Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2012, 18:47

autor: Olek

Zmiana terminu premiery i nowy zwiastun gry Dragon's Dogma

Wyczekiwana gra cRPG firmy Capcom zaliczy kilkutygodniowy poślizg. Premiera Dragon's Dogma przełożona została na 22 maja w Stanach Zjednoczonych i 25 maja w Europie. W nagrodę za cierpliwość gracze otrzymają dostęp do dema Resident Evil 6.

Jedna z najdroższych produkcji w historii Capcomu ukaże się dwa miesiące później niż do tej pory zakładano. Japońska firma obwieściła przesunięcie terminu premiery Dragon's Dogma na drugą połowę maja br. W zamian za cierpliwość nabywcy pudełkowej edycji gry otrzymają dostęp do dema Resident Evil 6.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że firma Capcom ujawni dziś porcję nowości związanych z Dragon's Dogma. Pierwsza wiadomość jest taka, że zapowiadane terminy premiery gry - 27 marca na rynku amerykańskim i 1 maja w Europie - są już nieaktualne. Graczom za oceanem przyjdzie poczekać do 22 maja, a mieszkającym na Starym Kontynencie o trzy dni dłużej (25 maja).

Zmiana terminu premiery i nowy zwiastun gry Dragon's Dogma - ilustracja #1

Wydawca zamierza jednak zrekompensować to opóźnienie fanom. Dostępne w tradycyjnej sprzedaży pudełkowe edycje gry będą zawierały kod, uprawniający do pobrania dema innej superprodukcji Capcomu – Resident Evil 6. W usłudze Xbox Live pojawi się ono 3 lipca, natomiast w PlayStation Network dopiero 4 i 5 października (odpowiednio USA i Europa).

Ujawniono także bonusy, na jakie mogą liczyć nabywcy Dragon's Dogma w przedsprzedaży. Gracze, którzy zdecydują się na przedpremierowy zakup gry w sklepach sieci GameStop otrzymają „Pawn Upgrade Pack”, czyli pakiet dodatkowych kryształów pozwalających wynająć kompanów na wyższych poziomach doświadczenia. Klienci sieci handlowej BestBuy mogą liczyć na „Armor Upgrade Pack”, a zamawiający przez przez Amazon.com zyskają „Weapon Upgrade Pack”.

Przy okazji komunikatów związanych z przesunięciem premiery i szczegółami preorderu, na oficjalnym kanale Dragon's Dogma w serwisie youtube.com opublikowany został nowy, fabularny zwiastun tej ciekawie zapowiadającej się produkcji cRPG. Zachęcamy również do obejrzenia i lektury pozostałych materiałów poświęconych grze w naszym serwisie.

 1. Zapowiedź - Dragon's Dogma - zapowiedź gry łączącej Dragon Age, Devil May Cry i Dark Souls
 2. Zapowiedź - Dragon's Dogma, czyli japońska gra RPG w zachodnim stylu
 3. Video Golem
 4. Video trailer #3
 5. Video TGS 2011
 6. Video Pawns
 7. Video gamescom 2011 gameplay
 8. Video trailer #1
 9. Video Chimera Gameplay
 10. Video E3 2011
 11. Video Griffin Gameplay
 12. Video trailer #2
 13. Video trailer #1