Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Tomorrow Never Dies (PS1)
OkładkaTomorrow Never Dies (PS1)

Tomorrow Never Dies PS1

Oparta na licencji kinowego hitu „Jutro nie umiera nigdy” gra akcji z widokiem z trzeciej osoby. Produkcja została wydana ekskluzywnie na PlayStation 1 i pozwala wziąć udział w wydarzeniach prezentowanych w hollywoodzkiej produkcji.

Akcji | szpiegowskie | filmy | James Bond

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tomorrow Never Dies Premiera PS1

16listopada1999

producent: Black Ops wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tomorrow Never Dies

Driver (1999)

Tom Clancy's Rainbow Six

007 Racing

Tommorow Never Dies to pierwszy z projektów opartych na licencji agenta 007 Jamesa Bonda, który został wydany przez Electronic Arts po przejęciu praw do marki przez koncern. Gra łączy elementy strzelankowe i skradankowe, pozwalając obserwować akcję z perspektywy trzeciej osoby.

Fabuła

Potężny magnat medialny Elliot Carver chce doprowadzić do konfliktu pomiędzy mocarstwami i wybuchu kolejnej wojny światowej. Zadania powstrzymania go podejmuje się Agent Jej Królewskiej Mości James Bond. W trakcie misji spotyka na swojej drodze funkcjonariuszkę chińskiego wywiadu, Wai Lin, z którą łączy siły. Szukając niezbędnych dowodów, dwójka szpiegów podróżuje m.in. do Niemiec i Wietnamu.

Mechanika

Tommorow Never Dies to strzelanka z widokiem zza pleców postaci. W ramach przygotowanej przez twórców kampanii gracze muszą wykonać kilkanaście misji w różnych sceneriach, likwidując wrogów, szukając potrzebnych przedmiotów, rozwiązując proste zagadki logiczne i odtwarzając sekwencje znane z filmowego hitu. Każdy poziom składa się z kilku pomniejszych zadań, których wykonanie jest wymagane do zaliczenia planszy. W pomyślnym ukończeniu kolejnych misji pomaga bohaterom rozbudowany ekwipunek, na który obok szeregu broni składa się również zestaw typowych dla agenta 007 unikalnych gadżetów, jak lokalizator laserowy, detektor min czy skaner odcisków palców.

Producenci, dla urozmaicenia zabawy, przygotowali kilka zadań wychodzących poza typowy schemat, w trakcie których bohater musi uciec na nartach przed zabójcami lub pilotować nowoczesny myśliwiec. W jednej z misji posiadacze PS1 przejmują też kontrolę nad pomagającą Bondowi agentką Wei Lin.

Kwestie techniczne

Produkcja Black Ops Entertainment mocno bazuje na filmowej licencji. Twórcy odwzorowali w grze sylwetki aktorów, charakterystyczny ekwipunek agenta 007 i wykorzystali kojarzone z kina motywy muzyczne. W pracach nad tytułem nie wziął jednak udziału Pierce Brosnan. Głosu jego bohaterowi użyczył Adam Blackwood.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tomorrow Never Dies: 12+