espionage jest darmową produkcją mobilną z mikropłatnościami, opracowaną przez studio Glu Mobile. Każdy z graczy wciela się w szefa odrębnej komórki szpiegowskiej i musi rywalizować z podobnymi grupami zarządzanymi przez innych użytkowników. Do zadań grających należy werbowanie agentów spośród bogatej galerii postaci o różnych biografiach, krajach pochodzenia oraz umiejętnościach, a także szkolenie ich i wysyłanie na rozmaite misje. Skuteczne realizowanie zadań nagradzane jest wirtualnymi pieniędzmi, punktami doświadczenia oraz wzrostem pozycji na świecie. Konieczne jest także rozwijanie samej organizacji poprzez nabywanie nowych nieruchomości, budowę specjalistycznych placówek oraz prowadzenie badań nad technologiami, które później nasi agenci wykorzystują w akcji. James Bond: World of Espionage umożliwia samotną rozgrywkę, ale sednem zabawy jest tryb PvP. Aby zwiększyć swoje szanse przeciwko rywalom, można też zawierać sojusze z innymi graczami.

ANDiOS

Tomorrow Never Dies
Tomorrow Never Dies

Akcji 16 listopada 1999

Oparta na licencji kinowego hitu „Jutro nie umiera nigdy” gra akcji z widokiem z trzeciej osoby. Produkcja została wydana ekskluzywnie na PlayStation 1 i pozwala wziąć udział w wydarzeniach prezentowanych w hollywoodzkiej produkcji.

PS1

007 Racing
007 Racing

Wyścigi 20 listopada 2000

Utrzymana w szpiegowskich klimatach nietypowa gra wyścigowa, w której zamiast zmagań na torze gracze wykonują misje nawiązujące do filmowych przygód Agenta 007.

PS1