Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2012, 17:34

autor: Hed

Demo Dragon’s Dogma pojawi się w przyszłym tygodniu

Firma Capcom potwierdziła, że wkrótce otrzymamy demo gry RPG Dragon’s Dogma. Wersja demonstracyjna produkcji pojawi się w dniach 24-25 kwietnia na Xboksie 360 i PlayStation 3.

Demo Dragon’s Dogma pojawi się w przyszłym tygodniu - ilustracja #1

W przyszłym tygodniu będziemy mogli sprawdzić nową propozycję firmy Capcom dla fanów gier RPG - Dragon’s Dogma. Demo produkcji zostanie opublikowane 24 kwietnia na łamach Xbox LIVE oraz dzień później w europejskim PlayStation Store. Dragon’s Dogma jest ciekawym zderzeniem kilku koncepcji – rozbudowanego systemu dynamicznej walki z drużynowym erpegiem o otwartej strukturze.

W wersji demonstracyjnej Dragon’s Dogma poznamy dwie klasy: wojownika oraz stridera (czyli łotrzyka/łucznika). Pierwszy z bohaterów przemierzy podziemne korytarze we wprowadzeniu do gry i zmierzy się z chimerą. Drugim herosem udamy się na otwarte tereny w pobliżu stolicy krainy Gransys, aby stanąć do walki z gryfem. Demo będzie zawierało edytor postaci, za pomocą którego wykreujemy zarówno głównego bohatera, jak i jego pomocników (zwanych pionkami).

Jeśli nie jesteście przekonani, że warto ściągnąć demo gry, sprawdźcie nowy zwiastun. Capcom pokazał w nim jedną z ciekawszych funkcji Dragon’s Dogma – chwytanie wrogów. Za pomocą tej zdolności zrzucimy przeciwnika w przepaść lub wdrapiemy się na grzbiet giganta. Innym zaskakującym pomysłem w tej produkcji jest oddanie swobody działania towarzyszom z drużyny. Sprzymierzeni NPC sami zaatakują cel i w razie potrzeby ruszą nam na pomoc. Brzmi to dość ambitnie i ryzykownie, ale na jednym z pokazów gry przekonaliśmy się, że Capcom wie co robi.

Dragon’s Dogma trafi do sklepów w maju tego roku w wersji na konsole. Plotkowało się o tym, że Capcom wyda grę także na pecetach, ale na razie nie zostało to potwierdzone.

  1. Dragon's Dogma - zapowiedź gry łączącej Dragon Age, Devil May Cry i Dark Souls