Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka 007 Racing (PS1)
Okładka007 Racing (PS1)

007 Racing PS1

Utrzymana w szpiegowskich klimatach nietypowa gra wyścigowa, w której zamiast zmagań na torze gracze wykonują misje nawiązujące do filmowych przygód Agenta 007.

Wyścigi | samochodowe | James Bond | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

007 Racing Premiera PS1

20listopada2000

producent: Eutechnyx wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dedykowana fanom serii przygód o słynnym Agencie Jej Królewskiej Mości produkcja, która pozwala zasiąść za kierownicą najsłynniejszych pojazdów Jamesa Bonda i wziąć udział w szeregu wymagających misji. Za tytuł odpowiada specjalizujące się w grach wyścigowych studio Eutechnyx, autorzy m.in. Test Drive Le Mans i F1 World Grand Prix: 1999 Season.

Fabuła

Jeden z europejskich dyplomatów, który jednocześnie jest właścicielem kilku fabryk samochodowych, planuje wykraść zapasy broni NATO i przekazać je terrorystom. James Bond podejmuje się próby powstrzymania go. Zasiadając za sterami wyposażonych w rozmaite gadżety i elementy uzbrojenia samochodów zaprojektowanych przez Q, odwiedza kolejne miejsca w różnych częściach globu, starając się udaremnić plany kryminalisty.

Mechanika

W przygotowanej na platformę PS1 produkcji gracze przejmują kontrolę nad najsłynniejszymi samochodami z filmów o przygodach Agenta 007, m.in. Lotusem Espritem, BMW Z8 czy Astonem Martinem DB5. Zgodnie z filmową konwencją, każdy z nich wyposażony jest w elementy uzbrojenia i gadżety, jak zasłony dymne czy rakiety Hellfire, za pomocą których posiadacz konsoli może eliminować napotykane przeszkody i wrogów. Twórcy przygotowali kilkanaście plansz w różnych sceneriach, z których część ma formułę zamkniętych korytarzy, po których pędzi się z punktu A do punktu B, a inne pozwalają swobodniej zwiedzać dany obszar w poszukiwaniu wskazanych celów.

Tryby gry

Oprócz standardowego trybu gry, w którym gracz mierzy się z kolejnymi poziomami i poznaje przygotowaną przez scenarzystów historię, 007 Racing pozwala również na zabawę w module wieloosobowym. W ramach opcji przeznaczonej dla dwóch graczy mogą oni rywalizować ze sobą w deathmatchu, walcząc za kierownicami pojazdów znanych z filmowego uniwersum. Do wyboru jest również tryb „podaj bombę”, w którym trzeba przekazać ładunek wybuchowy oponentowi przed upływem czasu.

Kwestie techniczne

Twórcy gry wykorzystali wizerunki szeregu postaci znanych z filmowej sagi. Posiadacze konsoli napotykają w trakcie przygody m.in. odpowiadającego za wyposażenie agenta Q, któremu głosu podłożył grający go w kinowych hitach John Cleese, potężnego Szczęki lub przebiegłą Xenię Onatopp.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe 007 Racing: 12+