Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2012, 15:22

autor: Hed

Fani chcą stworzyć remake gry James Bond 007: NightFire

Dwójka zapalonych fanów chce stworzyć remake przygód Jamesa Bonda z gry 007: Nightfire. Amatorzy planują odtworzyć produkcję za pomocą silnika Unreal Engine i wydać grę na komputerach PC oraz Mac.

Fani chcą stworzyć remake gry James Bond 007: NightFire - ilustracja #1

Dwóch fanów, Doney den Ouden oraz Yoram Boer, planuje stworzyć remake gry James Bond 007: Nightfire, wydanej w 2002 roku przez firmę Activision (na pecetach i konsolach). Produkcja o roboczym tytule Nightfire: Reloaded Project będzie zawierała kampanię znaną z pierwotnej strzelanki i większość jej elementów. Różnica polega na tym, że nowy Nightfire zostanie zrealizowany przy pomocy silnika Unreal Engine i pojawi się na komputerach PC oraz Mac.

Twórcy próbowali przekonać firmę Activision do stworzenia odświeżonej wersji Nightfire przy wykorzystaniu ich pomysłów. Kiedy to zawiodło, postanowili sami zająć się takim projektem. Na oficjalnej stronie przedsięwzięcia czytamy, że Ouden oraz Boer szukają zapaleńców, którzy chcieliby pomóc przy stworzeniu gry. Potrzebni są artyści, programiści, projektanci poziomów, animatorzy i ogólnie ludzie mający doświadczenie w Unreal Development Kit.

Co chcą osiągnąć dwaj fani przygód Jamesa Bonda? Nightfire otrzyma usprawnioną grafikę, współczesny interfejs, lepsze dźwięki, Daniela Craiga jako Bonda oraz system osiągnięć. Autorzy nie zamierzają ruszać samej rozgrywki, która ich zdaniem jest lepsza niżć we współczesnych strzelankach. Dodatkiem do kampanii solowej, rozgrywającej się w zróżnicowanych lokacjach, będzie multiplayer z motywem progresu i paroma trybami zabawy.

Trudno powiedzieć, czy odświeżony NightFire dojdzie do skutku, bo nie wiemy, co o planach dwójki amatorów myśli firma Activision. Możliwe, że projekt będzie musiał zmienić nazwę, aby uniknąć konfliktu prawnego. Sam pomysł jest ciekawy, bo oryginalna gra była niezła. Zobaczymy jednak czy Doney den Ouden i Yoram Boer będą wstanie zrealizować tak ambitne założenia.

  1. Oficjalna strona Nightfire: Reloaded Project