Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2GBAXBOX
Okładka James Bond 007: NightFire (PC)

James Bond 007: NightFire

James Bond 007: Nightfire

Gra z gatunku action/adventure z głównym naciskiem położonym na akcje, w której gracze stają się najlepszym i najniebezpieczniejszym agentem świata.

Akcji | FPP | FPS | szpiegowskie | filmy | James Bond | strzelanki

Okładka James Bond 007: NightFire (PC)

data premiery gry:

18lis2002

PS2 XBOX

25lis2002

PC

17mar2003

GBA

James Bond 007: NightFire to gra z gatunku action/adventure z głównym naciskiem położonym na akcje, w której gracze stają się najlepszym i najniebezpieczniejszym agentem świata. Naszym zadaniem jest powstrzymanie okrutnego kryminalisty Rafaela Drake’a i jego organizacji przestępczej przed przejęciem kontroli nad całą Ziemią. Gra posiada bardzo dynamiczną i rozbudowaną fabułę stworzoną specjalnie na jej potrzeby, z uwzględnieniem najlepszych tradycji tej liczącej już ponad 40 lat serii, tj. najlepszych motywów z książek Iana Fleminga i filmów o nieustraszonym agencie 007. Akcja toczy się w dziesięciu egzotycznych lokacjach, jak ośnieżone Alpy Austriackie, głębiny Południowego Pacyfiku, czy nawet przestrzeń kosmiczna. Podczas rozgrywki musimy działać jak prawdziwy agent 007, tzn. współpracować z innymi agentami i oczywiście pięknymi agentkami, nieraz w trudnych sytuacjach wykorzystywać wyrafinowane super-gadżety, niekiedy używać brutalnej siły ognia, albo nawet po prostu bezszelestnie przekradać się przez pilnie strzeżony teren. Za przedstawienie akcji w James Bond 007: NightFire odpowiada nowoczesny trójwymiarowy silnik graficzny z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, przy czym w newralgicznych momentach, czy sekwencjach filmowych, widok zmienia się na obraz z zawieszonej, ruchomej kamery. Gra pozwalała na rozgrywkę jedno i wieloosobową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1095 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Klasyfikacja PEGI James Bond 007: NightFire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe James Bond 007: NightFire

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
James Bond 007: NightFire - recenzja gry
James Bond 007: NightFire - recenzja gry

Recenzja 4 lutego 2003, 11:55

Arsenał, z którego przyjdzie nam skorzystać jest dość rozbudowany. Na początku startujemy z marnym pistolecikiem, do którego można na szczęście podłączyć tłumik i w ten sposób po cichu eliminować wrogów. W dalszej części gry trafimy również na wyciszonego MP5 chociaż z niego już tak często nie korzystałem. O wiele więcej typów broni czeka natomiast na tych graczy, którzy zrezygnują z cichych metod na przechodzenie misji. W grze pojawiają się przeróżne gatunki pistoletów oraz broni maszynowej (można nawet korzystać z celowników laserowych), dwa shotguny (jeden klasyczny i drugi bardziej nowoczesny, z o wiele większym magazynkiem i porównywalną siłą ognia), snajperka (z podwójnym zoomem), minigun (wygląda niepozornie ale jak się już go rozpędzi to potrafi nieźle zamieszać w szeregach wroga), wyrzutnia granatów (o wiele potężniejsza niż ma to miejsce w rzeczywistości) oraz rakiet (w opcjonalnym trybie strzelania można nimi ręcznie sterować!). Mnie osobiście do gustu przypadły dwie giwery: Desert Eagle (wygląda przepięknie a i zadaje niemałe obrażenia) oraz wspomniany już minigun. Zdecydowanie brakuje natomiast jakiejś fajnej kuszy (np. z zatrutymi bełtami) oraz tradycyjnego, sprawdzonego Kałasznikowa. James może również zbierać przeróżne granaty, najczęściej skorzystamy z tych tradycyjnych – wybuchowych oraz oślepiających. W grze pojawiają się także przylepiane do ścian ładunki wybuchowe (w zależności od wybranego modelu detonują się w momencie przecięcia wypuszczanej wiązki lasera lub gdy tylko ktoś się do nich zbliży).

PC
PS2
GBA
XBOX