Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONESwitch
Okładka GoldenEye 007 (Switch)
OkładkaGoldenEye 007 (Switch)

GoldenEye 007

Szpiegowski FPS z 1997 roku, który po latach doczekał się reedycji na konsolę Nintendo Switch oraz zremasterowanej wersji. Za opracowaniem gry GoldenEye 007 stoi zasłużone dla branży studio Rare.

Akcji | FPP | FPS | szpiegowskie | James Bond | na 2 osoby | strzelanki | podzielony/wspólny ekran | Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

GoldenEye 007 Premiera

27sty2023

XONE Switch

producent: Rare wydawca: Nintendo

Gry podobne do GoldenEye 007

Wolfenstein II: The New Colossus

Doom

XIII

GoldenEye 007 to kultowy szpiegowski FPS, który zadebiutował w 1997 roku na konsoli Nintendo 64. Po latach tytuł doczekał się remastera, równocześnie z którym użytkownikom platformy Nintendo Switch udostępniono jego oryginalną wersję. Zarówno pierwowzór, jak i jego odświeżone wydanie, zostały opracowane przez zasłużone dla branży studio Rare.

Fabuła

Akcja gry GoldenEye 007 toczy się na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Głównym bohaterem gry jest James Bond, czyli pracujący dla brytyjskiego wywiadu (MI6) Agent 007. Tym razem zadaniem bohatera jest powstrzymanie syndykatu przestępczego przed użyciem tytułowego GoldenEye – uzbrojonego satelity, który w niepowołanych rękach może stanowić olbrzymie zagrożenie dla światowego porządku.

Mechanika

W GoldenEye 007 akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gra jest podzielona na misje, które rzucają nas do rozmaitych lokacji. W ich trakcie wykonujemy różnorodne zadania, w czym oczywiście przeszkadzają nam liczni przeciwnicy. Wrogów eliminujemy, robiąc użytek z bogatego arsenału, obejmującego między innymi pistolety, karabiny maszynowe, karabin snajperski, a także granaty czy noże do rzucania. Protagonista potrafi też korzystać z dwóch mniejszych giwer jednocześnie. W grze zaimplementowano również elementy skradankowe; czasami najlepszym wyjściem jest zdjęcie palca ze spustu i zabicie nieprzyjaciela po cichu bądź przemknięcie za jego plecami. Ponadto James Bond dysponuje kilkoma gadżetami, które okazują się przydatne w określonych sytuacjach. Co ciekawe, nie uświadczymy tu ani systemu regeneracji zdrowia, ani nawet apteczek; zamiast tego w lokacjach ukryto pancerze, które zapewniają nam dodatkowy pasek życia.

Tryby gry

Filarem gry GoldenEye 007 jest kampania fabularna, którą można ukończyć na kilku poziomach trudności. Po przejściu gry na najwyższym z tych ostatnich odblokowujemy dostęp do dwóch bonusowych misji. Ponadto gracze lubiący tak zwane speedruny mogą jeszcze spróbować przechodzić poszczególne poziomy na czas, w zamian za co odblokowywane są różnorodne cheaty. Oprócz tego tytuł oferuje tryb multiplayer; z innymi graczami można bawić się na podzielonym ekranie lub przez Internet, w ramach jednego z kilku różnorodnych trybów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry GoldenEye 007 w dzisiejszych czasach potrafi już „trącić myszką”. Niemniej, autorzy remastera ograniczyli się jedynie do wprowadzenia niewielkich poprawek oraz do przystosowania jej do wyższych rozdzielczości i panoramicznych wyświetlaczy.

Ostatnia modyfikacja 25 stycznia 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe GoldenEye 007: 12+

XONE
Switch